Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den çok sert sözler!..

05 Temmuz 2014, 20:05

MHP lideri Bahçeli Başbakan Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti binasında düzenlediği basın toplantısında partisinin Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adaylığına itirazının olduğunu belirtti ve ''8 Temmuz’da aday listesi Resmi Gazete'de yayınlanacaktır.11 Temmuz Cuma günü de kesin liste duyurulacaktır, süreç işlemeye başlayacaktır. Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı henüz kesinleşmiş değil. Bundan sonra tüm yetki YSK’dadır'' dedi.

Başbakan'ın adaylığının açıklandığı toplantıdaki konuşmasında yer verdiği bilezik öyküsünü de hatırlatan Bahçeli, ''Erdoğan’ın adaylığının açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmasında yer verdiği bilezik hikayesi dikkatlerden doğal olarak kaçmamıştır. Erdoğan’ın altın bileziklere düşkünlüğü daha o zamandan belliydi demek ki...'' ifadelerini kullandı.

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Bugünkü siyasi ortam içler acısıdır. Başbakan ve hükümeti suçludur. Ülkemiz içeride istikrasız bir durumdadır. Başbakan benden sonra tufan mantığıyla gitmektedir. Ateş topu her yerdedir. Başbakan’ın umurunda  bile değildir. Türkiye yolsuzluklar ülkesi haline getirilmiştir. Hiçbir ölçü tanımayan rüşvetçi kadrolar, milli güvenliğini, refahını, huzurunu çok ciddi ağır tehlikelerle karşı karşıya bırakmıştır.

Hayatlarından memnun olan kaymak tabaka yokluğu, işsizliği bilmemektedir. Şiddet dalgası korkunç boyutlara varan cinayetler umutlarımızı kırmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı seçimine çok az bir süre kala şimdiden kazanmaya odaklı kukla anketçiler işbaşındalar. Geleceklerini ve varlıklarını Başbakan Erdoğan’da gören asalakların çok çirkin kurgulanan propagandalara bel bağlamaktadırlar. Siyaseti zenginleşme fırsatı gören zihniyetin ahlaktan yoksun yöneyim anlayışı hepimizin

''Bu bir veda değil açılıştır'' dediği merkezinde bulunduğu gerilim propagandasında her şeyin ölçüsü ve ayarı kaçmıştır. Erdoğan’ın çürümekte olan siyasi ömrünü biraz daha uzatabilmek için her türlü oyunu oynayacağı bütün çıplaklığıyla görülmektedir. Mazlum ve mağdur rolü, sanal AKP siyaseti sona yaklaşmaktadır
Başbakan bu kaçınılmaz sonu gördüğünden Çankaya’ya kaçmak için gözünü karartmıştır. Yıllardan beri ters köşede yatan Recep Tayyip Erdoğan adaylığını açıklamıştır.

17-25 Aralık'ın çıkmayacak lekesi duran, kalbinde kin ve nefret bulunan Erdoğan şimdi cumhura baş olmak için yola çıkmıştır. Sanal açılış ve törenlerle adaylığı yürüten Başbakan mertçe, yüreklice, adilce diğer adaylarla aynı şartlarla olmalıdır. Zırhını çıkarmalı ve görevinden istifa etmelidir

Başbakan tek adamlığa heves etmiştir. Başbakan'ın 1 Temmuz’da yaptığı konuşması her yönüyle bulanık ve tutarsızlıkla doludur.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için süre 3 Temmuz’da dolmuştur. TBMM’ye yapılan adaylığa başvuruların son günü 4 Temmuz’du. 8 Temmuz’da aday listesi Resmi Gazete'de yayınlanacaktır. 11 Temmuz Cuma günü de kesin liste duyurulacaktır, süreç işlemeye başlayacaktır.
Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı henüz kesinleşmiş değil. Bundan sonra tüm yetki YSK’dadır.YSK hayati bir sınav verecektir. Biz en baştan beri Erdoğan cumhurbaşkanı olamaz dedik. Milletin birliğiyle çarpışan bir şahsın sığınağı olamayacağını söyledik

Milleti 36 etnik parçaya ayıran birinden cumhurbaşkanı olmaz dedik. Teröriste kucak açandan cumhurbaşkanı olmaz dedik. Rüşvetçilere göz kulak olanlardan cumhurbaşkanı olmaz dedik. TSK’ya kumpas kurandan komutan olmaz diye seslendik. Bir inkârcıdan cumhurbaşkanı olmaz dedik, olmaz dedik ve sarsılmaz duruşumuzu sergiledik. Herkes cumhurbaşkanı olabilir ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olmaz dedik, milletin terazisi bunu çekmez uyarısında bulunduk. Hem cumhurbaşkanı hem de bu göreve aday olanların tertemiz bir maziden gelmesi şarttır.

Erdoğan’ın geçmişine haram ve hezimet işlemiştir. Erdoğan’ın adaylığı bile gayrı meşru, gayri ahlakidir. Nasıl adaylar ince elenip sık dokunuyorsa Erdoğan için de işlenmelidir. Adı terörle anılmış, rüşvetle anılmış bir kişinin meşrutiyeti sorgulanacaktır.

Adaylık vizesi alamayacak kadar şüphelidir Erdoğan. Şayet Türkiye bir hukuk devletiyse Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığının YSK tarafından reddedilmesi lazımdır. MHP Erdoğan’ın adaylığına itiraz etmektedir.

Siyasi varlığını sadece kendine oy verenlerle sınırlamış ve bölücülük yapmıştır. Fransa’da çok çirkin, çok vahim bir iddiada bulunmuş ve bayrak indiren hainin arkasında MHP ve CHP var diyerek haddini aşmıştır. Bizzat kendine bağlı kaynaklar bayrağı indiren hainin PKK’lı olduğunu açıklamıştır. YSK’da görev yapanlar inanıyorum ki hukuk ne gerektiriyorsa onu yapacaklardır, vicdanlarını dinleyeceklerdir. Yapılan suçlamalar Erdoğan’ın önünde engeldir. Resmiyetle onaylansa bile milli vicdanlarda cevap bulmayacaktır. Allah’tan korkan hiçbir kimse, kitabına uydurulan hırsızlığın Çankaya’yı mesken tutmasına izin vermeyecektir.

Detone olan bu şarkı YSK’da sonlanmalı, uzun adamın maskesi YSK’da düşürülmelidir. Aksi takdirde Türkiye dünyaya rezil olacaktır.

Adaylığı sorunlu olan sadece Erdoğan değildir. HDP’den aday olan zatın PKK ile bağlantılı kişiliği bilinmektedir. YSK bunu da değerlendirmeye alacak, bu eş başkan hakkında detaylı inceleme yapacaktır.

Büyük bir uzlaşmayla aday olan İhsanoğlu’na bakmak yeterlidir. Siyasi partilere ve destek veren vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Emek emek büyüttüğümüz kardeşlik çınarı tarihi bir görev yüklemektedir. Milletin adına tahammül edemeyen, cumhuriyetin anti tezi olmakla ünlenmiş kişilerin adaylığı çelişkidir. 10 Ağustos’da muz cumhurbaşkanı seçilmeyecektir. Dahası Türk milleti AKP, PKK, İsrail’e Çankaya’yı bırakmayacaktır. Allah korusun Çankaya’ya çıkarsa küresel komplonun eli güçlenecektir. Ya zillet, ya izzet, ya millet ya da rezalettir. Aziz milletimiz seçecek. Erdoğan’ın adaylığını ilan ettiği konuşma aslında kaçışının en açık vesikasıdır.

Başbakan Erdoğan’ın kardeşim dediği Abdullah Gül’ün adını anmayışı bizim garibimize gitmiştir. Sayın Gül seçilirken milli iradeden bahseden Erdoğan anlaşılan yeni bir sayfa açmış en yakın arkadaşını oraya koymuştur. 2 gün sonrası uyarı almış olacak ki bir iftarda Gül’den bahsetmiştir. Bugüne kadar cumhurbaşkanı seçilen kim var milletten yetki almıştır. Başbakan sanıyorum kendi tarihini unutmuş, hafızasından silmiştir. Başbakan’ın geçmişi yok sayması kendi şuursuzluğun delalettir. Sosyal uyumun katili kesinlikle 17-25 Recep Tayyip Erdoğan’dır. Öyle şeyler söylüyor ki kendisini tanımasak bilmesek söylediklerine inanmamız mümkün olur.

Diyor ki; Onlar bölüyor biz birleştiriyoruz. Her sözü gıybet, her beyanı iftira olan Başbakan’ın iblisin sevaptan bahsetmesi gibi imkansızdır. Sana sesleniyorum sayın Başbakan; Sen kim kucaklamak kim. Sen kim milletin çıkarını kollamak kim. Sen kim demokrasinin tarafını tutmak kim. Bu anormal sıra dışı, neresinden bakarsanız dağılacak siyaset anlayışının hiçbir yanı yoktur. Bu kibiir ve haset yuvası için kendisin dışında herkes gereksiz ve lüzumsuzdur. Sanki hitlerin tuhu Başbakan’a nüfus etmiştir. Zalimler Başbakan’a nefes vermişlerdir. Bu yüzden Erdoğan cumhura baş olmayı baştan kaybetmiştir.

Kuvvetle muhtemel aşırma logoyla milletin adam adıyla yola koyulmuştur. Obama’nın logosuyla çok benzerlikler taşıyan logoda Erdoğan simgelenmiştir. Başbakan telif hakkı gözetmeden eser aşırmada marka bir isim olarak ün yapmıştır. Milletin adamı olmak için önce adam olması gerekmektedir

Erdoğan’ın adaylığının açıklandığı toplantıda yaptığı konuşmasında yer verdiği bilezik hikayesi dikkatlerden doğal olarak kaçmamıştır. Erdoğan’ın altın bileziklere düşkünlüğü daha o zamandan belliydi demek ki. O kız çocuğu kalabalıkların içinde kaybolup gitmiştir deniliyor. Başbakan’ın 20 yıldır gezerken, uyurken, kaçarken her fırsatta gözünün önüne bu küçük kız gelmiştir. Başbakan villada para eritirken bu küçük kız çocuğunu gözünün  önüne getirmiştir. Soygun hasılatı hakkında oğluyla konuşurken bu kız aklına gelmiş midir? Bu kız çocuğu bugün 27 yaşındadır medyaya göre. Ortada bir yalan vardır, hanımefendinin ve Başbakan’ın sözleri çelişkilidir.

Serveti 3 yıl içinde 1 trilyon artış göstermiştir. Başbakan 3 yıl içinde hangi yatırımı yapmışdır da serveti bu kadar artmıştır. Vatandaşımıza vurmayan talih, Başbakan’ı nasıl bulmuştur. Alacakları kimdendir? Başbakan’ın hiç mi evi yoktur, manşetleri süsleyen villalar kimin üzerinedir. Aklı bilezikte kalan başbakanın bu yaptıkları yanına kalmayacaktır.

AKP İŞID ile pazarlık yapmaktadır. Hükümet IŞİD'in insafa gelmesi için gelişmeleri pasif bir şekilde izlemektedir. Ne olursa olsun 49 Türk vatandaşı kurtarılmalıdır. Dışişeri Bakanı aşarı masalı uydurmakta ve gelişmeleri kendisine yontmaktadır. Başbakan’ın ürkek bakışı teröristleri cesaretlendirmektedir. Başbakan Erdoğan bütün kırmızı çizgileri yiyip yutmuştur. Kimler Başbakan’ın iradesine zinrcir vurmuştuır? Neyin karşılığında böyle bir durumun içine düşmüştür. Türkiye sahipsiz değildir.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
Erken seçim tarihi belli oldu.
Koray Aydın “erken seçim” tartışmalarına manidar bir şekilde dahil oldu...
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=