Lütfen bekleyin..

AKP Muharrem İnce'nin İsrail sorularına cevap verdi (!)

21 Temmuz 2014, 17:17

AKP'li Hüseyin Çelik Muharrem İnce'nin iddalarına yazılı açıklamayla yanıt ver(eme)di.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

AKP’li Hüseyin Çelik, “13 Şubat 2009 tarih, 2009/17 sayılı Genelge’de ‘İsrail mallarını boykot etmeyin’ veya bu anlama gelecek bir ifadeye asla yer verilmemiştir” açıklamasında bulundu. Ancak Çelik geri kalan soruların yanıtı vermedi.

Milli Eğitim Bakanlığım döneminde, İsrail’in Gazze’ye saldırıları ile ilgili toplumda ciddi bir hassasiyetin olduğunu ve o dönemde Yabancı Sermaye Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinin kendisini ziyarete geldiğini anımsatan Çelik, “Türkiye’de faaliyet gösteren, binlerce insana istihdam sağlayan, ülkemize vergi veren, ekonomimize ciddi katkılar sağlayan birçok Uluslararası firmanın kasıtlı bir şekilde, hiç ilgisi olmadığı halde İsrail’le ilişkilendirilerek söz konusu firmaların mallarının boykot edilmesi çağrısında bulunulduğunu, yalan ve yanlış bilgilerle kamuoyu hassasiyetinin istismar edilerek haksız rekabet oluşturulduğunu, okullarımızın ve öğrencilerimizin de buna alet edildiğini örnekleriyle aktardılar. Ben de küresel sermayenin önemine vurgu yapan, ülkemizin yabancı yatırımcılar nezdindeki güvenine zarar verilmemesi gerektiğine dikkat çeken bir genelge yayımlayarak okullarımızın ve öğrencilerimizin bu yanlışlıklara alet edilmemesini istedim” dedi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/26123.jpg

-“İSRAİL MALLARINI BOYKOT ETMEYİN ANLAMINA GELECEK İFADEYE YER VERİLMEDİ”-

13 Şubat 2009 tarih, 2009/17 sayılı genelgede “İsrail mallarını boykot etmeyin” veya bu anlama gelecek bir ifadeye yer verilmediğinin altını çizen Çelik, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Genelgede ‘İsrail’ kelimesinin geçtiği birinci paragraf şöyledir: ‘İsrail’in Gazze’ye saldırılarını finanse ettiği iddiasıyla Türkiye’de bulunan birçok Uluslararası şirkete ve ürünlerine yönelik boykot çağrıları yapıldığı, çeşitli kurumların bu yönde girişimleri olduğu, bu faaliyetlerde okullarımızın ve öğrencilerimizin de kullanılabileceği duyumları alınmıştır.

Bugün de genelgedeki tavır ve yaklaşımımın, ülkemizin ve halkımızın menfaatleri doğrultusunda doğru bir tavır ve duyarlılık olduğunu düşünüyorum. Hükümetlerimizin bu doğru yaklaşımındandır ki, 2002′de ülkemizdeki yabancı sermayeli şirket sayısı 3 bin 200 iken, bu sayı 2014′ün birinci yarısında 38 bini geçmiştir.

-“DÜRÜSTLÜKTEN YOKSUN BİR DAVRANIŞTIR”-

1923-2002 yılları arasında ülkemize gelen doğrudan yatırım sermayesi, 19 milyar dolar iken; 2002-2014 yılları arasında bu rakam 145 milyar dolar olmuştur. Bu vizyona sahip olmayanların bizim yaptıklarımızı anlaması elbette mümkün değildir. Hal böyle iken, çarpıtmaları ile ünlü CHP’li Grup Başkanvekilinin meseleyi bu şekilde sunması ve daha çok aşırı uçların yayın organlarının buna asli şekliyle değil, Sayın İnce’nin sunuş biçimiyle yer vermesi ahlaktan ve dürüstlükten yoksun bir davranıştır. Bizim İsrail’le ilgili samimiyetimizi sorgulamak, samimiyet kelimesiyle asla bir araya gelemeyeceklerin haddi değildir.”

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ahmet Caner
1371 gün önce
Barzani ve Kuzey Irak konusunda Netanyahu ile nasıl aynı cümleleri sarfetti?Benim asıl dikkatimi çeken bu?
horoz
1373 gün önce
samimiyet ve siz ha. meydanlara çıkıp nara atan başkakanın oğlunun gemicikleri nereye çalışıyor çelik efendi söylesene. sahtekar riyakar herifler.
yakup
1373 gün önce
bence buaçıklama tatmin edici deyil sayın hüseyin çelik burada sanki biraz kaçamak cevap vemiş bizim anlayacağımız bir dille cevaplamasını isterdim fakat tamamen sorunun uzağında bir cevap
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=