Lütfen bekleyin..

Türk Ocakları'ndan AKP'ye 'çözüm süreci' uyarıları !

30 Mayıs 2014, 15:11

Sözde "çözüm süreci"nde aslında neler oluyor ?

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai Mardin / Dargeçit Altınoluk köyünde oturan ve Dargeçit ilçesi Misaki Milli ilköğretim okulunda okuyan çocukları almak için okul bahçesinde minibüsün içinde beklerken PKK'lılar tarafından katledilen Korucubaşı Mehmet Uğurtay’ı Türk Ocakları unutmadı.

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Türk Ocakları Genel Merkezi AKP'nin PKK ile yürüttüğü sözde "çözüm süreci"ne de eleştirilerde bulundu.

Türk Ocakları'nın açıklamasında AKP'ye "3 maddelik" uyarı da var:

Hükümet bir an evvel Teröristbaşı ve PKK’yı muhatap alan yaklaşımı terk edip yöre insanına doğrudan ulaşan bir yaklaşımı benimsemelidir.

Türk devletinin otoritesinin paylaşılmazlığı ilkesine aykırı taviz siyaseti derhal  terk edilmelidir.

Devlet, bölgedeki paralel KCK yapılanmasına kesinlikle son vermelidir.

TÜRK OCAKLARI'NIN YAPTIĞI AÇIKLAMANIN TAMAMI ŞÖYLE:

Dargeçit Altınoluk köyünde oturan ve Dargeçit ilçesi Misaki Milli ilköğretim okulunda okuyan çocukları almak için okul bahçesinde minibüsün içinde beklerken katledilen  Korucubaşı Mehmet Uğurtay’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Hükümetin bu olayı en kısa sürede aydınlatması ve faillerin bulunması halisane dileğimizdir. Bu vesile ile Türk Ocakları olarak aşağıdaki hususları tekrar vurgulamayı millî bir görev sayıyoruz.

AKP, PKK EYLEMLERİNE SEYİRCİ KALIYOR

Son günlerde, “çözüm süreci”ni baltalamamak adına terör örgütü PKK’nın unsurlarının Güneydoğu’da adeta devlet otoritesini yok sayarcasına yol kesmelerine seyirci kalınması, bir valinin acz ifade eden beyanları, devletin bir ana karayolunu ancak dört günde açabilmesi Türk kamuoyu tarafından ibretle takip edilmiştir.

BİR BAŞKA GARİPLİK DE BDP'NİN GÖREVE ÇAĞIRILMASI

 Diyarbakır’da çocukları PKK tarafından dağa kaçırılan annelerin feryatları üzerine hükümetin devlet güçlerini değil BDP’yi göreve çağırması da bir başka ibret-amiz tuhaflık olarak kayıtlara geçmiştir.

Çözümü, halkın gönlünü kazanmak üzerinden değil de PKK-BDP-KCK unsurlarını tavizlerle yatıştırma yöntemiyle aramanın çözüm değil çözülme getireceğini daha işin başında ikaz eden Türk Ocakları olarak yöneticilerimize, güneydoğu ve doğuda devlete bağlı, devletiyle problemi olmayan yurttaşlarımızın PKK’nın insafına terkedileceği bir çözümün barış ve huzur değil korku ve zulüm getireceğini tekrar hatırlatıyoruz.

Anaların ağlamasını, kan dökülmesini-karanlık odaklar dışında- kimse istemiyor… Ama  çocukları dağa kaldırılan analar da ağlamasın. PKK’nın şehit ettiği, korku saldığı korucu ailelerin çocuklarının da anaları ağlamasın.

Hükümet bir an evvel Teröristbaşı ve PKK’yı muhatap alan yaklaşımı terk edip yöre insanına doğrudan ulaşan bir yaklaşımı benimsemelidir.

Türk devletinin otoritesinin paylaşılmazlığı ilkesine aykırı taviz siyaseti derhal  terk edilmelidir.

Devlet, bölgedeki paralel KCK yapılanmasına kesinlikle son vermelidir.

Şehit Mehmet Uğurtay’a ve bütün şehitlerimize tekrar Allah’dan rahmet dileriz.

HABER FEDAİ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
sartay
1420 gün önce
ülkenin milli şuur sahibi bir iktidar tarafından yönetilmesi şart oğlu şart
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=