Lütfen bekleyin..

AKP'li Bakan'a 'uygun olmaz' diyen imama jet sürgün !

06 Ağustos 2014, 11:27

Bakan'a "Uygun Olmaz" Diyen İmama Sürgün

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Sanatçı Murat Göğebakan'ın cenazesinde konuşma yapmak isteyen Bakan Çelik'i "Uygun olmaz" diyerek geri çeviren Müftü Halili Uzun Adana'dan Mersin'e sürüldü.

Ada­na­’da sa­nat­çı Mu­rat Gö­ğe­ba­ka­n’­ın öğ­le vak­ti kı­lı­nan ce­na­ze na­ma­zı­nın ar­dın­dan Kül­tür Ba­ka­nı Ömer Çe­lik, ko­nuş­ma yap­ma­ya kalk­tı. Sey­han Müt­fü­sü Ha­lil Uzun, Ba­ka­n’­ı "Uy­gun de­ği­l" uyar­dı. Yat­sı na­ma­zın­dan son­ra Halil Uzu­n’­un ta­yi­ni Seyhan’dan Mer­si­n’­e çık­tı.

"CENAZE ŞOV YERİ DEĞİL"

Ada­na­’da se­çim­den se­çi­me or­ta­ya çı­kan Kül­tür ve Tu­rizm Ba­ka­nı Ömer Çe­lik, ce­na­ze na­ma­zı­nın kı­lın­ma­sı, du­ala­rın edil­me­si ve he­lal­lik ve­ril­me­si­nin ar­dın­dan, na­ma­zı kıl­dı­ran Sey­han Müf­tü­sü Ha­lil Uzu­n’­un elin­den ya­ka mik­ro­fo­nu­nu ala­rak ko­nuş­ma yap­tı. Mu­rat Gö­ğe­ba­ka­n’­ın ce­na­ze na­ma­zı­nı gö­nül­lü ola­rak kıl­dı­ran Uzun ise "Ce­na­ze şov ye­ri de­ği­l" di­ye­rek mü­da­ha­le et­ti.

MÜFTÜLÜK SANRTALİ KİLİTLENDİ

Sözcü'nün haberine göre; Ce­na­ze tö­re­ni­nin ar­dın­dan evi­ne dö­nen Müf­tü Ha­lil Uzun, Mer­si­n’­e ta­yi­ni­nin çık­tı­ğı­nı öğ­ren­di. 2010’da Sey­han İl­çe Müf­tü­lü­ğü gö­re­vi­ne baş­la­yan Ha­lil Uzun, çev­re­sin­de se­vi­len bir isim. Ta­yi­nin du­yul­ma­sı­nın ar­dın­dan te­le­fo­na sa­rı­lan Sey­han­lı­la­r’­ın Müf­tü­lük san­tra­li­ni kit­le­di­ği be­lir­til­di. Bir di­ğer id­di­aya gö­re ise Uzun ile ara­sı bo­zuk olan İl Müf­tü­sü Arif Gök­çe, Ba­ka­n’­la tar­tış­ma­yı fır­sa­ta dö­nüş­tür­dü.

Etiketler : ömer çelik, adana
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ihsan
1320 gün önce
Sen nasıl AKP'NİN Bakanına böyle bir şey yapmaya cürret edersin.!! Paralel Müftü.!!! Buda Paralel cenaze namazı.!!! (Boşbakana sorsalar böyle derdi herhalde. )
Ahmet
1320 gün önce
Şimdi bu tayin emrinin altına imza atan Diyanet işleri Başkanı ve diğerlerini Allah Cennetine mi koyar yoksa cehennemine mi. Bakanı hiç sormuyorum zaten...
erkan
1320 gün önce
Allah belanızı versin ayıptır yazıktır cenaze de bari yapmayın şu siyaseti bu halk bir gün gerceği görecek sizin kafa kopardığınız gibi halk da sizin kafanızı koparacak
Hasan Kamber
1320 gün önce
Diyanet teşkilatında az da olsa dürüst insanlar kalmış demek.
ÖĞRETMEN 45
1320 gün önce
Cehennemde imamın biri durmadan gülüyormuş, yanından geçenler kızmışlar.. Ayı değil mi niye gülüyorsun diye. O da alttan Müftü gıdıklıyor demiş. Türkiye'de ise en altta Diyanet İşleri Başkanı gıdıklıyor demek ki. Din Siyasete alet edilemezzzzz.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=