Lütfen bekleyin..

Türk Ocakları noktayı koydu: İsrail'in saldırıları insanlık dışı!

19 Temmuz 2014, 23:21

Türk Ocakları: İsrail İnsanlık Dışı Saldırılarını Durdurmalı, Filistin’i Tanımalıdır

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Türk Ocakları Genel Merkezi İsrail'in Filistin'de yaptığı saldırılara dair bir basın açıklaması yayınladı.

İşte o açıklama:

BATI VE ABD İNSANLIKLA ALAY ETMEKTEDİR

İnsan haklarını ve milletlerarası hukuku hiçe sayan İsrail hükümetinin Gazze’ye yönelik saldırısı bütün hızıyla sürmektedir . Kara harekatının da başlaması ile Gazze’yi yerle bir etmeye girişen İsrail askerleri çoluk çocuk demeden Filistinlileri katletmektedirler. “Saldırılar karşısında mütekabiliyet” ilkesine göre davrandığını ileri süren İsrail’e, maalesef BM dahil hiçbir uluslararası güç söz geçirememektedir. Hatta başta ABD olmak üzere Batılı devletlerin bir kısmı, İsrail’in kendisini savunduğu gibi trajikomik bir tezle insanlıkla alay etmektedirler.

Gazze’den atılan füzeleri kurduğu demir kubbe sistemi ile rahatlıkla savuşturan İsrail, yapacağı saldırılar öncesi karşı tarafa uyarı gönderdiğini ileri sürmesine rağmen TV Ekranlarında açıkça görüldüğü gibi uyarıdan bir dakika bile geçmeden saldırılarını gerçekleşmektedir.

İSRAİL ÇOLUK ÇOCUK DEMEDEN FİLİSTİNLİLERİ KATLETMEKTEDİR
Çoluk çocuk demeden yüzlerce insanı birkaç gün içinde katleden İsrail öte yandan Irak’ın kuzeyinde Kürdistan devletinin kurulmasının da bir numaralı destekçisidir. Suriye ve Irak’ın paramparça olması ve

Müslümanların birbirlerini boğazlaması en çok İsrail hükümetinin işine gelmektedir.

TÜRKMENLER BAŞTA OLMAK ÜZERE ORTADOĞU’DAKİ MAZLUMLAR KORUNMALI
Bin yıldan fazla bir süredir bu coğrafyanın siyasî tarihine yön veren Türk milleti, yöneticilerimizin ısrarlı yanlışlarına rağmen Ortadoğu coğrafyasında etnik ve mezhebi temelli ayrışma politikalarına karşı birliği ve dayanışmayı savunmak durumundadır.  Müslümanlar arası çatışmaları körükleyenlere karşı birlik dilini korumalıyız. Irak ve Suriye’de en mazlum ve mağdur durumda bulunan Türkmenlerin hak ve hukuku başta olmak üzere Ortadoğu coğrafyasında hakkaniyet esasına dayalı yeni bir düzen kurulmalıdır.

İSRAİL BAĞIMSIZ FİLİSTİN’İ TANIMALIDIR
İsrail Devleti Bağımsız Filistin Devletini tanımalı, bir an önce saldırıları durdurmalı ve Filistinlilerin haklarına riayet etmelidir.

Filistin halkına yönelik soykırım faaliyetini durdurması için İsrail’e karşı sözle değil, siyasi, diplomatik, ekonomik ve teknolojik işbirliği alanlarında uygulanacak müeyyidelerle cevap verilmelidir. Irak, Suriye ve Filistin’de katledilen masumlara Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, yetkililerimizden, İsrail’in saldırılarına bir an önce son verilmesi ve Irak ile Suriye’de akan kanın durması için gerekli girişimlerin yapılmasını talep ediyoruz.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=