Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den PKK'lı heykeline sert tepki: Bu alçak girişim ve meydan okumadır

17 Ağustos 2014, 00:12

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bölücü örgütün ilk silahlı saldırısını gerçekleştiren teröristlerden Mahsum Korkmaz'ın Diyarbakır Lice'de inşa edilen PKK şehitliğinin girişine heykelinin dikilmesine, "Artık PKK'lılara sözde şehitliklerin kurulduğu, katillerin heykelinin dikildiği, ihanete methiyeler düzüldüğü, çözülme ve bölünme refakatçilerinin onay ve teşvik gördüğü bir Türkiye resmi karşımızdadır." diye tepki gösterdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bahçeli, "Bu alçak girişim ve meydan okuma aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmakla kalmamış; Türkiye'nin milli, manevi ve tarihi haklarına çok açık, çok net, çok kirli bir saldırı haline dönüşmüştür." dedi.

Devlet Bahçeli, konuya tepki için yaptığı açıklamada, heykelin dikilmesine sebep olan durumu hatırlatarak, "Bölücü örgütün ilk silahlı saldırısını gerçekleştiren teröristlerden Mahsum Korkmaz isimli caninin Diyarbakır Lice'de AKP icazetli inşa edilen PKK şehitliğinin girişine heykeli dikilmiştir. Bu alçak girişim ve meydan okuma aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmakla kalmamış; Türkiye'nin milli, manevi ve tarihi haklarına çok açık, çok net, çok kirli bir saldırı haline dönüşmüştür. Artık PKK'lılara sözde şehitliklerin kurulduğu, katillerin heykelinin dikildiği, ihanete methiyeler düzüldüğü, çözülme ve bölünme refakatçilerinin onay ve teşvik gördüğü bir Türkiye resmi karşımızdadır. Böylesi bir yenilgi ve rezilliği vicdan sahibi; insaflı, inançlı, iddialı ve ilkeli hayat süren hiçbir vatandaşımız kabullenmeyecektir." açıklamasını yaptı.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/27496.jpg

PKK HEYKELİNİN 10 AĞUSTOS'TAN SONRA AÇILMASI

Bahçeli, 10 Ağustos'ta Recep Tayyip Erdoğan'a verilen her oyun PKK'ya gittiği, Kandil'in cesaretini arttırdığı ve teröristlere umut aşıladığı örtülemeyecek bir gerçek olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti: "10 Ağustos'ta Erdoğan gülerken, aynı zamanda İmralı canisi tebessüm etmiş, Barzani heyecanlanmış, bebekleri kurşuna dizenler havalara uçmuştur. Kaldı ki Diyarbakır Lice'de yükselen PKK heykelinin 10 Ağustos'tan sonra açılması da zamanlama itibariyle şaşırtıcı görülmemelidir. Türkiye'yi parçalamak isteyen bölücü ve yıkıcı lobinin demokrasi maskesi takarak meşruiyet araması, zafer turu atması kısa ve orta vadede felaketlerin kilidini açacaktır. Erdoğan'a verilen destek ve oylar hezimet olarak faturalandırılacak ve ortaya çıkacak vebalden kurtulmak muhatapları için mümkün olamayacaktır. Dünyanın hiçbir onurlu, milli ve medeni ülkesinde; teröristlerin hükümet müsamahasıyla kutsandığı, öne çıkarıldığı, anıtlarla taltif edildiği ikinci bir ülke görülemeyecektir. Bu itibarla Erdoğan'ın yeni Türkiye'si iflasın, inkârın ve milli imhanın ta kendisidir."

"KAYBEDEN TÜRKİYE'DİR"

Bir yanda Diyarbakır'da teröristlerin heykeli yapılırken, diğer yanda terörle mücadele ruhu, disiplini ve mirasının kötülenip aşağılandığını vurgulayan Devlet Bahçeli, "Tabelalardan TC'yi silen, Türklüğü kazıyan, milliyetçiliği söküp atan Erdoğan ve şer takımı; PKK'ya düğün bayram yaptırarak Türk milletini içten içe çürütmektedir. Kaybeden Türkiye'dir; mağlup olan, ezilen, eziyet gören ve etnik kümelere haince dağıtılmak üzere olan aziz Türk milletidir." dedi.

"MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ ASLA SUSMAYACAKTIR"

Bahçeli sözlerini, "YSK'nın cumhurbaşkanı seçiminin kesin sonuçlarını açıkladıktan sonra Başbakan'lık görevinden ayrılmayarak fiilen devleti işgal eden, silahsız darbe ve anayasa suçu işleyen Erdoğan'ın PKK ve Türkiye düşmanlarıyla emel ve hedef birliği yapması yanına kalmayacaktır. Balkon konuşmasında Türkiyelilik zırvasıyla bölücü mihrakların gönlünü okşayan, yüreğine su serpen ve hepsine birden açık çek veren bu devrin despotuna karşı herkes suskun kalsa da Milliyetçi Hareket Partisi asla susmayacaktır." diye sürdürdü.

"TÜRK MİLLETİ VAHİM TEHLİKEYİ GÖRMELİDİR"

Diyarbakır'da terörist heykeli dikenlerin döktükleri şehit kanlarının hesabını vermeden, Erdoğan ve Öcalan ihaneti hak ettiği muameleyi görmeden Milliyetçi-Ülkücü Hareket'e rahat uykunun haram olacağına dikkat çeken Bahçeli, "Türk milleti vahim tehlikeyi görmelidir. Erdoğan ve Öcalan koalisyonun gözyaşı, dağılma, hüsran, mahvoluş ve bozgun olduğunu fark etmelidir. Unutulmasın ki, bugün PKK'lıların heykeli dikiliyorsa, yarın vatan bölünecek, bayrak inecek, devlet çökecek, milletin ise mezarı kazılacak demektir. Bunları vehim olarak değerlendirenlerin ise yakın tehditlerin sonuçlarına katlanmaktan başka bir seçeneği olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

Zaman

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
gülşen
1308 gün önce
icrat yok boş boş konuşun sayın devlet bey ülkücü gençliğin şimdiye kadar licede olması gerekirdi bize başbuğumuz böyle öğreti konuşmadı yaptı emir verdi gençliğine
ABDL
1309 gün önce
GÜNAYDIN DEMEK GELİYOR İÇİMDEN AMA ZATEN SİZİNDE BU GÜNLERE GELİNMESİNDE BÜYÜK KATKIINIZ VAR YANİ BİLGİLİSİNİZ BU KONUDA ONUN İÇİN KUTLUYORUM SİZLERİ YASAMA-YÜRÜTME YARGI TÜM ORGANLARIMIZ YARDIM ETTİLER UMARIM BİZİ ATTIĞINIZ ATEŞ ÖNCE SİZ YAKAR.SAYIN BAHÇELİ M.H.P NİN BAŞINA GELDİĞİNİZ GÜN DEN BERİ BU LANET OLASI HAYAL BİLE EDİLEMEYENLERİ BİZLERE YAŞATTINIZ ALLAHINIZDAN BULUN.
Murat Gulebenzer
1309 gün önce
Bahceli,sadece milli konularda kukreme,millet bunlara kanmiyor,milletin ahlaki yerle bir oldu,asil bu konularda sert siyaset yap,12 yildan beri uretmeden yabanci sermaye ile,yani borcla donen ekonomik duzeni de anlat,sadece bir cepheden saldiriyorsun,ulkenin sorunu sadece boluculukten,terorden ibaret degil.12 yildan beri hatani anlamadin,bundan sonra da anlaman mumkun degil,bu yuzden cek git,birak yakamizi,Kilicdaroglu'nun cesareti,insanligi,partiye olan bagliligi bile senden bin kat fazla.Sana kalsa ne kadar sana karsi olan var hepsini partiden ihrac edersin,yazik sana!Yaptigin hatalari siralasak kitap olur,sen ulkeyi yonetsen belli ki ayni Erdogan gibi hatalarina sahip cikarsin.Sen hic bir sey olmamis gibi yerinde oturup,sali gunleri basin aciklamalari ile iktidar olacagimizi mi saniyorsun,12 secim yenilgisi almis birisi olarak hala hic cekinmeden onumuzdeki secimlerde AKP'ye gerekli dersi verecegimizi nasil,hangi akilla soyleyebiliyorsun?Abdullah Gul ayrilip parti kurarsa bize gelebilecek oylari da kaybedecegiz,bunun hic farkinda misin?
HAKKARİDEN
1309 gün önce
Söz açılım rezaletinden bundan açılmışken siz kardeşlerimize bu değerli site vasıtasıyla bazı gerçekleri aktaralım bari.İşin başında şunu özellikle vurguluyoruz: Şimdi yazacaklarımızı "Çok abartılı,yok böyle bir şey ola bilir mi?" Diye bakan olursa,onu bölgeye davet ediyoruz.Gelip kendi gözleriyle görsün! Barış süreciyle birlikte 10-20 yaş grubu PKK 4 bin çocuğu saflarına kattı.Devlet Hakkari ve Şırnakta otoritesini tamamen,Van,Siirt,Mardin,D.Bakır,Bitlis,Muş ve Ağrı gibi illerde de % 50-70 oranında yitirmiştir.Şırnak ve Hakkaride PKK gündüzleyin çarşıda,mahallede silahlı olarak tur atıyor.Her yerde şehir,mahalle-köy konsey ve komitelerini kurmuş,artık PKK yerel milis gücü YGD-H ile birlikte çarşıda-sokakta gözaltı yapıyor.Devlet sadece,karakolunu muhafaza ediyor,diğer her şey ve her yer PKK'nin kontrolünde.PKK,öte yandan kırsal kesimde yoğun bir şekilde sığınak yapıyor ve buralara ağır silahlar depoluyor.
Kardeşler ,evet sadece Hakkari ve Şırnaktan barış süreciyle birlikte PKK 650 den fazla çocuğu kaçırdı.PKK başta bu illerde olmak üzere tüm esnafı vergiye bağlamış ve Hakkari merkezden 18 km uzaktaki Walto'da biri de Yüksekova'dan 15 km uzakta bulunan Urşe köyünde olmak üzere PKK iki ayrı mahkeme ve yargılama merkezi kurmuş.Demin dediğimiz gibi,PKK Beytuşşebaptan Uzundere(Ertuş)Dilekli(Şike),İkiyaka (sat) Dağlıca(Oremar) ve Şemdinlinin Herké-Bédav bölgesine kadar kompresörlerle onlarca sığınak-barınak ve yaşam yerlerini inşa ediyor.Kuzey Iraktan parça-parça olarak getirdikleri ağır silahları(Top-havan-Doçka vb) belirttiğimiz alanlarda inşa ettiği sığınaklarda monte ediliyor ve kullanıma hazır bir şekilde buralarda depolanıyor.Şimdi varış sürecinin ne olduğunu anladınız mı?
Turan Yılmaz
1309 gün önce
Herkesin safı, mevzilerden atılan kurşunlardan belli!...Dikkat edin; "eylem" kınanmıyor, eylemi eleştiren kınanıyor.Kimse kendini kandırmasın.Bu biraz, "deve kuşu" hikayesini hatırlatıyor!...
Turan Yılmaz
1309 gün önce
İsmini yazma cesaretini gösteremeyen , kimliğini gizleyen "şahıs/lar" niçin yorum yapar anlamış değilim...Korktukları bir yer mi var acaba!...
VELİ ŞANLI
1309 gün önce
RAHMETLİ BAŞBUGUM DERDİKİ İHANETLE BECERİKSİZLİK ARASINDA KILDAN İNCE BİR ÇİZGİ VARDIR.BECEREMEDİĞİN HALDE MAKAM VE MEVKİLERİ İŞGAL EDİYORSAN EN BÜYÜK İHANETİ YAPIYORSUN DERDİ.HERKES HAKKINA DÜŞENİ ALSIN NE YAPTIGI HERKES KENDİ İYİ BİLİR.
Volkan
1309 gün önce
Senin elin Armutmu topluyor ey bahçeli???
Kürşad
1310 gün önce
Bırak bahçeli efendi artık, doğru da söylesen halk nezdinde, ülkücüler nezdinde kredin bitmiş olduğu için seni kimse kaale almıyor. Yapacağın en doğru iş, istifa edip, bu işi ehil ellere bırakmaktır. Sayısını unutttuk, kaç seçim kaybettiniz. Osmanlı için söylenen artık MHP için de geçerlidir.MHP hasta adam pozisyonundadır, içerideki güruh, etinden sütünden ne kadar faydalanırız diye düşünürken, dışarıdakiler hasta adamın ölmesini beklemektedirler.Ekibin senden beter. Önlerinde kağıt olmadan konuşmaktan aciz, Türkçe kullanma özürlü adamlardan Türk Milliyetçisi filan olmaz.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
Erdoğan "güle güle" demişti, Saadet'ten 3 maddeli yanıt geldi..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=