Lütfen bekleyin..

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi: Benim oyum Ekmeleddin İhsanoğlu'na

21 Temmuz 2014, 16:45

"Ben de partinin Yüksek İstişare Kurulu üyesiyim. Parti bir karar almıştır. Hep beraber, teşkilatlarıyla bir karar almıştır. Biz buna uymak zorundayız. Biz İhsanoğlu'nu destekleyeceğiz."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

AKP medyası BBP'nin parti olarak İhsanoğlu'nu destekleyeceğini açıklamasının ardından adeta BBP teşkilatları arasına fesat sokma girişimlerine başladı.

İlk olarak Alperen Ocakları'nın görevden alınan başkanının açıklamalarını pompaladılar...

Şimdi ise Erdoğan'a yakın kalemşorler "Yazıcıoğlu yaşasaydı Erdoğan'ı oy verirdi" şeklindeki palavralarını köşelerinde dillendiriyor.

GERÇEK ALPERENLER: OYUMUZ İHSANOĞLU'NA

Gerçek Alperenler ise BBP'nin kararına uymuş ve İhsanoğlu'nun yanında saf tutmuş durumdalar.

Şehit Mushin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi de bugün İhsanoğlu birlikte kardeşinin kabrini ziyaret etti ve oyunu İhsanoğlu için kullanacağını şu sözlerle ifade etti: "Ben de partinin Yüksek İstişare Kurulu üyesiyim. Parti bir karar almıştır. Hep beraber, teşkilatlarıyla bir karar almıştır. Biz buna uymak zorundayız. Biz İhsanoğlu'nu destekleyeceğiz."

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/26153.jpg

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu, üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen Yazıcıoğlu suikastının aydınlatılamamasını eleştirdi.

"Bu devlette hukuk kalmamış. Hukuku herkes kendine göre yontuyor." diyen ağabey Yazıcıoğlu, dosyanın üzerinin kapatılmaya çalışıldığına dikkat çekti. Yazıcıoğlu, "Kendilerine geldiğinde bütün yolsuzluklar örtülüyor. Kardeşim toprakta yatıyor. Acaba kendilerinin başına gelse bu iş böyle mi davranırlardı? Ben bunları Allah’a havale ediyorum. Allah en iyisini bilir. Öbür dünyada Muhsin Yazıcıoğlu bunların yakasından tutacak." ifadelerini kullandı.

Yazıcıoğlu, BBP’nin cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda aldığı karara uyacaklarını ve Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vereceklerini de belirtti.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrini ziyaret eden ağabey Yusuf Yazıcıoğlu, olayın ardından 5 yıl geçmesine rağmen herhangi bir gelişmenin olmadığını söyledi.

Bu süre zarfında devletin her kademesiyle görüştüklerini söyleyen ağabey Yazıcıoğlu, "Cumhurbaşkanı, Başbakan, Devlet Denetleme Kurulu, Meclis araştırmasından, hepsinden bir netice alamadık. Bu devlette hukuk kalmamış. Hukuku herkes kendine göre yontuyor. Herkes kendine geldiği zaman hukuk işliyor, başkalarına hukuk işlemiyor. Kendine gelen hukukun dörtte birini Muhsin Yazıcıoğlu için işletselerdi herhalde biz bu kadar sıkıntıya düşmezdik. Eldeki deliller, bilgiler yok edilmeye çalışılıyor. İki sene devlet memurlarından, Başbakanlık'tan bir izin alamadık. İfade veremedik. Dosyalar karartılıyor. Herkes kendine göre zemin hazırlıyor. En son Kahramanmaraş’ta görevsizlik kararı verildi. Neye göre verildi? Hiçbir şey yok ortada. Bir üst mahkeme reddetti şükür ki geri geldi dosya." diye konuştu.

'TÜRKİYE’DE HUKUKA İNANMIYORUM'

Kazanın ardından devlet eliyle olayın üzerinin kapatılmak istendiğine dikkat çeken Yazıcıoğlu, Türkiye’de hukuka inanmadığını ve kardeşinin ölümünden sorumlu olan kişileri Allah’a havale ettiğini ifade etti. Yazıcıoğlu şunları söyledi: "Cihazları söküyorlar. Bunların elde delilleri var. Cihazları söken hatıra için aldım diyor. Biri susma hakkını kullanıyor. Adi hırsızlığa sokmaya çalışıyorlar. Geceleyin helikopterle inip hırsız orada ne arıyor. Hukuk var mı Türkiye’de? İnanmıyorum. Herkesin kendine göre hukuk. Kendilerine geldiğinden bütün yolsuzluklar örtülüyor. Kardeşim toprakta yatıyor. Acaba kendilerinin başına gelse bu iş böyle mi davranırlardı? Ben bunları Allah’a havale ediyorum. Allah en iyisini bilir. Öbür dünyada Muhsin Yazıcıoğlu bunların yakasından tutacak. Hala açığa çıkması için bekliyoruz. Ancak çıkacağını da umut etmiyoruz."

'İHSANOĞLU, KONUYLA ÖZEL İLGİLENECEĞİNİ SÖYLEDİ'

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ile Yazıcıoğlu’nun kabrinin ziyaretinin ardından baş başa konuşmalarını da aktaran Yazıcıoğlu, İhsanoğlu’nun seçilmesi halinde konunun üzerinde özellikle duracağını ifade ettiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vereceklerini açıklaması üzerine kendilerinin de bu karara uyacaklarını belirten Yazıcıoğlu, "Ben de partinin Yüksek İstişare Kurulu üyesiyim. Parti bir karar almıştır. Hep beraber, teşkilatlarıyla bir karar almıştır. Biz buna uymak zorundayız. Biz bunu destekleyeceğiz." açıklamasında bulundu.

'YAZICIOĞLU, BAŞBAKAN’IN CUMHURBAŞKANI OLAMAYACAĞINI 7 YIL ÖNCE SÖYLEDİ'

Merhum Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olamayacağına yönelik 7 sene önce yaptığı bir konuşmayı hatırlatan ağabey Yazıcıoğlu şunları ekledi: "Bunu 7 sene önce söyledi. Ortadoğu’nun eş başkanı olan bir şahsın cumhurbaşkanı olamayacağını. Yazıcıoğlu bunu söylemiştir. Bugünkü Ortadoğu ve Türkiye’yi tarif etmişti. Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurduğu parti halen dimdik ayakta. Gidenler kendileri bilir."

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/26144.jpg

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
zeki aslan
1339 gün önce
Tayip kendinden olmayani insan yerine koymuyor andimizi kaldiracak kadarda milliyetci
ADAM GİBİ ADAMIN ADAM GİBİ AĞABEYİ.
1339 gün önce
Bu hareketin şehit lideri ve onun emanetçileri ve aile fertleri yanlış hiç bir şeyin içinde olmadılar bu dava ucuz bir takım çıkar ve menfaat grublarının oyuncağı yapılamaz.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=