Lütfen bekleyin..

Sözcü'den Erdoğan'la İlgili ÇOK SERT MANŞET

07 Haziran 2014, 16:49

Başbakan Erdoğan "PKK ile masaya oturan şerefsizdir" demişti. İçişleri Bakanı Efkan Ala dün, terör örgütü ile aracıları devreden çıkardıklarını AK Parti'nin kendisinin görüştüğünü açıkladı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Erdoğan, muhalefetten gelen "Terör örgütü ile masaya oturdular, görüştüler" sözlerine çok sert tepki göstermişti. Erdoğan 2010 yılında bu iddialar için "PKK ile görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir" demişti.

Erdoğan, 2011 yılında "PKK ile kendilerinin değil, devletin görüştüğünü" açıklamıştı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala da dünkü "Çözüm Süreci Çalıştayı"nda çok çarpıcı bir itirafta bulundu.

PKK ile önceleri aracılar vasıtasıyla görüşüldüğünü dile getiren Efkan Ala, artık aracıların devreden çıkarıldığını "AK Parti'nin kendisinin görüştüğünü" açık açık söyledi.

Sözcü Gazetesi de Efkan Ala'nın bu sözleri sonrası Erdoğan'ın "PKK ile görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir" sözlerini hatırlattı...

İşte Sözcü Gazetesi'nin bugünkü manşeti;

"Terör örgütüyle masaya oturan şerefsizdir!"

Bu sözleri defalarca tekrarlayan Başbakan, Diyarbakır’da bakanlarıyla resmi olarak çözüm çalıştayını başlattı… Böylece terör örgütü PKK’yla görüşmeler meşru hale getirildi. Şimdi ‘şerefsiz’ sözünü kim yutacak…

Başbakan, 2007’de baş­la­yıp bu­gü­ne ka­dar sü­ren PKK’y­la mü­za­ke­re­le­ri sü­rek­li ola­rak in­kar et­miş­ti. “İk­ti­dar ha­in­ler­le ma­sa­ya otur­du­” di­yen­le­re ha­ka­ret et­miş, şe­ref­siz­lik­le suç­la­mış­tı.

AKP gö­rü­şü­yor

Ancak ha­in­ler­le pa­zar­lık ay­yu­ka çık­tı. Er­do­ğan, 3 ba­ka­nı­nı Di­yar­ba­kı­r’­a gön­de­rip çö­züm pla­nı­nı açık­la­dı. Ba­kan Ala, “A­ra­da ara­cı yok. Ar­tık AKP gö­rü­şü­yo­r” de­di. PKK le­gal­leş­ti.

Yıl: 2010

"Biz PKK ile görüşmedik. Görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir…"

Yıl: 2011

"Terör örgütü PKK ile biz görüşmedik. Devlet görüştü…"

Yıl: 2012

"PKK ile görüşen arkadaşı ben gönderdim. Sıkıntısı olan bana söylesin…"

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/23651.jpg

PKK ile masaya oturduklarını resmen açıkladı

Bakan Ala, defalarca inkar edilen İmralı görüşmelerini dün Diyarbakır’daki çözüm süreci çalıştayında kabul etti

Hükümet, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yine çözüm sürecine sarıldı. Başbakan Erdoğan, 2010’da “AKP hiçbir terör örgütüyle görüşmez, masaya oturmaz, müzakere yapmaz. Aksini söyleyen şerefsizdir” demişti. Ancak dün çözüm için masaya oturanların AKP’liler olduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır’da bir Başbakan Yardımcısı, iki bakan ve çok sayıda AKP’linin katılımıyla “Yeni Türkiye’nin Açılan Kilidi: Çözüm Süreci Çalıştayı” düzenlendi. Teröristler için eve dönüş planlarının yapıldığı çalıştayda, AKP’li bakan kendi ağzıyla ‘görüşüyoruz’ dedi.

‘Aracıları kaldırdık’

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, “Bu işin sonunda eve dönüş var” dedi. Atalay konuşmasına şöyle devam etti: “Yeni yol haritası üzerindeyiz. Yasal düzenlemeler de yapılacak.”

İçişleri Bakanı Efkan Ala ise AKP’nin PKK ile bire bir görüştüğü açıklayarak şunları dedi: “Türkiye, görüşmelerini, değerlendirmelerini yine yapıyordu ama başkalarının, başka ülkelerin aracılığıyla. AKP, son 2 yılda bunu da devreden çıkardı.”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de “Biz ‘dağdakiler de insinler ovada siyaset yapsınlar’ diyoruz ama bu ortamda 15 yaşındaki kız çocuklarını dağa kaçırmak bununla çelişki içerisindedir” dedi.

Önder, heyetteki bakanları açıkladı

HDP’­li Sır­rı Sü­rey­ya Ön­der, be­bek ka­ti­li Apo­’y­la ik­ti­da­rı tem­si­len bir ara­ya ge­len isim­le­ri­ de­şif­re et­ti. Ön­der, “Gö­rüş­me­ler 1 ay ön­ce baş­la­dı. Be­şir Ata­lay, Ef­kan Ala ve Be­kir Boz­dağ ka­tı­lı­yo­r” de­di. Oy­sa ki Erdoğan, Ön­de­r’­in ‘Si­ya­si he­yet­lerle gö­rüş­me baş­lan­dı­’ söz­le­ri­ni ham ha­ya­l di­ye­rek ya­lan­la­mış­tı.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/23652.jpg

Etiketler : erdoğan, pkk, kürt açılımı,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Murat Gulebenzer
1381 gün önce
Ulan ne kaypak milletmisiz be,boyle birisini alip bir de neredeyse peygamber ilan edecekler.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=