Lütfen bekleyin..

Devrimci Karargah'ta 'Şike' skandalı

16 Haziran 2014, 20:14

Şike operasyonunun altından yasadışı dinlemeler çıktı. Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'ın Devrimci Karargâh soruşturmasında 2009 yılından bu yana telefonunun dinlendiği ortaya çıktı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Şike operasyonunun altından yasadışı dinlemeler çıktı...

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'ın Devrimci Karargâh soruşturmasında 2009 yılından bu yana telefonunun dinlendiği ortaya çıktı.

"Futbolda Şike" operasyonunun, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın sanık olarak yargılandığı Devrimci Karargâh davasına kadar uzandığı ortaya çıktı.

Yürütülen soruşturmada, Fenerbahçe Spor Klubü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da 2009'dan beri sahte isimle dinlendiği Hanefi Avcı'ının avukatı Fidel Okan tarafından ortaya çıkartıldı. Skandal belgeler Aziz Yıldırım'a teslim edildi.

İKİ NUMARA KARARTILDI

Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan'ın Devrimci Karargâh davasında Hanefi Avcı dosyasından ulaştığı belgelere göre, Şike davasının 2009'a kadar uzandığı ortaya çıktı.

Avcı'nın dava dosyasında bulunan 7 Kasım 2009 tarihindeki bir belgeye göre, dört polis, 4 telefonun takibini talep etti. Talebin bulunduğu belge, mahkemeye gönderilirken, 1. ve 2. sıradaki kişinin adı ve IMEl numarası karartıldı. İbrahim Sağlam ve Necip Kalan isimlerinin ise açık olduğu belgede tedbir "Devrimci Karargâh örgütünün bürokratik çevrelerle ilişki arayışına girerek olası soruşturma ve kovuşturma çalışmalarına karşı tedbir geliştirme" ifadesiyle gerekçelendirildi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/24223.jpg

FUTBOL EKLEMESİ

Daha sonra da futbol camiasıyla ilgili şu bölüm eklendi: "Ekonomik anlamda büyük meblağların söz konusu olduğu futbol camiası içinde örgütlü bir şekilde gerektiğinde cebir ve tehdit kullanarak haksız ekonomik kazanç sağlamak amacıyla faaliyet gösteren şahısların başta Emniyet personeli olmak üzere farklı bürokratik çevrelerle ilişki arayışına girdikleri, (X) isimli polis memurunun bahsi geçen şahıslarla maddi menfaat temini temelinde ilişki geliştirerek kamu hizmetine tahsisli imkânları örgüt çıkarına kullandığı, olası soruşturma ve kovuşturma faaliyetlerine yönelik şahıslara bilgi desteği sağladığı istihbar edilmiştir."

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/24224.jpg

Bu tutanak üzerine dönemin istihbarat Şube Müdürü Erol Demirkan, ilgili dinleme talep yazısını, İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na yazarak, önleme dinlemesi talep etti. Yazılan isimler üzerinde İMEl numaraları üzerinden yapılan araştırmada, İbrahim Sağlam'ın Hanefi Avcı: Necip Kalan'ın da davada yargılanan Necdet Kılıç olduğu ortaya çıktı.

MEÇHUL ŞAHIS 'AKSU'

İlk iki belgede isminin üzeri ve diğer bilgileri kapatılan şahıs ise hâkimin verdiği kararda ortaya çıktı, ilk iki belgede gerçekte Hanefi Avcı olan İbrahim Sağlam ve yine gerçekte Necdet Kılıç olan Necdet Kalan isimlerinin yanı sıra. Lokman Aksu ismi yazılmıştı. Avcı'nın avukatı Fidel Okan'ın dinleme alt klasörlerinde ulaştığı belge dinlemede yapılan skandalı ortaya çıkardı.

HANEFİ AVCI'YA AHLAKSIZ TEKLİF

Bu arada Gazeteport'un konu ile ilgili olarak görüştüğü Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan '2005 yılında Avcı'nın KOM daire başkanı olduğu zaman bazı emniyet müdürlerinin gelerek kendisinden Aziz Yıldırım içih 'silah ihalelerine giriyor, NATO'ya silah satıyor.

İncelemeye alın' dediğini, ancak Avcı'nın ise 'Adam işadamı. Yasadışı faaliyeti tespit edilirse inceleriz. O faaliyetleri için niçin incelemeye alalım' diyerek bu teklifi kabul etmediğini aktardı. Fidel Okan ayrıca 'Hanefi Avcı'nın yargılandığı Devrimci Karargah soruşturma dosyasını ayrıntıları ile incelediğimiz zamanböyle bir ayrıntıya ulaştık. O dönemde Aziz Yıldırım'ı başka bir adla dinlemişler. Bunu da daha sonra gizlemişler. Hanefi Avcı ile de görüştük. Bu belgeleri Aziz Yıldırım'a götürdüm. Teslim ettim.  Hanefi Avcı'ın şikayeti ile Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan'ın yargılanmasına karar verildi' dedi.

(Kaynak: GazetePort)

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
YSK, İYİ Parti dahil 10 siyasi partinin 24 Haziran'daki seçimlere katıl..
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=