Lütfen bekleyin..

TSK tarihinde böyle skandal görülmedi!

19 Haziran 2014, 10:23

Askeriyede PKK marşı söylemek ne ki yemin bile etmiyorlar

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Son iki yıldır PKK sempatizanı bazı askerler Türk Bayrağı ve silah üzerine yapılan yemin törenlerine katılmıyor. O gün istirahat için izin alıyorlar…

KAY­SE­Rİ 1. Ko­man­do Tu­ga­yı­’n­da Kürt kö­ken­li 50 ci­va­rın­da as­ke­rin, Türk Or­du­su­’nun üni­for­ma­sıy­la PKK mar­şı söy­le­ye­rek ha­lay çek­me­si in­fi­al ya­rat­tı. Olay­la il­gi­li as­ke­ri ve ida­ri so­ruş­tur­ma sü­rer­ken TSK’­da­ki skan­dal­la­rın bu­nun­la sı­nır­lı ol­ma­dı­ğı da or­ta­ya çık­tı. AK­P’­nin baş­lat­tı­ğı söz­de açı­lım­la eli­ni ko­lu­nu bağ­la­dı­ğı Türk Or­du­su gi­de­rek aciz du­ru­ma dü­şü­lü­yor, PKK sem­pa­ti­za­ni er­ler, Türk Bay­ra­ğı­’na el ba­sıp ye­min bi­le et­mi­yor.

Ba­zı kış­la­lar­da ye­min tö­ren­le­ri­ne as­ker­le­rin ka­tıl­ma­ma­sı ko­mu­tan­la­rı da ra­hat­sız edi­yor. Bir askeri yet­ki­li SÖZ­CÜ­’ye şun­la­rı söy­le­di:

Ko­mu­tan­lar çe­ki­ni­yor

“Öy­le bir nok­ta­ya ge­lin­di ki su­bay ve ast­su­bay­la­rımız er­ler­den kor­kar ha­le gel­di. Asıl­sız şi­ka­yet­ler ko­mu­tan­la­rın sık­ça he­sap ver­me­si­ne yol açı­yor. Ko­mu­tan­la­rın as­ker üze­rin­de­ki ağır­lı­ğı azal­tı­dı. Normalde tö­re­ne çık­ma­ma­nın ce­za­sı­ em­re ita­at­siz­lik suçudur. Ancak son dönemde as­ke­ri mah­ke­me­lerin ‘beraat’ kararı vermesi ye­min et­mek is­te­me­yen­le­ri ce­sa­ret­len­di­ri­yor. Böylece törene katılmayan as­ker­le­rin sa­yı­sı da arttı. Komutanlar da zor durumda kalmamak için göz yumuyor. Törene katılmayan askerler kışladaki revire vizite çıkıp, o günlük istirahat alıyor.”

İŞTE ASKERLİK YEMİNİ

Acemilik görevini tamamlayan askerler Türk Bayrağı ve silah üzerine el basarak bu yemini ediyor:

“Barışta ve savaşta, karada, denizde ve havada her zaman ve her yerde milletime ve cumhuriyetime doğruluk ve muhabbetle, hizmet ve kanunlara ve nizamlara ve amirlerime itaat edeceğime ve askerliğin namusunu Türk Sancağının şanını canımdan aziz bilip icabında vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatımı feda eyliyeceğime namusum üzerine and içerim.”


Necdet Özel'in askerleri PKK marşı söylüyor paylaşan: Sozcu
Etiketler : pkk, kürt açılımı
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
TC ÖZEL
1356 gün önce
akpkk HÜKÜMETİNİN HER YATIP KALKTIĞI YERDEN BOK KOKULARI GELİYOR. ALLAH SÖYLEVLERİYLE DÜŞÜNME ÖZÜRLÜ BİR TOPLUM YARATAN akpkk BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İÇİN TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİDE DAĞITMASI GEREKİYOR. TRAVESTİ FİKİRLERİNİ ALLAH MAŞALLAR BİSMİLLAH İLE SÜSLEYENLERİN YARIN NELER YAPACAĞINI BEN GÖRMESEM GENÇLERİMİZ GÖRECEKLERDİR. BU OYNAMAKMIŞ FALANMIŞ FİLANMIŞ OSURUKTAN TEYYARE YAKINDA ASKERİMİZ BİRBİRLERİNE SİLAH ÇEKERSE ŞAŞIRMAYIN. ALLAH KİTAP DURURKEN HOCALARDAN BAHSEDEN MÜSLÜMANLAR MÜNAFIKTIR, AMAÇLARI BOP PROJESİDİR.ÖNCE DİN,SONRA AHLAK VE SONRASINDA ÇÖKÜNTÜYE DÜŞÜRÜP ÇATIŞTIRMAK BÖLÜP PARÇALAYIP YÖNETMEK YATIYOR.
TURGUT OZDEMİR
1372 gün önce
necdet ozelde en az onlar kadar sucludur ve haının basıdır dıvanıharpte yargılanıp asılmalıdır o gunlerı yakında goreceğimizi umit edıyorum .
poyraz
1372 gün önce
Sizin suçunu yokki.......doğuran ile bizim aramızda açık. ......
Alaattin
1372 gün önce
Boyle devlet olursa onlarin yapmis olduklari az bile dunyanin neresinde yada Dünya kuruldugun beri Dag basina mahkeme kurup yargilama yaparsan Boyle olur. Yazacak cok Sey var AMA millet. Millet olmali temsilde Hata olmaz kedi dovulgugu yere gider saygilarimla (Reyis)
Ahmet
1372 gün önce
İnsallah bu duruma getiren siyasi askeri sorumlularin vatan hainliginden asildiklarini gorecek bu zavalli millet.
TÜRK OĞLU TÜRK
1372 gün önce
boyunuz posunuz devrile inşallah. orduyu ne hale getirdiniz, bunların hesabı elbet birgün hukuk önünde sorulur bende görürüm inşallah.... ülkenin savcıları uykudan ne zaman uyanacaksınız sizler yemin ederek göreve başlamadınız mı..
Hüseyin Sancak
1372 gün önce
ALLAHUTEALA ne demis siz nasil yönetilmeye layiksaniz ben sizi öyle yönettiririm bunlar daha neki
Nurettin
1372 gün önce
Ozaman askerligi kaldırsınlar Hicmi Düşünmüyorlar askeriye icerisinde cıkacak kavusu vatan sever bir er kıvamına getirse on lardan bir kacı öldürse ne olacak cıkacak kavusdan kim sorumlu ozaman onlardan biri ben türküm diyen milliyetciyim diyen birini vursalar ne olacak ? Böle bişey olamaz Ya askere almıyacaklar yada askerligi paşa paşa yapacaklar bu duruma grldiyse sskeriye. Artık ic savaşın vıkmadı yakındır . Benim ülkemde yaşıyorsa birinci sınıf. Vatandaşsa T.c. Kimli taşıyorsa mecbur T.C. Kanunlarına uyacak uymak isdemiyorsa kimligi verecek ülkeyi terk edecek Yasalar önünde eşitse ve bireyselde eşitse ozaman secimini yapacak Ya adam gibi Yaşıyacak yada Ter edecek bunun başka yoluyok ildidardaki hökümetin Türk milletinin Başına basıl bir işler acdıgını Görmiyenlerrede şunu diyorum insan sanız insanlık varsa Müslümanım diyorsanız AKP ve RTE hayinligini görün Bunları görüpde halen AKP ve RTE diyorsanız sonuclarına katlanacakdınız Sürüyeyi Göz önüne Getirin Saflarınızı Belirleyin Ya Türk ve müslümanım dersinin vatana milletine Bayragına sahip cıkarsınız Yada AKPKK ve RTE=APO yandaşı Olursunuz secim sizlerin .??!!!!
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=