Lütfen bekleyin..

Bahçeli: MHP önemli sayılabilecek bir başarı kazandı

31 Mart 2014, 04:02

Bahçeli yerel seçim sonuçlarını gece 03'te yaptığı açıklama ile değerlendirdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bahçeli'nin seçim yorumu: Yaşanan çok sıkıntılı siyasi süreçler ve imkânların kısıtlılığı göz önüne alındığında Milliyetçi Hareket Partisi önemli sayılabilecek bir başarıya imza atmıştır.

MHP Lideri Bahçeli ayrıca "Başbakan ve partisi hangi sonucu alırsa alsın haksızlıklar, hukuksuzluklar ve ahlaksızlıklar sandıkta aklanmamış, temize çıkmamıştır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin genel merkezinde seçim sonuçlarını değerlendiren bir açıklama yaptı.

Bahçeli'nin yaptığı açıklama şu şekilde:

Sayın Basın Mensupları

Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin kesin olmayan sonuçları büyük oranda belli olmuş, milli irade tercihini yapmıştır.

Türkiye çok zorlu, engellerle dolu ve çekişmeli bir seçim sürecini geride bırakmıştır.

Bu seçimlerin propaganda döneminde ahlaki, hukuki ve vicdani tüm değerler çiğnenmiştir.

Yalan ve aldatma rekor kırmıştır.

Yandaş ve yalaka medya gerçekleri örtmek, yanlışları gizlemek, ihanet ve melanetleri saklayabilmek amacıyla adeta geceyi gündüze katmıştır.

AKP, devletin her türlü imkânını pervasızca kullanmış, kamu kaynaklarını keyfince siyasi faaliyetlerine seferber etmiştir.

30 Mart seçimleri öncesinde adaletsizlik, karartma, baskı, dayatma, kamuoyu yönlendirmesi ve şantaj çok ciddi hız ve ivme kazanmıştır.

AKP zihniyeti toplumsal ve siyasal yapıyı aşırı şekilde germiş, bugüne kadar görülmemiş biçimde kutuplaştırmış ve millet iradesini çarpıtmıştır.

Bu seçimlerin hazırlık dönemine yakın tarihin en büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu damgasını vurmuştur.

Başbakan ve hükümeti somut delillere dayanan vahim iddiaların muhatabı olmuştur.

Türk milleti hırsızlık yapanları, rüşvet alış-verişlerine taraf olan failleri net olarak tanımış ve görmüştür.

Başbakan ve partisi hangi sonucu alırsa alsın haksızlıklar, hukuksuzluklar ve ahlaksızlıklar sandıkta aklanmamış, temize çıkmamıştır.

Şurası açıktır ki, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrası Türkiye çok şeye gebedir.

Ülkemizin içine sokulduğu darboğaz kritik bir eşiğe gelmiş ve kötüleşerek tehlikeli bir noktaya kaymıştır.

Kaldı ki hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı çok iyi bilinmelidir.

Seçim sonuçları yargının yerine geçemeyecek, mahkemelerin görevini ifa edemeyecektir.

Başbakan Erdoğan’ın kesin olmayan seçim sonuçlarına dayanarak yaptığı yeni ve sözde balkon konuşması Türkiye’nin bundan sonraki hal ve gidişatı hakkında önemli ipuçları vermiştir.

Anlaşılan Başbakan cepheleşmeleri teşvik ve tahrik etmeyi ısrarla sürdürecektir.

Hükümetinin ve partisinin bulaştığı yolsuzluk kirini ve karanlık ilişkiler ağını hukuken temizlemeden muhalefete yüklenmesi, aklına estiği gibi muhalefete ayar vermeye teşebbüs etmesi her şeyden önce demokratik terbiye ve adaba hakarettir.

Başbakan Erdoğan’ın; yeni Türkiye ucubesi yetmezmiş gibi, yeni muhalefet nakaratlarını da seslendirmesi şüphesiz ki aymazlık, kendini bilmezlik ve akıl noksanlığıdır.

Türkiye’yi hala şaibelerden arınmamış bir Başbakan yönetmektedir.

30 Mart’ın istikameti nereye çıkarsa çıksın, siyasi neticeler neyi gösterirse göstersin iktidarda henüz rüşvet ve yolsuzluğun batağına saplanmış kapkara vicdanlı bir zümre bulunmaktadır.

Başbakan Erdoğan’ın balkon konuşması vesilesiyle yanına alıp kalabalıkları selamlattığı kişi ya da kişiler yakayı kurtarmış ve suçlamalardan kurtulmuş değildir.

Yakın gelecekte de doğru ve helal kazanç kesinlikle kazanacak, layık olduğu itibarına kavuşacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin seçim ve tercihine saygı duymaktadır.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri enine boyuna incelenecek ve analiz edilecektir.

Bu seçimlerde milli iradenin vermiş olduğu mesaj mutlaka ki dikkatle değerlendirilecektir.

Yaşanan çok sıkıntılı siyasi süreçler ve imkânların kısıtlılığı göz önüne alındığında Milliyetçi Hareket Partisi önemli sayılabilecek bir başarıya imza atmıştır.

Bilhassa Büyükşehir, İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanlıklarında ya kazanmış ya da kazanmanın eşiğine gelmiştir. Bu bizim açımızdan bir gelişme, gelecek için de ümitvar bir tablodur.

Adalet ve Kalkınma Partisi seçim sonuçlarını doğru okumalı, Türkiye'nin bekası ve esenliği ile milletimizin huzur ve refahı için bundan sonra uygulayacağı politikalarda hassas hareket etmelidir.

Önümüzdeki yeni dönemde siyasete daha çok uzlaşma, daha çok ahlak, daha fazla işbirliği, daha fazla adalet ve karşılıklı saygı hakim olmalıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi, milletinin kendisine verdiği yetki, destek ve gösterdiği teveccühle yeni bir görev ve sorumluluk üstlenmiş olup bunun gereğini milli menfaatler doğrultusunda daha etkili ve kararlı bir muhalefet anlayışıyla icra edecektir.

Bundan herkes emin olmalıdır.

Mahalli İdareler Seçimleri süresince partimizin başarısı için var gücüyle çalışan, milletimizle kucaklaşan, bütün imkânlarını seferber eden aziz teşkilat mensuplarımıza, adaylarımıza ve dava arkadaşlarımıza fedakârca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Seçimlerden başarıyla çıkan değerli arkadaşlarımı kutluyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve muhterem adaylarına destek vermiş bütün vatandaşlarıma en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden çıkan sonucun milletimize, demokrasimize ve partimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum.

Sözlerimi bitirirken hepinizi bir kez daha sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Etiketler : bahçeli, mhp, yerel seçim
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EMIRDAGLI ENVER
1485 gün önce
ülkücülerin önünü ac sayin bahceli bak basbug öleli kac sene oldu sen hala basimizdasin ama olmayinca olmuyor birak genc ve dinamik agzi laf yapan birisineki davamiza bizde saip cikalim yoksa sen basta oldugun surece biz boynunbukuk gezmeye mahcupuz selamlar bahceli
Ferhat Oguzhan
1485 gün önce
Sayin bahceli, siz hangi basaridan bahsediyorsunuz?. Siz bu davaya gönül vermis hayatini dahi ortaya koymus bizleri,salakmi saniyorsunuz.Yeter artik yapismissiniz koltuga,git desek gitmiyorsunuz,secim kazan desek,kazanmiyorsunuz,peki bu sizin baskanliginiz mezara kadarmi sürecek?,lütfen gerekeni yapin,mhp nin önünü acin.
vatandaş
1485 gün önce
züğürt tesellisi
Kürşat
1485 gün önce
Sayın Bahçeli artık genç, dinamik, daha iyi siyaset yapabilcek ülkücüleri bir arada toparlyaa bilcek birine bırakmalıdır koltuğu. Lütfen artık MHP nin yakasında düşün. Ülkücülerin önünü açın. ülkemiz VATANIMIZ elde gidiyor. niyetiniz nedir? 12 yıldır akp iktidardaysa bunun tek sorumlusu sayın Bahçelidir. !
TURAN
1485 gün önce
iktidar partisi deyil başarısız olan başarısız olan muhalefettir bukadar yolsuzluga ihanete batmış bir iktidar hala başarılı oluyorsa en büyük sorumlusu milletiyle kucaklaşamayan sempati kazanamayan gönül bagı kuramayan toplumun diliyle konuşup derdini anlatamayan muhalefetinidir bu şartlarda bile BAŞARILI OLAMIYORSA BU PARTİ BIRAKIN KOLTUK SEVDASINI BIRAKIN BU MİLLETİ KUCAKLAYIN GENCLERLE GÖNÜLBAGI KURUN KALIPLAŞMIŞ CÜMLELERLE DEYİL BU MİLLETİN ANLAYACAGI DİLDE KONUSUN AKP CALIYORSA İHANET İÇİNDEYSE BU MİLLETE ANLATAMAYAN BU MİLLETE SAHİP ÇIKAMAYAN MUHALEFET YÜZÜNDENDİR BU TOPLUMUN BUYUK BIR KISMI İKTİDARA OY VERME GEREKÇESİNİ BAŞKA KİME VERİCEM DİYE AÇIKLIYOR BU YETERLİ DEYİLMİ BAŞARISIZLIGINIZA
ali
1485 gün önce
senin niyetin iktidara gitmek degil anlaşıldı. bu hezimeti neyle acıklayacaksınız ya terkedin o koltıkları beyler utanın biraz
Durmak yok genel başkanlığa devam...
1485 gün önce
İktidar partisi bu kadar yolsuzluk ve sıkıntılara rağmen bu oyu alıyorsa MHP nin artık çok geç olmadan titreyip kendine gelmesi lazım.Bu gidişle parti elden gidecek ona acıda olsa eyvallah, ama ülke elden gitmek üzere.Genel Başkan seçim sonuçlarını değerlendireceğini söylüyor.Bunda önceki o kadar kaybedilen seçimlerde genel başkan kimdi acaba o alınan sonuçlara değerlendirmeyi düşünememiş mi acaba.
Allah rızası için... ayrılın genel başkanlıktan...
1485 gün önce
Bu sonuca başarı diyen bir lider ve onun partisinin iktidar olma olasılığı yok.Sayın genel başkana rağmen partiye oy verenlerde de artık takat kalmadı ve bu insanların çoğu ile konuştum partide bir genel başkanlık değişimi acilen olmazsa genel seçimlerde sonuç hüsran olabilir.Seçmen partiye,programa ve adaya oy vermiyor lidere oy veriyor bu bir numaralı gerçektir.Bunu göremeyenler siyasete başarılı olamazlar gerçek bu.Benim gibi ömrünü bu davaya adamış çilekeş Anadolu insanın emeklerine yazık oluyor en çokta ona üzülüyorum.Ucun kaprislerle partiden uzaklaştırılan Fethiye belediye başkanı ve Mansur Yavaşın almış oldukları oya bakarsanız genel merkez yönetiminin tabana ihanetini çok net görürsünüz.
EMIRDAGLI ENVER
1485 gün önce
bu partinin basinda bahceli olduktan sonra mhp hep ayni yerde sayar bunu boyle bilin .degisim zamani artik.
çapanoğlu
1485 gün önce
artık seninle olmaz bu iş . ya sen başarıyı bilmiyorsun yada biz salagız .
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=