Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın: Erdoğan'ın 'Yeni Türkiye'den kastı...

08 Ağustos 2014, 10:49

Erdoğan'ın sahte milliyetçiliğine bir tepki de MHP'li Koray Aydın'dan...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

HABER FEDAİ Aday Erdoğan'ın Köşk seçimine kısa bir süre kala milliyetçi söylemler kullanmasına bir tepki de MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın'dan geldi.

Oy hesabı yapan Erdoğan'ın "sahte millyetçiliğinin nüksettiğini" ifade eden Koray Aydın , Aday Erdoğan'ın  Şubat 2013'te sarfettiği “kimse karşımıza Türklükle, Kürtlükle çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği, ayaklarının altına almış bir iktidarız”  sözlerini de hatırlatarak "Anlaşılan odur ki; Erdoğan; dün ayaklar altına aldığı milliyetçiliğin, bugün ayaklarına kapanmıştır." dedi.

Erdoğan'ın "Yeni Türkiye" söylemini de eleştiren Aydın "Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan’ın “Yeni Türkiye”den kastı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, “Anadolu Federe Devleti”ne dönüştürmektir." dedi.

Koray Aydın'ın açıklamaları şöyle:

ERDOĞAN MİLLİYETÇİLİĞİ ANLAMIŞ AMA; “YANLIŞ ANLAMIŞTIR”

Türk Ceza Kanunu 301. Maddede olduğu gibi Türklük kavramını yasalardan tasfiye etmede hayli mesafe alan ve nihayet “Türklüğü” anayasadan çıkarmak için her türlü girişimde bulunan Erdoğan’ın yeniden milliyetçilik söylem ve sembollerine sarılması hayra alamet değildir.

Tam milliyetçiliğin “öneminin farkına vardı, artık milliyetçileri ötekileştirmeyecek” diyecekken, ortaya koyduğu milliyetçilik anlayışı, milliyetçiliğe ne kadar yabancı olduğunu göstermektedir.

Normal kamu ve belediye hizmetlerini milliyetçilik sanan Erdoğan, “yol yaptık, köprü yaptık, tünel yaptık, öyleyse en büyük milliyetçi biziz, biz hizmet milliyetçisiyiz” gibi ucube bir milliyetçilik icad etme gayretinde girişmiştir.

Milliyetçiliğin en büyük dayanağı olan Türk milletini ve Türklüğü bir alt kimlik olarak gören Erdoğan’ın milliyetçilik anlayışı, olsa olsa “milletsiz milliyetçiliktir.”

Erdoğan tam olarak idrak edemese de oy istismarı uğruna milliyetçiliği anlamış sanmıştık, ama onu da yanlış anlamıştır.

ERDOĞAN’IN “YENİ TÜRKİYE”DEN KASTI;

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’Nİ, “ANADOLU FEDERE DEVLETİ”NE DÖNÜŞTÜRMEKTİR

Siyasi hayatları Türklüğe ve milliyetçiliğe alerji duymakla geçenler, istedikleri kadar “milliyetçilik taklası” atsınlar, Türk milletinin vicdanında kabul görmeyecektir.

İktidarını Türk adını silmeye, yerine Türkiyelilik kavramını ikame etmeye adayan Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde vaat ettiği “Yeni Türkiye”nin ne olduğunu anlamak için kahin olmaya gerek yoktur.

Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan’ın “Yeni Türkiye”den kastı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, “Anadolu Federe Devleti”ne dönüştürmektir.

            Türk milleti diyemeyen, Türk yerine Türkiyeli kavramını öneren Erdoğan’ın gayesi, Türkiye’den Türk’ün adını silmektir.

Nitekim Aday Erdoğan milyonlarca adet bastırıp dağıttığı “Vizyon Belgesi”nde kafasındaki sözde “dönüşüm ve sözde çözümün” işaretlerini ve fotoğraflarını da açıkça ortaya koymuştur.

Önüne gelen kamuoyu araştırmalarından, Türklüğe yönelik söylemlerinin kampanyasına büyük zarar verdiğini gören Erdoğan, “biz Türküz” diyerek, AKP/HDP/PKK İttifakını perdelemeye çalışmaktadır.

Aday Tayyip Erdoğan ne yaparsa yapsın, “sahte milliyetçilik” söylemleriyle AKP/HDP/PKK ittifakını Türk Milletinin gözünden kaçıramayacaktır.

Seçimlerin ikinci turunda Öcalan’la yaptığı ittifakı Türklüğe sığınarak saklamaya çalışan Erdoğan’a oy vermek, Öcalan’ın bölünmüş Türkiye projesine oy vermektir.

VATANDAŞLARIMIZ “TÜRK MİLLETİNİN GURURU” DİYEN İHSANOĞLU’NA OY VERMELİDİR

Aday Erdoğan’ın “Yeni Türkiye”sindeki yol arkadaşları Öcalan, Karayılan, Barzani ve Bağdadi gibi “bölücü, ayrılıkçı ve federatif aktörlerdir.”

Milletin Adamı” diye ekranları, panoları, gazeteleri ve interneti parselleyen ve bütün propaganda materyalini üzerimize boca eden Aday Erdoğan, öncelikle “hangi milletin adamı” olduğunu ortaya koymalıdır.

Ekmeleddin İhsanoğlu “Türk Milletinin Gururu” diyerek, Türk milletinin ortak adayı olduğunu açıkça ortaya koymuştur.

Vatandaşlarımız, Türk milletinin birliğini, bütünlüğünü ve gururunu temsil eden Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vererek, ötekileştirme, kutuplaştırma ve gerilimden beslenen, “sahte milliyetçilere” fırsat vermemelidir.

HABER FEDAİ

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/27060.jpg

Etiketler : koray aydın, mhp, erdoğan
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=