Lütfen bekleyin..

TÜRKAV'dan Erdoğan'ın Ermeni mesajına tepki...

28 Nisan 2014, 16:32

Erdoğan'a tepkiler sürüyor...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı tarafından, 25-27 Nisan 2014 tarihleri arasında, Antalya Manavgat’ta Şube Başkanları İstişare Toplantısı düzenlendi.

Toplantının ardından bir sonuç bildirisi yayınlayan TÜRKAV, Başbakan'ın "Ermenilere Taziye Mesajı"nı kınarken, Türk Milli Kimliğinin önemine dikkat çekti.

İşte 11 maddelik o bildiri:

1- Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin asli sahibi Türk Milleti’dir. Anayasada da ifadesini bulan “millet” anlayışına dayalı düşüncenin zorunluluğunu önemli görmekteyiz. Bazıları millet gerçeğini görmezden gelse de bugünkü varlığımız bu gerçeğe bağlıdır. Bilinmelidir ki; millet olmadan demokrasi, demokrasi olmadan devlet olmaz anlayışını TÜRKAV olarak benimsiyoruz.

2- Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bir bütün olduğu, hangi sebeple olursa olsun bölünemeyeceği bilinmelidir. Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek dil anlayışı TÜRKAV’ ın temel ilkelerinden birisidir.

3- Türkiye, sadece Cumhurbaşkanı seçmeyecek, aynı zamanda bu milletin ve ülkenin geleceğini, milli devleti, üniter yapıyı da oylayacaktır. TÜRKAV İstişare Kurulu olarak, “Ne mutlu Türk’üm diyebilen” , “milli devlet ve üniter yapıyı koruyan, varlığını Türk varlığına armağan edebilen bir Cumhurbaşkanı seçilmesini istiyoruz.

4- Tarihte millet-i sadıka olarak bilinen, Türk coğrafyasında yaşayan Ermeniler, dış mihrakların kışkırtmasıyla birçok bölgede ayaklanmalar çıkartmışlardır. Bu ayaklanmalar sonucunda, yüz binlerce Müslüman Türk, hunharca katledilmiştir. Bu gerçek, bütün dünya tarafından bilinmesine rağmen, siyasi iktidar tarafından özellikle milli bir bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Ermeniler için taziye mesajı yayınlanması, Türk Milleti’ni derinden üzmüştür. Bu tarihi hadisenin siyasetçilerden ziyade tarihçilere bırakılmasını istiyor ve TÜRKAV İstişare Kurulu olarak, siyasi iktidarı şiddetle kınıyoruz.

5- Çözüm süreci adı altında başlatılan ve Türkiye’nin bir bölgesinde özerklik gibi düşünceleri gerçekleştirme adımlarını kınıyoruz ve bu gibi söylemlerin bu coğrafyada hayat bulmaması için TÜRKAV üzerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirme azim ve kararlılığındadır.

6- Seçim sürecinde oy avcılığı uğruna, bir takım yasal düzenlemelerle bölücülerin cezaevlerinden çıkmalarını sağlayan siyasi iktidar, vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele eden, Türk Ordusu’nun şerefli bir subayı olan MHP İstanbul Milletvekili Engin ALAN Paşa’yı hala cezaevinde tutmaktadır. Bu da siyasi iktidar açısından kara bir leke olarak tarihe geçecektir.

7- TÜRKAV, milli hassasiyetlere sahip tüm sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışma içerisindedir.

8- Türk milliyetçiliği çizgisinde yayın yapan yazılı ve görsel medya desteklenmelidir.

9- Türk kültürü içerisinde kadınlarımız önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple, kadınlarımızın aktif olarak sosyal hayata katılması sağlanmalıdır.

10- Seçim dönemini geride bırakırken, çağdaş medeniyetin insanlara sunduğu önemli değerler arasında bulunan demokrasi korunamamıştır.

11- Türk milliyetçiliğinin hür fikir kalesi olan TÜRKAV, kamu çalışanlarının sosyal ve ekonomik hakları ile ilgili mücadelesini sürdürmeye ve “dilde, fikirde, işte birlik” düsturuyla en köklü ve en saygın kuruluşlardan birisi olarak yerini korumaya devam edecektir.

HABER FEDAİ

Etiketler : türkav
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=