Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın 'Türk Töresi'ni hatırlattı

05 Ağustos 2014, 20:08

"MHP ve Ülkücü Hareket sorumlu siyaset anlayışının gereği şiddetin tarafı olmayacak, ancak yapılan her türlü saldırıyı da bertaraf ederek, Türk milletinin hakkını ve hukukunu korumaya devam edecektir."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın 60 AKP'li vekilin MHP'li Sinan Oğan ve Ali Uzunırmak'a saldırması üzerine açıklamalarda bulundu.

MHP'li Aydın "Türk töresinde 2 kişinin dahi 1 kişiye el kaldırmadığını dikkate alırsak, 60 kişinin 1 kişiye saldırması AKP’ye samimiyetle oy verenler dahil bütün Türk milletinin vicdanında kabul görmeyecektir." dedi.

Koray Aydın'ın açıklamaları şöyle:

TERÖRİST IŞİD’İN KATLİAMLARINA SESSİZ KALAN AKP, PARLAMETNODA TERÖR ESTİRİYOR

TBMM Genel Kurulu’nda MHP Grubu, sınır komşularımızdaki çatışmalara Türkiye'den katılımın araştırılmasına dair bir önerge üzerine çıkan kavgada 2 Milletvekilimiz AKP grubunun yumruklu saldırılarına hedef olmuştur.

Türk yurtlarında yaşanan katliamlara ve IŞİD terörüne sessiz kalan AKP’nın tavrını eleştiren MHP milletvekilleri, beklemedikleri bir tepkiyle karşılaşmışlardır.

Sözlü tartışmalar toplantı yeter sayısı için verilen arada yumruklu saldırıya dönüşmüş ve TBMM İdare Amiri MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ile MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan 60 civarında AKP Milletvekilinin yumruklu saldırılarına hedef olmuştur.

Türk töresinde 2 kişinin dahi 1 kişiye el kaldırmadığını dikkate alırsak, 60 kişinin 1 kişiye saldırması AKP’ye samimiyetle oy verenler dahil bütün Türk milletinin vicdanında kabul görmeyecektir.

MHP ve Ülkücü Hareket’i kavgayla, şiddetle susturacaklarını zannedenler fena halde yanılmaktadırlar.

MHP ve Ülkücü Hareket sorumlu siyaset anlayışının gereği şiddetin tarafı olmayacak, ancak yapılan her türlü saldırıyı da bertaraf ederek, Türk milletinin hakkını ve hukukunu korumaya devam edecektir.

“KONUŞSANA AKP, HİÇ SESİN DUYULMUYOR; YOKSA ÖLEN TÜRK DİYE ÜMMET Mİ SAYILMIYOR?”

MHP İle AKP’nin zulüm karşısında takındıkları tavır gayet açık ve nettir: MHP ve Ülkücü Hareket, Gazze’de, Şam’da, Kahire’de, Telafer’de, Musul’da, Kerkük’te, Karabağ’da, Doğu Türkistan’da ve dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın bütün zulüm ve katliamlara karşı olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.

AKP ise, zulüm altında inim inim inleyen Türk yurtlarını görmezden gelmekte, Müslümanlara dönük katliamları Türklere yönelik zulmü örtmek için kullanmaktadır.

MHP İsrail’in de, IŞİD’in de, PKK’nın velhasıl kim yaparsa yapsın her türlü katliamı lanetlerken, AKP ise IŞİD başta olmak üzere El Nusra, El Kaide ve daha bir dizi terör örgütlerinin katliamlarına karşı sessiz kalmaktadır.

MHP ve Ülkücü Hareket dünyadaki bütün Müslümanlara ve insanlığa yönelik zulmü lanetlerken, AKP iktidarı katliama uğrayanlar Türk olunca duyarsız kalmaktadır.

AKP’nin bu politikasına son zamanlarda sosyal medyada sıkça paylaşılan bir dizeyle ortaya koyuyoruz: “Konuşsana AKP, hiç sesin duyulmuyor; yoksa ölen Türk diye ümmet mi sayılmıyor.”

Zulme, katliama ve hatta soykırıma uğrayan Müslüman Türkleri görmezden gelen AKP iktidarının bu çarpık zihniyetini, Türk milletinin dikkatlerine sunuyoruz.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/26925.jpg

AKP DÖNEMİNDE TÜRKİYE RADİKAL ÖRGÜTLERİN MİLİTAN KAYNAĞI HALİNE GELMİŞTİR

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi IŞİD gibi, El Nusra gibi, PYD ve PKK gibi katliamcı, bölücü ve ayrılıkçı terör örgütlerine karşı gayet hoşgörülü ve şefkatli, buna karşılık MHP’ye yönelik son derece tahammülsüz, kavgacı ve ötekileştirici bir tavır ortaya koyan AKP yönetimi millet ve tarih önünde hesap verecektir.

Peygamberler adına yapılan Camileri bombalayan, dindaşlarının kellesini uçuran, aşağılık vahşetler sergileyen IŞİD, militanlarını önemli bir bölümünü Türkiye’den temin eder hale gelmiştir.

Türkiye, AKP döneminde başta sınır komşularımız olmak üzere Ortadoğu’daki terör örgütlerinin militan kaynağı durumunda getirilmiştir.

AKP’nin tepkisini çeken MHP araştırma önergesinin amacı gençlerimizin sınır komşularımızda yaşanan savaşlara ve terör örgütlerine katılım nedenlerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesiydi.

Vatan toprağımız sayılan Musul Başkonsolosluğumuzu basıp, başkonsolos dahil bütün görevlileri ve ailelerini rehin alan ve halen serbest bırakmayan terör örgütü IŞİD’e Türkiye’den gerçekleşen katılımlar, elbetteki araştırılması gereken en önemli konulardan biridir.

İşte MHP tam da bu konuyla ilgili parlamentoya bir araştırma önergesi vererek, konunun araştırılmasını ve gerekli tedbirlerin alınmasını istemiştir.

Bu kadar gerekli ve öncelikli bir konunun gündeme getirilmesine dahi tahammül göstermeyenler, çoğunluklarına güvenerek milli iradenin tecelli ettiği parlamentoda terör estirmişlerdir.

TERÖRİSTTEN MERHAMET BEKLEMEK, AKREPTEN BAL YAPMASINI BEKLEMEKTİR

Her olaydan ve her krizden mağduriyet devşiren AKP, şimdide rehineler üzerinden yeni bir oyun peşindedir.

AKP iktidarı, rehineleri dahi Cumhurbaşkanlığı seçiminin kampanyasının bir parçası olarak kullanmak niyetindedir.

Plana göre, Bayramda dahi serbest bırakılmayan rehineler, Cumhurbaşkanlığı seçimine günler kala serbest bırakılarak, AKP’nin adayı Tayyip Erdoğan’a propaganda malzemesi yapılacaktır.

AKP’nin IŞİD politikası fidye, pazarlık ve teröristten merhamet bekleme üzerine kuruludur. Oysa, “teröristten merhamet beklemek, akrepten bal yapmasını beklemektir.”

Etiketler : koray aydın, mhp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Mehmet bucak
1357 gün önce
Türk'üm diyemeyenler Türk töresini ne bilsin..................
Murat Gulebenzer
1358 gün önce
Kavgaya siddetle karsiyim hele mecliste ama bu vahsi,yoldan cikmis,simarmis anlayisa karsi kendisini korumak zorunda kaldiysa bir kisi baska da care yok.Bu arada Sinan Ogan'i kutluyoruz,kavgaya karistigi icin degil,kendisini savundugu icin,ULKUCU insani Solcu CHP milletvekili ile karistiran cahiller de bu sayede derslerini aldilar.Sinan Ogan soydaslarimiza sahip cikilana kadar AKP'nin ihanetlerini mecliste haykirmali,ULKUCULER'in tamami arkasindadir.Bu sayede MHP'nin,bu hareketin asla pes etmeyecegini butun dunyaya da gostermis olduk,durmak yok yola devam.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=