Lütfen bekleyin..

TÜRKAV'dan çok sert 'bayrak' açıklaması

10 Haziran 2014, 11:53

Tepkiler dinmiyor...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai TÜRKAV Genel Başkanı Sinan Yüksel Lice'de Türk Bayrağı'nı hedef alan alçak saldırı sonrası yazılı bir açıklama yaparak hükümeti sert bir dille eleştirdi.

Yüksel açıklamasında "Bu hadise bir kez daha göstermiştir ki; Bayrağa sahip çıkması gereken Başkomutan unvanıyla Cumhurbaşkanlığı Makamında oturan, T.C. Başbakanı sıfatıyla Devletin yönetiminden sorumlu olan ve ayrıca Bakanlık, Müsteşarlık, Valilik gibi asli sorumlularının gaflet ve dalalette bizzat yarıştıkları bir kez daha gözler önüne serilmiştir." ifadelerine yer verdi.

TÜRKAV tarafından yapılan açıklama şöyle:

Mevcut hükümetin koordinasyonu, işbirliği ve çözüm süreci adına koydukları ihanete varan aymazlıklarıyla PKK terör örgütü ve yandaşlarına verilen taviz kar tutum nedeniyle; eli kanlı terör odakları şanlı bayrağımıza el uzatmış Diyarbakır 2.Hava Kuvvetleri Komutanlığı gönderinde asılı bulunan bayrağımızı indirme cesaret ve cüretini göstermişlerdir.

Bu hadise bir kez daha göstermiştir ki; Bayrağa sahip çıkması gereken Başkomutan unvanıyla Cumhurbaşkanlığı Makamında oturan, T.C. Başbakanı sıfatıyla Devletin yönetiminden sorumlu olan ve ayrıca Bakanlık, Müsteşarlık, Valilik gibi asli sorumlularının gaflet ve dalalette bizzat yarıştıkları bir kez daha gözler önüne serilmiştir.

Ne acıdır ki Türk Milletinin şeref ve namusunu ayaklar altına alma cesaretinde bulunanların bu gün verilen tavizlerle şımartılarak, görmezden gelinerek sessiz kalınarak şuursuzluklarının adeta önü alınamamış hain saldırılarına izin verilmek suretiyle taltif edilir hale getirilmişlerdir.

Unutulmamalıdır ki bu tip eylemleri yapanların ödediği bedel canları olmuştur. Gaflet ve dalaletin sonu devlet ve milletin bekasının sonu olacaktır. Bu unsurların müsebbibi hükümetin uyguladığı ve Yüce Türk Milletinden saklamaya çalıştığı ihanetin ta kendisidir. Bilinmelidir ki bayrağa el uzatanların her kim olursa olsun ödeyeceği bedel canları olacak ve bu bedel ödetilecektir, ödetilmelidir.

Çünkü o bayrak bazılarına göre sadece sıradan bir bez parçası değil Türk Milletinin bağımsızlık meşalesi, şerefi, namusu ve bu milletin var olma gayesidir, Çünkü o bayrak uğruna milyonlarca vatan evladının gözünü kırpmadan canını hiçe sayarak uğruna öldüğü kutsaldır, Çünkü o bayrak üzerindeki hilal dinin sembolüdür, Çünkü o bayrak tarihe altın harflerle yazılmış kahramanlıkların simgesidir.

Kısacası bayrağa sahip çıkmak Türk evladının namusu, şerefi ve haysiyetidir. Kendini TÜRK hissedenlere sesleniyoruz; Bundan dört yıl önce meşe dalını hükümetin bir yerlerine sokan ve bunlara ses çıkarmayan yetkililere sesleniyoruz, Askerlik yan gelip yatma yeri değil diyenlere sesleniyoruz, Gezi ve 17/25 Aralık yolsuzluk olayları nedeniyle demokratik protesto gösterilerini yaparken polisin şiddetine maruz kalıp gencecik evlatlarımızın ölümüne sebep olduğu halde polisin nasıl sabrettiğine hayret edenlere sesleniyoruz, Başbakanlık İçişleri Bakanlığı Genel Kurmay Başkanlığı yan gelip yatma yerimidir. İktidarları döneminde yasadışı tüm gruplara her istediklerini verdiğinin itirafını yapanlara sesleniyoruz. Boşaltın bu kadroları, namus koruma görevini bizlere devredin, Türk Milletine karşı bu onurlu görevi geçmişte yaptığımız gibi seve seve yerine getiririz.

Bu milletimize sözümüzdür. Bizleri bilen bilir. Kırk beş yıllık tecrübemizle biz bu bayrağın namusunu koruruz. Bayrağa sahip çıkamayanlarında namusunu koruruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın, şüphe içerisinde olanların yakın ve uzak tarihe bakmalarını tavsiye ederiz. Bayrağı yere düşürenlerin görevlerini TÜRK MİLLİYETÇİLERİNE devir etme zamanı gelmiştir. Yüce, necip Türk milletine saygı ile duyurulur.

HABER FEDAİ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Musa
1411 gün önce
Yazinin tamamina katiliyorum.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=