Lütfen bekleyin..

Bu sözler kavga çıkarır

10 Nisan 2014, 23:18

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, kendisine dava açan İçişleri Bakanı Efkan Ala için hazırladığı cevap dilekçesinin özetini ve gerekçesini aktardı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Kanun ve hukuk tanımaz uygulamaların içinde olurlar. “Kanunsuz Emir ve Talimat” , Efkan Ala’lar için mutad ve olağan bir uygulama haline gelir.

“Otoritenin gözüne girmek” ya da “otoritenin aferinlerine mazhar olmak” Onlar için vazgeçilmez bir ilke haline gelir.

“SUÇ ÜSTÜNE SUÇ İŞLER”

Efkan Ala’lar, maalesef Türkiye siyasetinin ve bürokrasisinin temel sorunu haline gelmişlerdir. Efkan Ala’lar, Hakan Fidan’lar üzerinden bugün Türkiye’nin demokrasisi ve toplumsal barışı tehdit altına alınmış durumdadır. Öylesine hukuk tanımaz bir yönetim anlayışı içine girmişlerdir ki; hukuksuzluklarını kamufle etmek için, yeni suç ilişkileri içine girerler, “suç üstüne suç işler” hale gelirler.

Bu yönetim yapısı ve zihniyeti ; MİT-İçişleri-Başbakanlık Müsteşarlığı-Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı ve bağlı yapılanmalar üzerinden; rejimi kuşatır, hukuku yok eder, insanları ve toplumu konuşamaz hale getirir. MİT’i; Anayasal Kuruluşların ve Meslek Kuruluşlarının üstüne çıkarırlar ve dokunulamaz hale getirirler. Diğer tüm mevzuat, MİT mevzuatına tâbi hale gelir.

Yapılan bu düzenlemelerle; artık “zimmet, irtikap, rüşvet, görevi kötüye kullanma, Devletin birliği ve ülke bütünlüğü, anayasal düzeni değiştirmek, Milli Savunmaya karşı suç işlemek” gibi katalog suçlar üzerinden, “Devlet Sırlarına karşı suç işlendiği” gerekçesiyle toplum kuşatılır. Toplumda artık hep “Öteki” vardır. “Mc Carthy” anlayışı egemen hale gelir, bu anlayış teşvik ve himaye edilir. “Havuz Medyası” yaratılır. Havuz Medyası görevini “canla –başla” yapmanın gayreti içindedir.

Devlet’ten ve kamu kaynaklarından beslenen bu anlayış, her ne pahasına olursa olsun artık akan bu musluğa sahip çıkmanın gayreti içindedir. Hazine musluğu üzerinden ihaleler verilir, tevzi ve işbölümü gerçekleştirilir.

“VARSIN, TÜRKİYE, SURİYE ÜZERİNDEN SAVAŞIN EŞİĞİNE GELMİŞ OLSUN”

Artık, bütün bu süreçlerde “MİT’in beyanı” esastır. “Tam bir koruma ve tam cezasızlık” ilkesi yaratılır. Toplum konuşamaz, tartışamaz, muhakeme edemez, sorgulayamaz hale getirilir.

Bu arada , “Özel Yetkili Mahkemeler” kaldırılıyor sunuşuyla; bir taraftan 17 Aralık dalgasındaki suç delilleri yok edilir, etkisiz hale getirilir; bir taraftan da özelleştirmeler konusundaki hukuksuzlukları ve kaçınılmaz tazminat sorumluluklarını bertaraf etmek için, “örtülü af” düzenlemesi karambolden getirilir.

Efkan Ala’lar, Hakan Fidan’lar artık huzurlu ve mutludur. Görevlerini başarmış olmanın hazzıyla, yeni görevlerini şevkle yerine getirmek için, yeni kanunsuz emir ve talimat beklemektedirler. Yeni Efkan Ala’lar, Hakan Fidan’lar yaratmanın gayreti içindedirler.

Varsın, Türkiye, Suriye üzerinden savaşın eşiğine gelmiş olsun.

Varsın, Türkiye’nin toplumsal barışı tehdit altında olsun.”

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=