Lütfen bekleyin..

AKP'den Yolsuzlukları TBMM'den kaçırmak için büyük usulsüzlük

17 Temmuz 2014, 16:31

YALAN ORTAYA ÇIKTI !

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

AKP’li 4 eski bakanla ilgili TBMM başkanlığına gönderilen fezlekelerde, olmadığı söylenen dizinlerin aslında dosyada bulunduğu ortaya çıktı.

4 Bakan hakkında hazırlanan fezlekeler milletvekillerine gösterilmeyerek Meclis'ten yine savcılığa geri gönderildi. Gerekçe olarak dizi pusulalarının olmaması gösterildi, ancak dizi pusulalarının fezlekelerde bulunduğu ortaya çıktı.

17 Ara­lık'ta gerçekleştirilen yol­suz­luk ve rüş­vet ope­ras­yo­nu sonrası soruşturmayı yürüten savcılık, rüşvet, kara para aklama ve nüfuz ticareti iddialarına adı ka­rı­şan es­ki ba­kan­lar Mu­am­mer Gü­ler, Za­fer Çağ­la­yan, Ege­men Ba­ğış ve Er­do­ğan Bay­rak­tar hak­kın­da ha­zır­la­nan fez­le­ke­ler, TBMM'de ku­ru­lan so­ruş­tur­ma ko­mis­yo­nu ta­ra­fın­dan İs­tan­bul Cum­hu­ri­yet Baş­sav­cı­lı­ğı­’na ia­de edil­di.

İa­de ge­rek­çe­si ola­rak fez­le­ke­ler­le il­gi­li fih­rist yani dizin ya­pıl­ma­mış ol­ma­sı gös­te­ril­di. 

32 DOSYALIK FEZLEKE 14'E DÜŞÜRÜLMÜŞ, YİNE İADE EDİLMİŞTİ

Daha önce fez­le­ke­le­r 32 dos­ya ha­lin­de Mec­li­s’e gel­miş, an­cak Mec­lis Baş­ka­nı Ce­mil Çi­çek ta­ra­fın­dan ge­ri gön­de­ril­miş, daha son­ra tek­rar geldiğinde ise 14 dos­ya­ya düş­müştü. Şimdi de dizi pusulası yok diyefezlekeler komisyon eliyle geri gönderilirken, söz konusu dizi pusulalarının da fezlekelerde bulunduğu ortaya çıktı.

DİZİ PUSULASI YOK GEREKÇESİ DOĞRU DEĞİL, İŞTE BELGESİ

Meclis'te 4 bakan hakkında 64 günde kurulabilen soruşturma komisyonu başkanı AKP'li Hakkı Köylü fezlekeleri dizi pusulaları yok diye savcılığa iade etmişti. Meclis'teki milletvekilleri dahil hiç kimsenin göremediği fezlekelerde bu gerekçenin doğru olmadığı ortaya çıktı. Fezlekelerinin dizi pusulaları bulunuyor. 

Samanyolu Haber'e göre, işte o dizi pusulaları...

1-549.jpg

2-401.jpg

3-253.jpg

4-152.jpg

5-090.jpg

6-065.jpg

7-045.jpg

MUHALEFET OLAĞANÜSTÜ TOPLANTIYA ÇAĞIRDI

CHP, MHP ve HDP, dizi pusulası bulunan fezlekelerin savcılığa iade edilmesiyle ilgili olarak Meclis soruşturma Komisyonunu olağanüstü toplantıya çağırdı.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, dört eski bakan hakkındaki fezlekelerin, dizi pusulası bulunmadığı gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına iade edilmesinin yanlış olduğunu belirterek, "Fezlekelerin ekinde dizi pusulası vardı. Komisyon Başkanı komisyonun yetkisini gasp etmiştir, görevini kötüye kullanmıştır. Bir meşruiyet tartışmasının içine kendisini sokmuştur" dedi.

Samanyoluhaber

Etiketler : akp, rüşvet operasyonu, tbmm
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
yalcinkaya
1343 gün önce
ALLAH la korkuttular ALLAHLA uyuttular ALLAH deyib yuttular sonunda ALLAHI unuttular, vay hallerine degermi tüyü yetmemişin hakkını dogmamış cocuguna torununa yedirib hem kendini hem zürriyetini cehennem ehlilinden yapmaya degermi
Ah Vatan
1344 gün önce
Fırıldaklar şıkır şıkır işliyor. Tek nedeni milletin koyun millet olmasıdır. Bu durum bir Avrupa ülkesinde olsaydı yer yerinden oynardı.
vatansever fert
1344 gün önce
bunlar allahtan müslümanlar ya müslüman olmasalardı ne yaparlardı acaba adamlarda ALLAH KORKUSU YOK ZATEN PARTİNİN AÇILIMI NEY ALLAHTAN KORKMAYANLARIN PARTİSİ daha ne beklenir ki bunlardan
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=