Lütfen bekleyin..

Türkmenlere Türk Ocakları'ndan yardım ! Başkan Öz bizzat ilgilendi...

21 Ağustos 2014, 06:18

Türk Ocakları'nın Türkmenlere yardımı sürüyor...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Türk Ocakları Genel Merkezi ve Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğiyle Ramazan ayında başlatılan “Bugün ve Her Zaman Elini Türkmeneli’ne Uzat” kampanyası kapsamında toplanan yardımların bir bölümü Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr Mehmet Öz ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Hatay Yayladağı’nda kamplarda ve kamp dışında bulunan Suriye Türkmenleri’ne bizzat ulaştırıldı.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/27698.jpg

IRAK TÜRKMENLERİ’NDEN SONRA SURİYE TÜRKMENLERİ’NE

Türk Ocakları başlatmış olduğu yardım kampanyasında toplanan meblağı çeşitli bölgelerdeki Türkmen kardeşlerimize iletiyor. Irak Türkmen Cephesi’yle yapılan mutabakat sonrasında Irak Türkmenleri’ne nakdi yardımları iletmeye devam eden Türk Ocakları onun yanı sıra Suriye’deki iç savaştan kaçan ve mağdur durumda olan Suriye Türkmenleri’ne de yardımları ulaştırmaya başladı.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/27699.jpg

Hatay, Osmaniye ve Gaziantep’teki kamplara yardım ulaştıracak olan Türk Ocakları bu kapsamda ilk olarak Hatay Yayladağı’ndaki Türkmen kamplarına gıda kolilerini ulaştırdı. Koliler Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz, Türk Ocakları merkez yönetiminden Genel Sekreter Yardımcısı Osman Oktay, MYK üyesi Yrd. Doç. Dr. Bület Aksoy, Denetleme Kurulu Üyesi Asım Mutlu, Türk Ocakları Hatay Şubesi Başkanı Ali Gündüz ve Kızılay ile Suriye Türkleri Derneği’nin bölge temsilcilerinin katılımıyla dağıtıldı. Türkmenler ziyaret edildi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/27700.jpg

HATAY’A 1350 KOLİ GIDA YARDIMI YAPILDI, KURBAN KESİLDİ

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz ve yönetim kurulu tarafından Suriyeli Türkmenlere bin 350 koli gıda yardımı yapıldı. Ayrıca birisi Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz tarafından olmak üzere 4 adet kurban bağışlanarak kesildi ve Türkmenlere dağıtıldı.  Kurban Bayramı için de Türk Ocakları Türkmenlere yönelik Kurban Kampanyası yapacak.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/27701.jpg

GENEL BAŞKAN ÖZ: HEPİMİZ AYNI TARİHİN, AYNI KADERİN İNSANLARIYIZ

Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz ve yönetim kurulu üyeleri belediye düğün salonunda Suriyelilerle bir araya geldi. Öz, burada yaptığı konuşmada, Suriye'de ve Irak'ta çok ciddi bir karışıklık ve savaş yaşandığını söyledi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/27702.jpg

Milyonlarca insanın evlerini, vatanlarını terk ederek, başta Türkiye olmak üzere komşu ülkelere sığındığını belirten Öz, "Hepimiz aynı coğrafyanın, aynı tarihin, aynı kaderin insanlarıyız. Böyle dönemlerde birbirimize yardım etmemiz, dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor" dedi.  Genel Merkez olarak Ramazan’da "Elini Türkmen Eline Uzat" adı altında bir kampanya başlattıklarını hatırlatan Öz, bu kapsamında bugün Yayladağı'ndaki Suriyelilerle bir araya geldiklerini ifade etti. Toplam bin 350 koli yardım malzemesi getirdiklerini aktaran Öz, şunları kaydetti: "Bu coğrafya bizler için çok önemli. Türk milleti Anadolu'ya gelirken, belki gelmeden önce Suriye ve Irak'a da geldi. Ondan daha önce Mısır'da da varız. Ne yazık ki 1. Dünya Savaşı'nda bu coğrafyayı paylaşan emperyalist güçler aramıza cetvelle sınır çizdi. Önceden düşman komünizmdi şimdi karşılarına İslam'ı düşman olarak koydular. Ve daha sonra Müslümanları birbirine düşürecek yeni savaş planları hazırladırlar. Şimdi Suriye'de ve Irak'ta yaşanan budur. Bu çok acı. Dolayısıyla Müslüman dünyasının önde gelenleri ve lider devletler bir araya gelip bu kardeş kavgasını durdurması lazım. Burada Türkiye ve Türk milletine büyük görevler düşüyor. " Türkiye'ye sığınan bu insanlara sadece maddi ve gıda yardımının yetersiz olacağını ifade eden Öz,  öğrencilerin eğitimiyle de ilgilenilmesi gerektiğini, bunun için sistemli bir çalışmaya ihtiyaç olduğunu bildirdi.

YARIN OSMANİYE’DE YARDIMLAR DAĞITILMAYA DEVAM EDECEK

Türk Ocakları Ramazan ayında başlatmış olduğu yardım kampanyasını bir yıl süreyle devam ettirecek. Bu kampsamda Hatay’dan sonra yarın saat 11’de de Osmaniye’de bulunan Türkmen kamplarına yardımlar ulaştırılacaktır.

Yardım Kampanyasına Katılmak isteyenler aşağıdaki hesap numaralarına bir yıl boyunca yardımlarını gönderebilirler:

VAKIFBANK BALGAT ŞUBESİ
TL Hesabı:
TR820001500158007302375455
ABD Doları Hesabı: TR600001500158048014801079
Avro Hesabı: TR980001500158048014801074

T.C. ZİRAAT BANKASI BALGAT ŞUBESİ
TL Hesabı: TR790001001395079617875002
ABD Doları Hesabı:
TR520001001395079617875003
Avro Hesabı: TR250001001395079617875004

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
YSK, İYİ Parti dahil 10 siyasi partinin 24 Haziran'daki seçimlere katıl..
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=