Lütfen bekleyin..

Avrupa Türk Konfederasyonu'ndan AKP'ye 3 hilal tokadı!

07 Temmuz 2013, 21:07

"Hiç bir şerefli Ülkücü, AKP'ye destek dermez!"

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Avrupa Türk Konfederasyonu Genel Başkanı Cemal Çetin, AKP'nin Almanya'da düzenlelediği "Demokrasiye Saygı" mitinginde açılan Üç Hilal Bayrakları üzerine açıklama yaptı.

Çetin'in açıklaması şu şekilde:

Milliyetçi-Ülkücü Hareketin kurucusu, Ülkücü Dünya görüşünü belirleyen rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in işaret ettiği hedefler doğrultusunda kurulan Avrupa Türk Konfederasyon’u ve Türk Federasyon’ları, Avrupa’da yaşayan Ülkücülerin yegane hareket merkezidir.

Ülkücülerin faaliyet ve etkinlik alanını Avrupa Türk Konfederasyon’u ve Türk Federasyon’ları belirler. Bu prensiplerin ışığında Milliyetçi-Ülkücü Hareketin bütün sembolleri kuruluşumuza aittir.

Kurumsal ahlak disiplinine göre bu prensiplere saygı duyulması ve suistimaller doğurabilecek müdahalelerin yaptırılmaması her Sivil Toplum Kuruluşu yöneticilerin dikkate alması gerektiği bir husustur.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) 07 Temmuz 2013 tarihinde, Düsseldorf’ta düzenlediği “Demokrasiye Saygı” mitinginin konuşmacı platformunda yapılan “Avrupa Ülkücüleri buradadır!” anonsu, açtırılan “Dik dur eğilme, Ülkücüler seninle” yazılı pankartlar ve Milliyetçi-Ülkücü Harekete ait bayraklar, semboller ve motiflerin kullanılması organizattör kurum açısından ahlaki değildir. Bu durumu şiddetle kınıyoruz.

Milliyetçi-Ülkücü Hareketin banisi ve kurucusu rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e ihanet edenlerin, kurduğu Türk Federasyon’larımızı bölme hırsına kapılanların, kendi menfaatleri uğruna davamızın mukaddes değerlerini kullanmaya çalışmaları en hafif tabiriyle alçaklıktır!

  • Organizatör olduğunu söyleyen UETD’nin başka motiflere müsaade etmesi hangi ahlaki anlayışıyla bağdaşmaktadır?
  • Kıyıda köşede kalmışların, teşkilatlarımızdan ihraç edilmişlerin, Ülkücülükten nasibini alamamışların Milliyetçi-Ülkücü motifleri kullanması şerefli bir duruş değildir.
  • "Dik dur eğilme, Ülkücüler seninle" pankartını açanlar nereye hizmet etmektediler? Kim olduklarını ve nereye hizmet ettiklerini şerefleri var ise açıklamalıdırlar!
  • AKP hükümeti 10 yılı aşkındır tek başına iktidarda iken Avrupa Türklüğünün hiçbir sorununu çözemediği gibi, bu gibi faaliyetlerle Avrupa Türklüğüne sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal yeni sorunlar olarak miras bırakmaktadır.
  • Avrupa genelinde 6 milyon Avrupa Türk’ünün yaşadığı bir dönemde, masrafların karşılandığı ve ücreti ödenildiği Otobüsler vasıtasıyla Avrupa'nın her yerinden taşınan ve neticesinde dağın fare doğurduğu bu mitingden ne bekliyorsunuz?

 

Yukarda bahsedilen kuruluşun etkinliğine katılabilme veya destek verebilme ihtimali ne Avrupa Türk Konfederasyon camiası olarak ne de sahip olduğumuz Ülkücü Dünya görüşümüz gereği asla söz konusu olmamıştır.

Hiç bir şerefli Ülkücü Türkiyemizi, Türk Milletini bölmeye çalışan bölücülere ve bölücülerle müzakere eden AKP hükümetine ve Başbakan Erdoğan'a destek vermez.

Bütün Sivil Toplum Kuruluş Yöneticilerin “Kurumsal Ahlak” disiplini ile davranmayı gerektiğini hatırlatmayı elzem görüyoruz.

Motiflerimizi ve değerlerimizi kullanarak Ülkücü hareketi bölebileceğini zannedenler, yanılacaktırlar!

Ülkücülük şereftir ve şerefin tavizi asla olamaz!

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Osman S
1711 gün önce
kemal, her dedigin kelimenin bir bedeli var unutma, sizsiniz derken kimleri kastediyorsun bilmiyorum, ama bence AKP'nin neyden ibaret oldugunu bile bile, onlarin yaptiklarini gore gore, onlarin arkalarinda kim oldugunu ve kimlerle isbirligi yaptiklarini bile bile onlara oy verip destekleyenler, haindir.
ahmet
1717 gün önce
bu artık akp nin bitiş çığırtganlığıdır....
kemal
1717 gün önce
yahu 3hilal sizin babanızın malımı ülkücü olan başbakanını sevemezmi ona destek olan ülkücüler hainmi yok değil hainin dik alası SİZSİNİZ
Halil AYENGİN İnş.yük. Müh.
1717 gün önce
DEĞERLİ KARDEŞİM SENİ CANDAN TEBRİK EDİYORUM. BULUNDUĞUNUZ ÜLKELERDEKİ VARLİĞİNİZ VE TÜRKMİLLETİ ADINA KARŞILIKSIZ SEVDANIZ TAKDİRE ŞAYANDIR.
ÜLKÜCÜ
1717 gün önce
alpertunga Göktürk uydusu yollanmış bölünecek sınırlar netleşmiş bir takım iftiralar ile Hareketimiz üzerinde oyunlar oynanmaktadır.Peki siz gerçekten Ülkücü-milliyetçi iseniz bölücülerle adeta evcilik oynayan bu insanların yanında arkasında çevresinde ne ararsınız. 10 küsür yılda illa ki yaptıgı dogrular var. Lakin durmuş saat dahi günde 2 kez dogruyu gösterir bilmem anladınız mı ?
alp tug
1718 gün önce
tayyip kendisini koruyacak gençler arıyor tabi ince bıyıklı korkaklar onu koruyamacagı icin ülkücüleri kullanmaya calısıyor ama yemezler.diren gezi...
mustafa
1718 gün önce
Anlasilan o ki Türklüğü ayaklar altina alan AKP simdi Türklüğe sığınmaktadır!.
İsmail Hakkı Civil
1718 gün önce
Sayın Federasyon Genel Başkanı kardeşim Cemal Çetin, sorumluluk mevkiinde olan insanların başkalarına kızmaları doğru değildir. Sizler öncelikle görevinizi layıkı ile yapın. 1-) Sizin 6 miyyon dediğiniz insanlar arasında ne kadar üyeniz vardır. 2-) Siz eğerki herkesi kucaklayabilir olsaydınız anladığım kadarıyla küskün olan o insanlar başkasının yanına giderlermiydi? Lütfen başınızı elinizin arasına alın ve düşünün ondan sonrada tüm insanlarımızı kucaklamaya çalışın. Bakın daha dün onların teşkilatı yokken bugün ne hale geldiler. Sizede küpe olsun ve çalışın.
alpertunga
1718 gün önce
göktürk diye uydu fırlatan bizim yeni başbuğumuzdur.
Turkerweb
1718 gün önce
Suç bizimkilerde..Doğru dürüst propaganda yapamıyorlar..
Alpaslan Türkeşin Orhan Doğan ile olan TV konuşmasındaki sözlerinin , yani yapılması durumunda kanda dökeriz dediği tüm olayları Başbakan yaptı..Sadece bunun zihinlere işlenmesi işi bitirir..
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=