Lütfen bekleyin..

AKP’li Bakan Bodrum’da villa aldı!

12 Temmuz 2013, 14:33

İnşaat yasağını delen Bakan, restorasyon çalışmaları için de 1 milyon dolarlık bütçe ayırdı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Lüks villa sahibi olan Zafer Çağlayan, hemen tadilata başladı. İnşaat yasağını delen Bakan, restorasyon çalışmaları için de 1 milyon dolarlık bütçe ayırdı…

Eko­no­mi Ba­ka­nı Za­fer Çağ­la­yan da Bod­ru­mlu ol­du. Çağ­la­yan, Fe­ner­bah­çe­’nin es­ki yö­ne­ti­ci­si Ha­kan Bi­lal Kut­lu­al­p’­in Ya­lı­ka­va­k’­ta­ki evi­ni 2.5 mil­yon do­la­ra (5 mil­yon TL) sa­tın al­dı.

1 milyon $ indirim

Ya­lı­ka­vak Ca­sa­no­va Ev­le­ri­’n­deki vil­la­nın pi­ya­sa de­ğe­ri­nin 3.5 ila 4 mil­yon do­lar ol­du­ğu öğ­re­nil­di. Kut­lu­al­p’­in, evi­ni sa­tın al­mak is­te­yen kişi Çağ­la­yan olun­ca 1 mil­yon do­lar in­di­rim yap­tı­ğı öne sü­rül­dü. Çağ­la­yan evi sa­tın alır al­maz da ta­di­la­ta baş­la­dı. Ba­ka­n’­ın aldığı ev iki ayrı villanın birleşmesinden oluşuyor. Bakan şimdi villayı yeniden iki ayrı villa haline getiriyor. Kay­ma­kam­lı­ğı­n “Tu­rizm kö­tü et­ki­len­me­si­n” di­ye her yıl 15 Ma­yı­s’­ta in­şa­at ça­lış­ma­la­rı­nı dur­dur­ma­sı­na rağ­men Çağ­la­ya­n’­ın evin­de 4 ay ön­ce baş­la­yan ta­di­lat hız kes­me­di. Zafer Çağlayan’ın ta­di­lat için yak­la­şık 1 mil­yon do­lar harcadığı öğ­re­nil­di.

Kom­şu­lar isyan et­ti

Lüks vil­la­daki in­şa­at ça­lış­ma­la­rı ise si­te sa­kin­le­ri­ni is­yan et­tir­di. Va­tan­daş­lar, “Ta­di­lat yap­mak is­te­yen Ba­kan olun­ca ya­sak kal­kı­yor mu?” di­ye­rek du­ru­ma tep­ki gös­ter­di. Çağ­la­yan gi­bi Bod­rum Ya­lı­ka­va­k’­ta vil­la sa­hi­bi olan­lar ara­sın­da Aziz Yıl­dı­rım, Tuğ­ba Çoş­kun, Ön­der Fı­rat, Se­da Sa­yan da bu­lu­nu­yor.

Villanın etrafı branda ile çevrildi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın 1 milyon dolar indirimle satın aldığı lüks villanın etrafı, tadilat çalışmaları nedeniyle branda ile örtüldü.

BAKAN’DAN AÇIKLAMA: DAHA ALMADIM BAKIYORUM

Sözcü’nün haberinin ardından Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’dan bir açıklama geldi. Bodrum’a giderek ev baktığını ve bakmaya devam ettiğini söyleyen Çağlayan şu açıklamayı yaptı:

Evet, siteyi gezdim ama…

“Allah’a çok şükür, siyasete almak için değil, vermek için girenlerdenim. Ben işadamlığından geliyorum ve Allah’a şükür, gücüm de imkanım da var. Bodrum’da bir ev alma niyetim vardı ve pek çok siteyi, evi gezdim, inceledim. Habere konu olan sitede de ev gezdim. Ben değil ama çok yakın dostlarım oradan ev aldı. Ancak ben henüz almadım. Yani benim şu an için Bodrum’da herhangi bir mülküm yoktur. Ancak kendi imkanlarım çerçevesinde, bütçem ölçüsünde alabilirim de…”

Maaşıma hiç dokunmadım

Milletvekili maaşına hiç dokunmadığını ve bu parayı ihtiyaç sahibi çocuklara verdiğini söyleyen Bakan Çağlayan şöyle dedi. “Milletvekili olduğum 2007 yılının temmuz ayından bu yana ne milletvekili maaşımın ne de bakan maaşımın bir kuruşuna bile elimi sürmedim. Maaşım olduğu gibi ihtiyaç sahibi çocuklarımıza burs olarak değerlendirilmektedir. Sadece maaşımla değil helal ve yasal kazancımla da 500’e yakın çocuğa burs vermekten gurur duyuyorum…”

Etiketler : zafer çağlayan, akp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
kutucuk
1572 gün önce
bakan bey paraları allahtan yurt dışına çıkarmamış villa tadilatında birkaç gariban sebeplenmiş işte kötünü iyisi
RAMBO
1743 gün önce
GÜLE GÜLE OTURAMAZ İNŞAALLAH.AKP YE GİRERİ ENSESİ İYİCE KALINLAŞTI BUNUN
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=