Lütfen bekleyin..

Erdoğan'ın Ağrı konuşmasındaki PKK detayı

29 Mayıs 2014, 17:35

Ne yani izin mi istiyor ?

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Erdoğan: "PKK haraç istiyor. Arkadaşımıza dedim, böyle bir şeye yanaşmayacaksın" Vahit Kiler, PKK benden haraç istiyor, vereyim mi diye Erdoğan'a sordu mu ki Başbakan böyle bir açıklama yapıyor?

Başbakan Erdoğan, Ağrı'daki seçim mitingi konuşmasında, PKK'nın kaçırdığı çocuklarla ilgili önceki gün HDP'ye yaptığı çağrıyı yineleyerek HDP'den PKK'nın dağa kaçırdığı 134 çocuğun geri getirmesini istedi.

Erdoğan konuşmasında, Ağrı Do­ğu­ba­ya­zıt'ta PKK'nın kaçırdığı 6 ta­şe­ron iş­çi­yi hatırlattıktan sonra, "Ney­miş? 'Vahit Kiler, devlete vergi veriyor bize de vergi verecek' diyorlar. Sana neyin vergini verecek. Mafya mı, terör mü, eşkıya mı, ne desen hepsi bunlarda var. Alın teri dökmeden haraç istiyorlar, 'Bana da vereceksin' diyorlar. Arkadaşımıza dedim, böyle bir şeye yanaşmayacaksın, bu bir onur, haysiyet meselesidir" dedi. 

Kamuoyu Vahit Kiler'i yakından tanır. Kiler Marketlerinin sahibi olmasının yanında Türkiye'nin en yüksek gökdeleni Sapphire de Vahit Kiler'e ait. Torunlar Holding'le ortak olarak birçok yatırımı bulunuyor.  

Yatırımları ve serveti ile AKP'nin en zengin isimlerinden biri Vahit Kiler. PKK'nın AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler'den vergi istediğini de Erdoğan'ın Ağrı'da yaptığı açıklamasıyla öğrenmiş olduk. 

PKK'nın çözüm sürecinin başlamasından itibaren Doğu ve Güneydoğu, eylem açısından çok müsait bir zemine kavuştuğu herkesin malumu.

Genelkurmay Başkanlığı ve Valiklikler, hergün 3-5 yerde PKK'nın şantiye basıp araç yakma, çocuk kaçırma, mayınlı saldırı, yol kesme, asker kaçırma, infaz vb. eylemleri ile ilgili açıklama yapıyor. 

PKK'nın eylemlerini bilen, en azından yapılan açıklamaları gerçekçi bir gözle görebilenler için, Vahit Kiler'den de vergi diyerek haraç istemesi olağan bir durum.

Vakit Kiler'in de bunu Erdoğan'la paylaşmış olması da gayet tabii. Ancak beni burada hayretler içinde bırakan farklı bir ifade var. Erdoğan, PKK'nın Vahit Kiler'den haraç istediğini söyledikten sonra, "Arkadaşımıza dedim, böyle bir şeye yanaşmayacaksın, bu bir onur, haysiyet meselesidir" ifadelerini kullandı.

VAHİT KİLER, PKK'YA HARAÇ VEREYİM DİYE ERDOĞAN'A SORMUŞ MU?

Yani Kiler PKK'nın haraç isteme konusunu Erdoğan'a sormuş, Erdoğan da "Böyle bir şeye yanaşmayacaksın, bu bir onur, haysiyet meselesidir" demiş.  

Erdoğan'ın Vahit Kiler'e söylediğini belirttiği sözler, ancak sözkonusu durum hakkında ne yapması gerektiğini soran birine verilecek cevabı işaret ediyor. Ben de merak ediyorum.

Acaba AKP Milletvekili Vahit Kiler, PKK'ya haraç verme konusunda tereddüt mü yaşadı?

Erdoğan, Kiler'deki bu tereddütü görüp, o yüzden mi "Böyle bir şeye yanaşmayacaksın, bu bir onur, haysiyet meselesidir" dedi?

PKK'nın iktidar partisini milletvekilinden haraç istemesine mi hayret edeyim, Kiler'in tereddütüne mi, yoksa Erdoğan'ın bu trajik durumu açık açık millete ifade edebilmesine mi ben bilemedim.

Gel de şimdi Gül'ün meşhur sözünü hatırlama... "İnsan gerçekten hayret ediyor" ama öyle şeylerle karşılaşıyor ki hangisine hayret edeceğine şaşırıyor... - aktifhaber

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=