Lütfen bekleyin..

Koray Aydın: Erdoğan'dan olmaz...

02 Mayıs 2014, 15:42

MHP'li Koray Aydın gündemi değerlendirdi...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya hayırlı olsun ziyaretinin ardından Gazete Ayrıntı’yı ziyaret eden MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın ülke gündemini değerlendirdi.

TÜRKİYE’Yİ OTORİTERLEŞMİŞ BİR BAŞBAKAN YÖNETİYOR

İlk olarak 17 Aralık operasyonunu ve devamında yaşanan olayları 30 Mart Mahalli idareler seçimi ile birleştirerek değerlendiren Koray Aydın “Ülkemiz seçim sürecini geride bıraktı. Çıkan sonuçlar Türkiye’nin hangi istikamete ilerlediğini gösteriyor. Türkiye şuanda otoriteleşme duygusuna kapılmış bir Başbakan tarafından yönetiliyor. Bunun otoriteleşme eylemine girdiği siyasal bir gerçektir. Bunu toplumda görüyor. Burada dikkat edilmesi gereken husus bir kesimin sempati duyduğu Başbakan’ın halkın duygularını istismar ederek otoriteleşme eylemine girmesi Türkiye’nin önümüzde ki dönemde yaşayacağı sıkıntıyı oluşturuyor. Sürekli düşman yaratan, yarattığı düşmanla kavga eden bunu yaparken de dilini en sert biçimde kullanan ve sonuçta halkın ayrıştığı, herkesin birbirine şüphe ile yaklaştığı bir bölünmüş Türkiye manzarasına hızla ilerleniyor.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/21662.jpg

BAŞBAKAN DOLAYLI YOLDAN HAKKINDA ÇIKAN KASETLERİ DOĞRULUYOR

“Mahalli seçim yapıldı ama bir takım hesaplar görülmedi. 17 Aralık ve 25 Aralık süreci mahalli seçim sonucuyla üstü kapatıbilecek bir süreç değil. Bu süreç sonunda 4 bakan istifa etti. Başbakan’ın kendisi ile ilgili kasetleri yayınlandı. Ailesi ve çocukları ile ilgili konuşması yani evinde ki parayı boşaltan konuşmalardı bunlar.Sayın Başbakan şimdi öyle konuşmalar yapıyor ki evimizi dinlediler. Oğlumla konuşmamı dinlediler diyerek bir yerde dolaylı olarak bu konuşmaların gerçek olduğunu söylüyor. Kaldı ki bu konu montaj denip geçiştirilecek bir konuda değil. Montajsa Başbakan’ın elinde çok ciddi bir koz var demektir. Başbakan hemen gider ilgili yerlerden kararını alır. Ondan sonra bir kahraman gibi olayları anlatır. Ardından mağduru oynayarak halkın önüne çıkar, kendisi ile ilgili olan komployu belgeleri ile ortaya koyar. Başbakan’ın önüne kimse geçemez. Ama Başbakan böyle bir şey yapmıyor. Niye yapmıyor çünkü bu tablo gerçek. Bunu kendiside biliyor.”

İFTİRA YOK  BİR ÇOK ŞEY BELGELİ

“Halk sevdiği insanda kötü ve ağır suçu nasıl işlediğini bir türlü kabullenememenin ikilemini yaşıyor. Bu kolay değil. İnsan birini sevdi mi ondan kolay kolay vazgeçemez. Ama ortada bir gerçeklik var. Evinde 1 Milyon dolar para var. Yapılan 17 Aralık operasyonu ile sabaha kadar dağıtımı yapmış ve bu paranın hesabını vermekten kaçan bir Başbakan olgusu ile karşı karşıyayız. Gerçekler acıdır ama maalesef budur. Bu konuda iftira yok bir çok şey belgeli. Bu işin üstünü örtmek için hakimleri, savcıları, bütün adli makamı yerinden oynatan, her şeyi tarumar eden bunu yaparken de diktatörlük yetkilerini kullanan kimseyi dinlemeyen herkesin üstüne basıp geçerim anlayışı ile hareket eden bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız. Bu işin düğümü, püf noktası Başbakan’a sevgi duyan AKP seçmeni, onlar için zor olan ve maalesef doğru olan bu gerçekliği kabul etmesiyle bir süreç şekillenecek.”

CUMHURBAŞKANI’NIN HERKESİ TEMSİL ETMESİ LAZIM BUNU DA ERDOĞAN YAPAMAZ

Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin konuşan Koray Aydın ‘Ben Recep Tayyip Erdoğan’ın yerinde olsaydım aday olmazdım’ dedi ve devam etti. “ Normalde hırsızlık olayının içine düşmüş, şeytana uymuş, bu yanlışı yapmış bir Başbakan’ın ortada böyle ciddi suçlamalar varken ‘montajdır deyip kenara atan’ montaj olduğunu ispat etmeyen, hiçbir şey yapmayarak kendi suçluluğundan bütün akıllı insanların ittifak ettiği bir nokta da çıkıp Cumhurbaşkanı adayı olmaması lazım. Hatta Başbakanlıktan bile istifa etmesi lazım. Ama Türkiye’de bu siyasi erdemi gösterebilen bir politikacı yok. Başbakan’ın da bunu yapmayacağını anladık. Cumhurbaşkanlığı herkesi temsil ettiği için Başbakan’ın da herkesi temsil edemeyeceği için öyle bir makama talip olması Cumhurbaşkanlığı makamının durumu ve pozisyonuyla aynı olmaz. Çünkü halkın büyük bir kısmını karşısına düşman olarak almış onunla harp eden birinin herkesi kucaklayacak kutsal makamda bulunabilmesi doğru değildir.”

17 ARALIK HAKKIN SİLLESİDİR

17 Aralık ve sonrasında yaşanan olayları şu beyit çok iyi anlatıyor. ‘Hak sillesinin sedası yoktur, bir vurdumu devası yoktur.’ 17 Aralık hakkın sillesidir, buna başka bir kılıf uydurmanın anlamı yoktur. Ders çıkarırsan neyle karşı karşıya olduğunu anlarsan kendini doğru yola koyarsan bundan kurtulabilirsin. Bunu yapmazsan hak sillesini yedin mi bunun çaresi yoktur. Ümit ediyorum sayın Başbakan Hakkın sillesini ne manaya geldiğini idrak eder kendisine doğru yol çizer. Eğer yapmaz ise de bu işin çaresi yoktur. Hem kendi hem de Türkiye zarar görür.

Kaynak: Gazete Ayrıntı

Etiketler : koray aydın, mhp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=