Lütfen bekleyin..

Erdoğan'ın' evde tuttuğu yüzde 50' atar yaptı: Tayyip çıkın derse...

09 Temmuz 2013, 12:45

Tayyip çıkın desin Taksim'i dağıtırız!

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

T24'ten Volkan Koç, Tophane'deki Başbakan Erdoğan'a destek veren ve Gezi Parkı eylemcilerine saldırdığı iddia edilen halkla konuştu.

Haber Fedai olarak biz bu röportaja çok güldük, siz de gülün diye haberleştirdik...

"Göbekli, ak saçlı amcalar" "Tayyip çıkın derse ortalığı dağıtırlarmış" :)

İşte o röportaj:

Son olarak 6 Temmuz’da polisin müdahalesi sonrasında semte doğru yönelen göstericilere verilen tepkinin ardından “göstericilere kim, neden saldırıyor” sorusunun yanıtı ortaya çıktı

Semtin önde gelen “abi”lerinden ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yakından tanıdığını söyleyen Hammed Aksoy, oğlu Ömer Aksoy ve Turgut ile konuştuk.

AKSİYON OLSUN DİYE KAVGA EDİYORLAR

Soyismini paylaşmak istemeyen Turgut, "Geceleri olay çıkmasın diye uyumuyor, nöbet tutuyoruz" derken Ömer Aksoy, "Biz niye saldıralım" diye soruyor ve "İki taraftan da neyin ne olduğunu bilmeyen insanlar var. Bizim mahallenin çocukları yaşananları görüyor, göstericileri görüyor, gidip saldırıyor. O da bilmiyor onlara neden saldırdığını. Tamamen aksiyon olsun diye kavga ediyorlar" diyor.

Konuşmasına Erdoğan’a gönülden bağlı olduğunu belirterek başlayan 75 yaşındaki marangoz ustası Hammed Aksoy da saldırılara dair şunları anlatıyor:

TAYYİP 'ÇIKIN' DESİN TAKSİM'İ DAĞITIRIZ

“Biz Allah’tan korkarız. Bizler karıncayı incitemeyiz. Aynı zamanda biz Allah’a inandığımız gibi bu davaya (AKP’ye) inanıyoruz. Burada kendimizi zor tutuyoruz. Gençleri zor tutuyoruz. Tayyip bir desin ki “çıkın” var ya Taksim’i dağıtırız. Biz ona biat ettik. Tayyip bizim 'emir ül müminin'imiz. O ne derse onu yaparız. Acıyorum o insanlara. Hiçbir şeyin farkında değiller. Tayyip, IMF’ye borcu sıfırladı, para rezervini arttırdı. İşin içinde (Gezi Parkı eylemlerini kast ediyor) oyun var oyun. Memleketin kalkınmasını istemiyorlar. Bunlar tekrardan Osmanlı olmasın, faiz lobileri devam etsin diyor. Bütün dava ekonomik… Ne yaparlarsa yapsınlar, nesilleri 30 yıl sonra tükenecek, bize karşı olanların. Bizim 5-6 çocuğumuz var. Onların 1-2, hatta çocukları yok. Doğum kontrol haplarıyla ve sağlıksız yiyeceklerle nesillerini tüketiyorlar.”

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/2359.jpg

ÇADIRLARIN YAKILMASINA ÜZÜLDÜK ANCAK İŞİN İÇİNDE İŞ VAR

Aksoy’la yaptığımız görüşme esnasında, yanımızda bulunan oğlu Ömer Aksoy söze giriyor. Kendisi Bilgi Üniversitesi’nde okumuş. Hammed Aksoy’un dediğine göre dört dil biliyor. O da babası ile aynı fikirde. Babasını söylediği her sözü onaylayan Ömer, her ne kadar ilk başta “Biz de çadırların yakılıp yıkılmasına kızıp, tepki gösterdik” dese de “ilerleyen süreçte, işin içine iş girdiğini, dış mihrakların bu olayları yönlendirdiğini” söylüyor. Babası gibi Erdoğan’a bağlı olduğunu anlatan Ömer, “Başbakan’ın Gezi olaylarındaki tavrının doğru olduğunu ve bu çizgide devam etmesi gerektiğini” söylüyor. En son olayda (6 Temmuz 2013), Tophane’ye kaçan göstericilerin arasında, çok sayıda yabancı olduğunu söyleyen Ömer, konuşmasının devamında şunları söyledi:

BELLİ Kİ ORGANİZASYON VAR

“Olaylar başlamadan 3-4 gün önce aşırı alkollü insanlar vardı burada. Bir şeyler arıyorlardı. Birkaç dükkâna girdikten sonra, içlerinden birisi, ‘elimde içki şişesi var diye satmıyorlar’ dedi. Öyle bir şey olamaz. Burada gayrimüslimlerle yaşadık, kimse kimseyi rahatsız etmiyordu. Bizim hassasiyetlerimiz var. Sen gelip ezan okunurken, elindeki bira şişesini tokuşturursan, hassas insanları kışkırtırsın. Camın çerçevenin kırılmasından, cami önünde içki içilip sevişilmesinden rahatsız oluyoruz.

Dün akşam (6 Temmuz) gördüğüm yabancı sayısı, Türk’lerden fazlaydı. Hiç normal bir durum değil, belli ki organizasyon var. Çadırların yakılıp yıkılmasına, hepimiz üzüldük, tepki gösterdik. Bunu yapmayabilirlerdi. Daha sonra amacını aştılar. Darbeye zemin hazırlanıyordu.

 

ERDOĞAN GERİ ADIM ATMASIN

Diyorlar ki Tophane halkı insanlara saldırıyor. Biz niye saldıralım? İki taraftan da neyin ne olduğunu bilmeyen insanlar var. Adam eylem yapıyor, sağı solu kırıyor ama neden yaptığını bilmiyor. Bu taraftan da bizim mahallenin bazı gençlerinde de aynı durum var. Çocuklar yaşananları görüyor, göstericileri görüyor, gidip saldırıyor. O da bilmiyor onlara neden saldırdığını. Tamamen aksiyon olsun diye kavga ediyorlar.

Erdoğan’ın geri adım atmaması doğruydu. Sonuna kadar destekliyorum. Bundan sonra da geri adım atmasın, biz ondan memnunuz.”

YABANCI ŞİRKETLER GÜZEL KIZLARA TALİMAT VERDİ

En son olarak da masada bulunan Tophane’li Turgut ile konuştuk. Soyadının paylaşılmasını istemeyen Turgut da diğerleriyle aynı fikirde olduğunu belirtiyor. “İşin içinde oyun olduğunu, dış mihrakların bu olayları yönlendirdiğini” düşünüyor ve şunları söylüyor:

“Tophane’nin köşeleri keskindir. Haliyle tepkiler de sert oluyor. Tophane insanı, eylemlerin ne maksatla yapıldığını çok iyi biliyor. Dünkü eylemde (6 Temmuz 2013), yabancı ağırlıklı insanlar vardı. Türkiye’deki yabancı şirketlerin genç ve güzel kızlarına talimat verilmiş, ‘Yanınıza Türk erkeği alın, eylemlere onlarla katılın’ diye. Çok sayıda yabancı kadının, Türk erkekleriyle el ele eylemde gördük.

GECELERİ OLAY ÇIKMASIN DİYE NÖBET TUTUYORUZ

Tophane halkı, Türkiye’nin en sabırlı halkıdır. Bu olaylar büyümediyse, bu halkın sabrındandır. Biz de Gezi Parkı’nın açılmasını istiyoruz ama biliyoruz ki bu işin içinde başka işler var. Yabancıların parmağı var. Darbe yapılmaya zemin hazırlanıyordu. Mısır’daki darbenin, bunların iştahını kabarttığını düşünüyoruz.

Toplumun sağduyuya ihtiyacı var. Geceleri uyumuyor, nöbet tutuyoruz, olay çıkmasın diye. Öyle ki olayla alakası olmayan insanlar bile bazen saldırıya uğruyor. Kimin ne olduğu bilinmiyor ki!”

Etiketler : geziparkı, akp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Osman S
1708 gün önce
Erdogan'a Emir'ul Mu'minin diyor bir de, tovbe tovbe. Basimiza tas yagacak tas.
Osman S
1708 gün önce
Derin uykuda bunlar.
Mustafa Kemal
1712 gün önce
Bunllar bu kafayı neyle yapmışlar :-)
ahmet
1713 gün önce
onlar oturdukları okey masasından kalkana kadar atı alan üsküdarı geçer,onlarda o yürek ne arar biri beh etsin atlarına yaparlar.tayyip çıkın desin kendinden başka hiç kimsenin çıkmayacağını bildiği için öyle bir riske giremiyor.zevkle seyrediyorum tuzu kuruların dalaşını iki tarafında birbirinden farkı yok polisi askeri aradan çeksinler iki taraf birbirini telef etse memlekt işte ozaman kurtulur.
Journalist
1713 gün önce
Bunların Bilgi Üniverstesinde okumuşu ve dört dil bileninin kafası bu kadar basıyorsa başka söylenecek söz yok: Dört dil neyi biliyormuş sallamış, kuş dili biliyordur. ıslık çalmasını biliyordur,küfretmesini biliyordur birde doğru dürüst konuşamadığı ana dilini biliyordur.
Sahtekar Tayyip'e biat ettiklerini söyltyorlarsa zaten müslüman değiller, müslüman Allahtan başkasına biat etmez bunu bile bilmiyorlar..Dünyadan haberleri yok İstanbulun ortasında kağara devrini yaşayıp mağara adamı gibi konuşmuşlar. Bunlardan bir cacık olmaz.
alperen
1713 gün önce
:D Çıkmak Kolaydı... Tayyibe Biyat etmisler... RTE Ne Verdi sizze? imf borcu kapadı demek... dunyadan bi habersiniz... önce arastırın sonra ötüşün burda kuslar gibi... meydan okumakla olmaz meydana cık ki meydan okudun anlasılsın :) bende veririm röportaj sorunmu ? ma boş muhabbetlerle %50 ayagınız kayar farkında değilsiniz...
alparslan
1713 gün önce
çıkın da görelim pancar ellemi sökülüyor bellemi.biz allaha biat ettik pontus rum cemiyetine değil.ülkücüler bu ülkede olduğu sürece kuyruğunuzu kıstırıp evde oturacaksınız.canınız sıkılırsa üç taş oynayın %50 buçuklar
seven
1713 gün önce
devsm edın sız bu kafayla anck tersıne gıdersınız pkk ya gelınce nıye sesınız cıkmıyor demkkı aynı yolun yolcusunuz ondan devam edın koyun kuzu olmayaa
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=