Lütfen bekleyin..

İşte AKP-İsrail dostluğunu deşifre eden belge

03 Haziran 2014, 12:28

Milli Gazete, AKP ile İsrail arasındaki ilişkiyi deşifre etti. Habere göre, AKP ile İsrail arasındaki ticari ilişkiler, Mavi Marmara baskını sonrası artmış.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Milli Gazete bugünkü manşetinde, İsrail'in yayınladığı belgelere yer verdi. "Gayri Meşru İlişki -İsrail'in Yayınladığı Utanç Belgesi" başlıklı haberde, AKP hükümetinin, özellikle, Mavi Marmara baskını sonrası, İsrail'le yapılan anlaşmaların arttığını, ticari ilişkilerin rekor kırdığını yazdı. 

İşte Milli Gazete'nin o haberi:

Mavi Marmara şehitlerinin katledilişlerinin 4. yıldönümünde Türkiye ve İsrail arasında artan ticaret hacmi rekorlara sığmıyor.

Her yıl yeni rekorlar kırılıyor. Söz başka şey, istatistikler başka şey söylüyor. Mikrofonlarda, ekranlarda söylenenleri rakamlar yalanlıyor!

Onlar hâlâ işgalci!

Onlar hâlâ Filistin’de zulmediyor...

Onlar hâlâ bebek katili!

Onlar hâlâ 10 Mavi Marmara şehidimizin katili!

Onlar Mescid-i Aksa’ya saldırıların dozunu her geçen gün daha da artırıyorlar.

Onların hedeflerinde de, planlarında da hâlâ Mescid-i Aksa’yı yıkmak var...

Ve maalesef bugün biz onlarla ticaretimizde rekorlar kırmaya devam ediyoruz. Oysa Cumhuriyet tarihinde hiçbir hükümet işgalci İsrail’le böylesine bir ticari ilişki içine girmeye cesaret bile edememişti. Mavi Marmara şehitlerinin kanı hâlâ yerde... Fakat Türkiye ticari ilişkilerde İsrail’i sevindirmeye devam ediyor... Normal şartlarda bu ilişkiyi bu milletin kabullenmesi beklenemez!... Bunun adı gayri meşru ilişkidir!

Meydanlarda Karşı, Perde Arkasında Dost

Meydanlarda sürekli Siyonist İsrail karşıtı görünen Hükümet, perde arkasından İsrail’le ilişkileri geliştiriyor. Mavi Marmara katliamından sonra bozulduğu söylenen Türkiye-İsrail ilişkileri ticarette doludizgin ilerliyor. Beş milyar dolara yaklaşan ticaret hacmi ile Türkiye, İsrail’in en fazla ithalat yaptığı 9’uncu ülke konumunda. İki ülke arasındaki ticaret, gıdadan mekanik ve ileri teknoloji ürünlerine kadar geniş bir alanı kapsarken, 5 milyar dolara yaklaşan ticaret hacmine savunma alanındaki ticaretin de dâhil olmadığı belirtiliyor.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/23298.jpg

Ticarette yeni rekora doğru...

Mavi Marmara şehitleri Hükümet tarafından şehit bile sayılmazken, oluşturdukları algıyla meydanlarda her türlü övgüyü toplayanlar, İsrail’in en sıkı fıkı olduğu ülke olmaya devam ediyor. Mavi Marmara katliamının ardından İsrail ile ticari ilişkilerin biteceğini, yaptırımların geleceğini söyleyen Hükümet’i, bizzat İsrail’in açıkladığı rakamlar yalanladı. İsrail Merkezi İstatistik Bürosu’nun açıkladığı ithalat-ihracat rakamlarında, Türkiye’nin İsrail’e ihracatı 2010 yılında 1,8 milyar dolar iken 2013 yılında rekor kırarak 4,9 milyar dolar oldu. 2014’ün ilk 3 aylık dönemindeki 1,3 milyar dolarlık rakama bakınca da yeni rekorların geleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Van münit, Mavi Marmara nutukları, sözde Siyonist İsrail karşıtı görünen Hükümetin samimiyetsizliğini İsrail’in açıkladığı ticaret rakamları gözler önüne serdi. 

Meydanlarda sürekli Siyonist İsrail karşıtı görünen Hükümet perde arkasından İsrail’le ilişkileri geliştiriyor. Van münit söylemi ve mavi Marmara katliamından sonra bozulduğu söylenen Türkiye- İsrail ilişkileri ticarette doludizgin ilerliyor. Beş milyar dolara yaklaşan ticaret hacmi ile Türkiye, İsrail’in en fazla ithalat yaptığı 9’uncu ülke konumunda. İki ülke arasındaki ticaret, gıdadan mekanik ve ileri teknoloji ürünlerine kadar geniş bir alanı kapsarken, 5 milyar dolara yaklaşan ticaret hacmine savunma alanındaki ticaretin de dâhil olmadığı belirtiliyor.

Ticarette Yeni Rekora Koşuluyor

Krizde oldukları iddia edilen Türkiye ile İsrail’in ticari ilişkileri 2013 yılında rekor kırdı ve 4.9 milyar dolar oldu. 2014’ün ilk 3 aylık dönemindeki 1.3 milyar dolarlık rakama bakınca da, bu sene yeni bir rekor kırılarak ticaret hacminin 5 milyar doları aşması bekleniyor. Siyasi iktidar, İsrail karşıtlığı rolleri kesip mütedeyyin insanların hem için soğutup hem de oylarını aladursun, öte yandan da İsrail’le ticari ilişkileri her geçen gün daha da geliştiriyor. Türkiye, İsrail’in en sıkı fıkı olduğu Müslüman ülke olma yolunda koşar adım ilerliyor.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/23299.jpg

Mavi marmara’dan sonra ticaret rekor kırdı!

2010 senesindeki Mavi Marmara katliamının ardından bozulduğu söylenen Türkiye-İsrail ilişkileri, ticari anlamda ise en parlak günlerini yaşadı. Türkiye’nin İsrail’e ihracatı 2010 yılında 1.8 milyar dolar iken, 2011 senesinde yüzde 20 artarak 2.17 milyar dolara ulaştı. İsrail’in Türkiye’ye ihracatı ise 2010 yılında 1.31 milyar dolar iken, yüzde 40 arttı ve 1.85 milyar dolara yükseldi. “Krizde” oldukları iddia edilen iki ülke arasındaki ticaret hacmi, Mavi Marmara’dan 1 yıl sonra, yani 2011 senesinde yüzde 29 artarak son beş senenin zirvesine ulaştı ve 4 milyar doları buldu.2009 yılında Davos’ta yaşanan medyatik “one minute” hadisesinin ardından kamuoyu önünde gerilmeye başlayan ilişkileri, perde gerisinde hızla sürmüştü. İsrail Merkezi İstatistik Bürosu verilerine göre, İsrail ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi 2010 yılında bir önceki yıla göre yüzde 26 artış gösterdi ve 2.47 milyar dolardan 3.12 milyar dolara yükselmişti.

Ticari İlişkiler Hız Kesmiyor

Türkiye ile İsrail arasında görünürde bir kriz algısı bulunsa da, ticaret ilişkileri her geçen yıl artıyor. Gerçekte olmayan İsrail karşıtlığı politikasını siyasi rant uğruna kamuoyu önünde sürdüren siyasi iktidar, perde gerisinden ise ticari ilişkileri geliştirmeye devam ediyor. İki ülke arasındaki ticaret, gıdadan mekanik ve ileri teknoloji ürünlerine kadar geniş bir alanı kapsarken, 4 milyar dolarlık ticaret hacmine savunma alanındaki ticaretin dahil olmadığı belirtiliyor. Türkiye, İsrail’in en fazla ithalat yaptığı 9’uncu ülke konumunda bulunuyor.

TABLONUN YAZILARI

İsrail’in yayımladığı utanç belgesi

Maviler Türkiye’nin İsrail’e ihracatını, kırmızılarda İsrail’in Türkiye’ye ihracatını gösteriyor.

2014’ün ilk 3 aylık dönemindeki ticaret hacmi 1.3 milyar doları aştı. 2014’te Türkiye ile İsrail arasındaki ticaret hacminin yeni bir rekor kırması bekleniyor.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
OsMaKe
1419 gün önce
AKPnin para için yapmayacağı bir şey yoktur. Memleketi de satar.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=