Lütfen bekleyin..

Seçmen ne dedi?

08 Nisan 2014, 16:51

Sandıktan çıkan mesaj...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

     30 Mart  Mahalli Seçimleri geride kaldı. Öncelikle  bu seçim sonuçlarının ülkemiz,devletimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

     Bizde adettir. Köşe yazarları   her seçimden sonra  sonuçlarla ilgili seçmen bu seçimde ne dedi, ne mesaj verdi diye günlerce yazarlar.Kimi seçmen şunu dedi kimisi de hayır bunu dedi diye  tartışmalar yaparlar.Bende 30 Mart seçimlerinde aziz milletimiz ne  mesaj verdi hususunda naçizane düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.İzninizle muhalefetten başlayayım.Seçmen bu seçimde muhalefet partilerine ne dedi?

    Bence  seçmenler muhalefet partilerine siz şöyle bir kenarda durun,mademki oyunun adı demokrasi,muhalefetsiz demokrasi olmaz o halde’’konu mankenleri’’ gibi kenarda bekleyin  hiç olmazsa  yurt dışından izleyenler  sizlerin varlığınızı görüp demokrasi ile idare edildiğimizi zannetsinler   demiş olabilirler.

    Peki  aziz ve sevgili seçmenlerimiz bu seçimde  iktidar partisine  ne mesaj vermiş olabilirler?Bence zurnanın zırt dediği yer işte burasıdır.Şimdi bazılarınız seçmen iktidar partisine ‘’çal ama çaktırma’’ dediler  diyebilirsiniz.Bu   düşünceye   saygı duyarım.Ama bence seçmen 30 Martta sandıkta iktidar partisine  aşağıdaki fıkraya uygun bir mesaj vermiştir..

    Zamanında bir kral varmış. Bu kral  çok zalim,astığı astık kestiği kestik biriymiş. Ülke de korku imparatorluğuna has tam bir sessizlik hakimmiş.

    Ancak kral bu sessizlikten çok sıkılıyormuş. Yahu şu sadık tebaamdan biri çıkıp emirlerime isyan etse de ortalık biraz hareketlense diye düşünürken bir gün aklına bir parlak fikir gelmiş ve hemen Baş Vezirini çağırtıp ;

- Bizim şehri ikiye bölen nehrin üzerinde bulunan köprünün sol başına iki adam oturtun. Geçeni ‘’öpsün’’,itiraz eden olursa da bana getirin demiş.

    Baş Vezir kralın talimatı doğrultusunda köprünün başına iki adam yerleştirmiş. Köprüden geçmek isteyen halk evvela  o iki adamın önünde sıraya giriyor ve ‘’öpüldükten’’sonra  yollarına devam ediyorlarmış.

    Bu  iş günlerce sürmüş ama halkta ne bir itiraz nede bir  öfke varmış. Herkes  kuzu gibi sırasına giriyor ve kendisini ‘’öptürüyor’’muş.

Kral halkın kayıtsızlığına  çok öfkelenmiş. Baş Veziri tekrar çağırmış ve ;

- Köprünün diğer baş tarafına da iki adam koyun onlarda geleni gideni ‘’öpsünler’’. demiş. Baş Vezir  köprünün diğer tarafına da  iki kişi koymuş.Halk yine  her gün sakince sıraya giriyor önce bir başta ‘’öpülüyor’’ daha sonra da diğer başta yine  ‘’öpülüyor’’muş..Ama yine halktan   ne itiraz eden nede öfkelenen varmış.

   Kral ,  bu duruma daha da öfkelenmiş ve Baş Vezire;

-Köprünün ortasına da  bir adam yerleştirin  oda geleni geçeni ‘’öpsün’’ demiş.

   Baş Vezir köprünün ortasına da bir adam yerleştirmiş.Artık köprüden geçen halk önce baş tarafta,sonra ortada ve en sonunda da son tarafta görevlilerce  ‘’öpülüyor’’muş..

    Bu durum böyle sessiz , sakin  ve rutin bir şekilde her gün devam ederken bir gün Baş Vezir sevinçle kralın huzuruna girmiş ve krala müjdeyi patlatmış.

-Sevgili kralım  gözünüz aydın olsun, bir kulunuz bu ‘’öpme’’ olayına  itiraz etti ve   bağırıp çağırıyor demiş. Kral sevinç içinde ;

-O adamı hemen  yakalayıp huzuruma getirin, ben bu cesur adamı görmek ve mükafatlandırmak istiyorum demiş.

    Askerler adamı  derhal yakalayıp yaka paça kralın huzuruna  çıkartmışlar. Tabi ki adam korkudan titriyormuş.Kral adama;

-Korkma demiş. Demek ki benim emrime itiraz edip bağırıp çağıran  cesur adam sensin öyle mi? demiş.

Adam titreyerek;

-Haşa kralım , olur mu öyle şey,sizin emirlerinize itiraz etmek ne haddime,ben sadece köprünün her iki başında ikişer  adam  bizleri ‘’öperken’’ ortada tek  bir adamın  ‘’öpmesine’’itiraz ettim.Köprünün ortasında yığılma fazla oluyor ,’’öpülmek’’ için çok  sıra  bekliyoruz demiş.

Orhan Şen

 

Etiketler : orhan şen, yerel seçim
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ..
Erdoğan cephesinden Saadet'i aşağılayıcı ifadeler...
Alişan Satılmış yöneticilerin vefasızlığına dikkat çekti...
flaş iddia: PKK'ya karşı verdiği mücadeleyle tanınan Osman Pamukoğlu..
"MHP'li üst düzey bir yönetici..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=