Lütfen bekleyin..

Erdoğan’dan Balyoz ve Böcek yorumu!

22 Haziran 2014, 13:31

Tayyip Erdoğan, partisinin İl Danışma Meclisi toplantısında yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Ergenekon ve Balyoz davaları için geçmişte defalarca ‘davaların savcısıyım’ açıklamasında bulunan Başbakan Erdoğan’dan bugün Balyoz davasıyla ilgili bir açıklama geldi.

Ömürlerinin en verimli çağında ‘düzmece deliller’le hücrelere atılan yüzlerce subayın tahliyesi ile ilgili konuşan Erdoğan “AİHM’e gitseydiler oradan böyle bir netice alabilirler miydi? Hayır. AİHM lehlerinde bir netice verse bile biz Türkiye olarak belli bir bedel verirdik ve içeride kalmaya devam ederlerdi. Biz onlardan teşekkür bile beklemiyoruz. Sadece bu ülkede kimin demokrasi mücadelesi verdiğini bilsinler yeter. Mevcut siyasi iktidarın 2010 referandumunda halkı ile bütünleşerek aldığı yüzde 58 oyu neden görmüyorsunuz. Bu zemini hazırlayan Ak Parti iktidarı. Yoksa orada kalmaya devam edecektin.” dedi.

İşte Başbakan’ın konuşmalarından satırbaşları:

-Demokrasi sandıkta başlar ve sandıkta tecelli eder. Bir siyasi parti sandıkta oylarının çalınmasına göz yumuyorsa o parti en başından kaybetmiştir. Kesinlikle 3+3+3 9 kişilik sandık yönetimlerini İstanbulumuzun tamamında gerçekleştirmeye mecburuz.

Seçim yapılmadan biz seçimin neticesini görmeliyiz. 12 yılda 8 seçimde başarı göstermemizde sandıklara sahip çıkıyor olmamızın büyük etkisi var.

AVUSTURYA VE FRANSA ZİYARETLERİ HAKKINDA

Hafta içi Avusturya ve Fransa’daki vatandaşlarımızla hasret giderdik.
Avusturya’da maalesef bize 10 bin kişilik bir spor salonu tahsis edildi. Ama dışarıda da vatandaşlarımız vardı. Konuşmanın ardından dışarıdaki vatandaşlarımıza da hitap ettik. Adeta aşıkla maşukun bir aya gelmesi gibi bir tabloyu orada gerçekleştirdik.

Daha sonra Avusturya Dışişleri Bakanı’nı da kabul ettik ve oradaki vatandaşlarımızın sorunlarını da konuştuk. Fransa’da Sayın Hollande ile görüştük.

BALYOZ TAHLİYELERİ HAKKINDA

230’u aşkın insan Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla dışarı çıktı değil mi? CHP ve MHP bakıyorsunuz havaya girmiş. 2010 referandumundan yüzde 58 ile sandıklardan bu çıkmasaydı bunlar çıkabilecek miydi?

2010’da ‘hayır’ diyenler şu anda ‘evet’ oylarının neticesini aldılar. Bu ne demek. Biz işte bu ülkenin huzuru için çalışan partiyiz. ‘Hayır’ dediler her türlü şeyi yaptılar.

AİHM’e gitseydiler oradan böyle bir netice alabilirler miydi. Hayır. AİHM lehlerinde bir netice verse bile biz Türkiye olarak belli bir bedel verirdik ve içeride kalmaya devam ederlerdi.

Biz onlardan teşekkür bile beklemiyoruz. Sadece bu ülkede kimin demokrasi mücadelesi verdiğini bilsinler yeter. Mevcut siyasi iktidarın 2010 referandumunda halkı ile bütünleşerek aldığı yüzde 58 oyu neden görmüyorsunuz. Bu zemini hazırlayan Ak Parti iktidarı. Yoksa orada kalmaya devam edecektin.

“BUNU BULAMAYACAKSINIZ…”

Son bir yıl içinde yaşananları teşkilatımızdaki herkesin tekrar tekrar düşünmesi lazım. Fransa’da sordum ‘sizde polis molotofla kaldırım taşıyla saldırılır mı?’ dedim. ‘Hayır’ dediler. Bizde değil polise vatandaşa molotof, kaldırım taşı atılıyor. Bir bakıyorsunuz yargının bir kapısından giriliyor bir kapısından çıkılıyor.

Polisimiz ‘orantısız güç kullanıyor’ diye yansıtıldı. Hepsinin çekimleri var elimizde bunları da teşhir edeceğiz. Hangi ülkede neler yapılıyor? Bu ülkede ne taşla sopayla molotofla iktidar arama gayretinde olanlar bunu bulamayacaksınız. Bu ülkede iktidarın yolu sandıktan geçer.

Televizyonlarda çıkıp konuşan kendilerine okumuş-yazmış diyen bazıları da çıkıp ‘sandık her şey değildir’ diyor. Demokraside her şey sandıktır. Eğer siz sandığı kabul etmiyorsanız sizin demokrasiniz Sisi’nin demokrasisi olur.

17 ARALIK HAKKINDA

Biz şu anda demokrasinin mücadelesini en iyi veren ülkeyiz. 17 ve 25 Aralık’ta Ak Parti iktidarından kurtulmak istediler. Bizleri yargılamak istediler. Türkiye’nin tüm kazanımlarını yok edeceklerdi. Dış politikada Türkiye’nin gücünü yok edeceklerdi. İç siyaseti yeniden dizayn edecek yeni vesayet sistemi kuracaklar darbeler dönemini yeniden açacaklardı. O eski karanlık umutsuz Türkiye’yi yeniden dirilteceklerdi.

“AĞIR TEHDİT ATLATTIK

Çok ağır bir tehdit atlattık. Şimdi yeni Türkiye adımlarını güçlenerek yeniden atıyor. Biz çok sabrettik. Yaklaşık 8 yıl sabrettik. Ama ne yazık ki bu sabır karşı tarafta anlaşılamadı. Ve karşı taraf bu sabrı Allah’ın bir lütfudur ki anlayamadığı gibi terse düştü. Bunlar bunu 17 Aralık’ta değil de daha sonra yapsaydı olay daha farklı bir boyuta gidebilirdi. Ama diyoruz ya hesapların üzerinde daha büyük bir hesap var. Yargıya gereken şikayetlerde bulunduk. Biz yine sabırlıyız çünkü belli şeylerin oluşması gerekiyor.

BÖCEK OPERASYONU İÇİN TEPKİ GÖSTERDİ!

Unutulması mümkün olmayan iğrenç saldırılar yapıldı. Türkiye’de bir Başbakanın ofisi dinlenecek. Bütün belgeler toplanacak ve ilgili mercilere aktaracak. Hale bakın hepsi dışarıda. Ben paralele değil yargıya sesleniyorum. Bütün belgeler ortadayken suç aletleri ortadayken yapanlar ortadayken neymiş adli kontrolle serbest bırakıyormuş. Benim itirazım var. Siz Başbakanın dinlenmesini bu kadar normal karşılıyorsanız soruyorum sizin yatak odanızı dinleyenlere karşı tavrınız ne olacak acaba.

Yargı mensupları için hiçbir şey geçerli değil ama onun dışında cumhurbaşkanı dinlenirse dinlenebilir. Olabilir… Temenni ederim ki kısa süre sonra sizler de aynı şekilde dinlenmezsiniz.

Bu gidiş hayra alamet bir gidiş değil. Ben bundan sonra da itirazlarıma devam edeceğiz. Çünkü bu öyle kolay geçilecek bir iş değil. Başbakan’a taşa atılır söylenen şu “siyasetçisin ağır hakaretlere eleştirile katlanacaksın.” Hakaret demiyorlar ağır eleştiri diyorlar.

Biz eski, Türkiye’den kurtulmak istiyoruz derdimiz bu. CHP Genel Müdürü bir kanala çıktı. Deniz Baykal ile ilgili görüntülere ilişkin bana çok çirkin bir iftira attı.

Siz bu görüntüleri ne zaman nerede izlediniz diye soruyorlar cevap yok. Pensilvanya örgütü talimat vermiş sonra da mikrofon uzatmış. Bu genel müdür de utanmadan çıkıp bu iftirayı atıyor. Bilgisayardan gizlice çekilmiş bir görüntü bir de hışırtıdan başka bir şey olmayan bir ses kaydı verdiler git konuş dediler. Pensilvanya emreder CHP genel müdürü yapar. Kendisi kasetle geldi ya oradan bir kuyruk acısı var. İnsanda edep olsa böyle bir yalan atmaz. Pensilvanya’nın da CHP genel müdürünün de nasıl bir halka sahip olduklarının kanıtı bu örnektir.

(Kaynak: Sözcü)

Etiketler : ergenekon, erdoğan, balyoz, dinleme, akp,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Selahattin Karaman
1401 gün önce
Hadi oradan, işine geldiği gibi açıklama. Sanki o referandumu balyoz için istemiştiniz
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=