Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın'dan 'süreç' eleştirisi

10 Temmuz 2013, 19:25

MHP Trabzon milletvekili Koray Aydın AKP ve PKK arasındaki sözde “çözüm süreci”ni değerlendirdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Yaptığı açıklamada PKK’nın sadece son 10 günde 50′ye yakın eylem yaptığını belirten MHP’li Koray Aydın “PKK gerçekten çekildiyse, bu şiddet eylemlerini kim yapmaktadır?” şeklinde haklı bir soru sordu.

MHP’li Aydın ayrıca PKK’nın Cizre’deki “asayiş birimi” ile “şenlik” adı altında PKK panayırına dönen görüntüleri de yorumladı.

İşte Koray aydın’ın açıklamaları:

PKK ÇEKİLDİYSE; ŞİDDET EYLEMLERİNİ KİM YAPIYOR?

Başbakan temkinli davransa da, süreç ortakları çekilmenin büyük oranda tamamlandığını, ikinci aşamaya geçildiğini açıkladılar.

Ancak PKK’nın, son 10 gün içinde bölgede 47 şiddet eylemi yapması, sözde asayiş birimi kurup yol kontrolüne kalkışması fiyaskonun resmidir.

Çekilme bir aldatma ve fiyasko değilse, yani PKK gerçekten çekildiyse, bu şiddet eylemlerini kim yapmaktadır?

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/2350.jpg

ÇEKİLEN PKK’NIN YERİNE PARALEL YAPILANMA MI VAR?

Adı her ne olursa olsun, Cizre’de asayiş ve trafik kontrolü yapanlara ve Lice’de karakol basanlara, iktidarın tavrı tam bir aymazlıktır.

Hükümet, her fırsatta bölgede kapattığı karakol sayısıyla övünürken, PKK uzantısı grupların asayiş kontrolüne kalkışması tesadüf müdür?

Kapsamı bir türlü açıklanmayan sözde çözüm sürecinde, PKK çekilirken, acaba bölgede paralel bir yapılanma mı oluşturulmaktadır?

ASKER VE POLİS ÇEKİLMİŞ, GÜNEYDOĞU DAĞLARI BÖLÜCÜ İHANETE TERK EDİLMİŞTİR

Sayın Başbakan ve AKP’ye “Güneydoğu dağlarında gördüğünüz halk pikniği değil, PKK şenliğidir” uyarımızı daha önce yapmıştık.

Aradan geçen zamanda hükümetin kılını bile kıpırdatmadığı, olanı biteni seyrettiği, Kato dağında sergilenen yeni ihanetten anlaşılmaktadır.

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde, Kato Dağı’nda her yıl düzenlenen ‘Koyun Kırpma Kültür ve Doğa Festivali” bu yıl PKK panayırına dönmüştür.

PKK şovunun yaşandığı festivalde, PKK’nın karakol basması ve asayiş kontrolüne kadar bütün alçaklıkları katılımcılara izlettirilmiştir.

Festivalde koyunların yünü kırpılmamış, ama Türk milletinin birliği, bütünlüğü ve kardeşliği, satırla doğranmıştır.

Koyun Kırpma Festivali’ni çakallar ve sırtlanlar istila etmiştir…

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/2395.jpg

PKK, yayla şenliğinde, örgüt propagandası, üniforma dağıtımı, militan kaydı ve pek çok ihaneti aynı anda yaparken, iktidar neden suskundur?

Kato dağında PKK’lı ihanet çetelerinin sergilediği her türlü yasadışı faaliyete tek bir güvenlik görevlisi dahi müdahale etmemiştir.

Artık Valiliklerin “yasak savma” kabilinden yapacakları açıklamaların, Cizre ve Lice örneğinde olduğu gibi hiçbir geçerliliği olmayacaktır.

 

PAZARLIK, MÜZAKERE, SÖZDE MÜTAREKE VE ANLAŞMA ŞARTLARI

TÜRK MİLLETİNDEN SAKLANAMAZ

Her yere laf yetiştiren Sayın Başbakan ve AKP Hükümetine soruyoruz:Hangi pazarlık ve anlaşma karşılığında bu ihanet görmezden gelinmektedir?

Sözde çözüm sürecinde yapılan pazarlık, müzakere, sözde mütareke ve anlaşma şartları Türk milletinden saklanamaz.

İmralı, Kandil, Ankara üçgeninde döndürülen bütün dolapları ve kirli pazarlıkları bilmek, AKP’ye oy veren/vermeyen herkesin hakkıdır.

HANGİ AŞAMADA NE VAR? AÇIKLASIN İKTİDAR!

AKP-BDP-PKK ortaklığında yürütülen bölünme sürecinde zaman zaman farklı açıklamalar yapılsa da ikinci aşamaya geçildiği ifade edilmektedir.

Türk milleti, bölücü cephenin çeşitli kongre, kurultay ve toplantılarında aldıkları ihanet kararlarına alıştırılmak istenmektedir.

AKP iktidarı, ikinci aşamaya geçişin ödülü olarak bölücü ihanet odakları için hangi reformları yapacak, hangi iyileştirmeleri hayata geçirecektir?

KCK’lIarın salıverilmesi için TCK’nın değiştirileceği, bebek katilinin cezaevi koşullarının daha da iyileştirileceği dillendirilmektedir.

AKP iktidarı, hangi aşamada nelerin olacağını madde madde açıklamalı, Türk milletinden gerçekleri saklamamalıdır.

 

PAZARLIK VE ANLAŞMA YOKSA BAŞBAKAN VE AKP MADDE MADDE YALANLAMALIDIR

 

Sayın Başbakanın ve Hükümet sözcülerinin yarım ağız yaptıkları “hiçbir şey vermiyoruz” açıklamaları, “danışıklı demeç”ten başka bir şey değildir.

Sayın Başbakan ve AKP sözcüleri, otonomi, özerklik veya federasyonun asla söz konusu olmadığını ifade etmelidir.

Sayın Başbakan ve AKP sözcüleri, Öcalan’ın asla salıverilmeyeceğini veya bir genel af çıkarılmayacağını kesin bir dille açıklamalıdır.

Sayın Başbakan ve AKP sözcüleri, PKK’nın terör örgütü listesinden çıkarılmasını asla kabul etmeyeceklerini açıkça ilan etmelidir.

Şayet pazarlık yoksa; Sayın Başbakan ve AKP sözcüleri, bütün bu iddiaları madde madde yalanlamalı, Türk milletine söz vermelidirler.

MHP VE ÜLKÜCÜ HAREKET DEVLET İÇİNDE DEVLETE ASLA İZİN VERMEYECEKTİR

MHP ve Ülkücü Hareket, gerçekleri Türk milletine aktaracak, küresel güçlerin ve işbirlikçilerinin bütün oyunlarını bozacaktır.

MHP ve Ülkücü Hareket, devlet içinde devlet kurulmasına, bayrağın yanına bayrak dikilmesine asla izin vermeyecektir.

MHP ve Ülkücü Hareket, Türk vatanının, milletinin ve devletinin varlığı, birliği ve bütünlüğüne uzanan elleri kıracaktır.

MHP ve Ülkücü Hareket, sandıktan alacağı destek, güç ve yetkiyle, bölünme sürecini tersine döndürecek, bu gidişe dur diyecektir.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=