Lütfen bekleyin..

Davutoğlu, gizli Suriye toplantısını yorumladı: Açıkça savaş ilanıdır

27 Mart 2014, 20:46

"Suriye Planı"

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

"Suriye'ye savaş planı" olduğu iddia edilen ses kaydına Davutoğlu'nun yorumu: Bu ses kaydının sızdırılması TC Devleti'ne savaş ilanıdır.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, güvenlik toplantısıyla ilgili bir ses kaydı yayınlandığını, bunun "bir siber saldırı" olduğunu belirterek, "Sayın Başbakanımız başta olmak üzere birçoğumuzun, bakanların, son derece kritik devlet görevi yürüten yetkililerinin telefonlarının ve ortam dinlemesinin yapılması, açık bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti devletine ve milletine savaş ilanıdır" dedi.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/20005.jpg

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, seçim kampanyası nedeniyle bulunduğu Kütahya'da, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin en üst düzey güvenlik ve kriz masasıyla ilgili tahrif edilmiş bir ses kaydı yayınlandığını ve bu durumun ülke güvenliği açısından son derece vahim bir gelişme olduğunu ifade eden Davutoğlu, "Bu ses kaydının muhteviyatıyla ilgili herhangi bir yoruma ihtiyaç duymuyoruz, tahrif edilmiş yönleri var. Ama esas itibarıyla bu ses kaydına mevzu teşkil eden bu toplantıyla ilgili böyle bir müdahalede bulunulmuş olması, açık bir siber saldırıdır. Türkiye Cumhuriyeti devletine ve aziz milletimize yönelik bir saldırı gerçekleştirilmiştir" diye konuştu.

Bu saldırının ön işaretleri bulunduğuna dikkati çeken Davutoğlu, söyledi:

"Türkiye Cumhuriyeti devletinin güvenlik yapılanması içinde aldığı kararlar muhaceresinde, Suriye'ye giden yardım tırlarına dönük operasyon, daha sonra Sayın Başbakanımız başta olmak üzere bir çoğumuzun, bakanların son derece kritik devlet görevi yürüten yetkililerinin telefonlarının ve ortam dinlemesinin yapılması, açık bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti devletine ve milletine savaş ilanıdır. Bunu bu şekliyle ortaya koymak bir zarurettir, çünkü söz konusu olan eğer ülkenin istikbaliyse, aziz milletimizin bekasıysa bu konuda tedbir almak hükümetimizin, devletimizin bütün birimlerinin görevidir."
     
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ GEREKLİ CEVABI VERİR”
Davutoğlu, bir ülkenin sınırlarının ihlal edilmesi nasıl bir ülke için güvenlik tehdidiyse ve tedbir alınmasını gerektirirse, aynı durumun, Milli Güvenlik Kurulundan aldığı yetkilerle ve başbakandan aldığı talimatlarla kurulan ve içinde devlet güvenlik birimlerinin en üst yetkilileri bulunan bir kriz masası için de geçerli olduğuna işaret etti.

Bakan Davutoğlu, kendi başkanlığında, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler'in katılımıyla yapılan toplantı sonrasında Süleyman Şah Türbesi'ne dönük askeri tedbirlerin, güvenlik tedbirlerinin ele alındığını bildirdi.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin hedefinin açık olduğunu vurgulayan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Bu saldırıyı gerçekleştirenler, Türkiye Cumhuriyeti devletini zaaf içinde gösterme çabası içindedirler. Bu saldırıyı gerçekleştirenler açık bir şekilde bir vatan toprağı olan Süleyman Şah Türbesi'nin korunmasına dönük çalışmalarımıza sekte vurmak istemektedirler veyahut da oradaki askerlerimizin güvenliğiyle ilgili ciddi bir tehdit oluşturmuş bulunmaktadırlar. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlü bir devlettir, geleneği vardır, kurumları vardır ve kendisine dönük her tür saldırıyı ister hava sahası ihlali şeklinde olsun isterse bu şekilde devletin güvenlik birimlerinin toplantılarına öyle veya böyle teknolojik araçları istismar ederek, ortam dinlemesi şeklinde nüfuz etmek şeklinde olsun buna gerekli cevabı verir."
     
"BU ÜLKENİN VE DEVLETİN İTİBARI HEPİMİZİN İTİBARIDIR”
Kimsenin Türkiye Cumhuriyeti devletinin geleceğiyle, istikbaliyle, istiklaliyle ve milletin huzuruyla oynama cüretine yönelmemesi gerektiğini ifade eden Davutoğlu, kamuoyunun olayı sükunetle ve bilinçle değerlendirmesini beklediklerini de belirtti.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Hiç kimse tereddüt içinde olmasın ki bu saldırıyı gerçekleştirenler en açık ve net tavrı göreceklerdir. Bu tür çabalar akamete uğrayacaktır. Devletimizin ve milletimizin bekası anlamında bütün kurumlarımız gerekli her türlü tedbiri alacaktır" diye konuştu.

Hangi siyasi görüşten olursa olsun bütün vatandaşlara seslenen Davutoğlu, "Bu ülkenin ve devletin itibarı hepimizin itibarıdır. Bu ülkenin güvenliği hepimizin güvenliğidir. Bu tür gayrikanuni bir şekilde ve açık bir casusluk faaliyetini andıracak tarzda yapılan çalışmalar, devletimizin güvenliğine dönük bir saldırı mahiyetindedir ve gerekli görülen her türlü tedbir alınmak suretiyle bu saldırıyı yapanlar en şiddetli şekilde cezalandırılacaklar ve faaliyetleri akamete uğratılacaktır" dedi.

Etiketler : suriye, ahmet davutoğlu
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
karacılar
1454 gün önce
yalandan ülkeyi düşünürmüş gibi davranıyorlar. sırf tezgah batmasın, suçları ortaya çıkmasın diye. beşar esad'a maraz mı vurdu da aniden milleti katletmeye başladı? suriyeyi karıştıran emperyalist ajanlar ve serseri kılıklı işsiz güçsüz sağdan soldan topranmış ve silahlandırılmış eşkıyalardır. millet görmeli artık, basın yalan söylüyor. gerçek olan ise, beşar esad'ın bir halk kahramanı olduğudur.
ali a
1455 gün önce
bunlar devletin mahremiyetine bile sahip çıkamıyor 12 yıldan beri yol geçen hanı olmuş
Ahmet
1455 gün önce
Bu ülke savaşa girecekse bunun kararını Milli Güvenlik Kurulunun vermesi gerekmiyormu. Ülkenin Başkomutanı olan Cumhurbaşkanının Başkanlığında toplanılması gerekmiyormu. Almışsın yanına üçtane memur savaş kararı almaya çalışıyorsun. Sen önce Türk Milletine karşı işlediğin bu suçun bedelini bir öde bakalım. Gerçi niyetin öyle kapsamlı bir savaş değil. içeri birkaç tank falan sokmak. seçimde kötü olan durumunuzu düzeltmek için küçük ve ucuz kahramanlık. Allah sizi bildiği gibi yapsın inşallah...
hesap
1455 gün önce
sen zaten habersizce suriye'ye savaş ilanını bırak savaşmaya başlamışsın bile. kime gereken cevabı vereceksin? kendini bile koruyamıyorsun. kendini dinleyenleri suçlayacağına kendini dinlettiğin için acizliği için suçla. Allah verede ülkemize ve insanlarımıza bir zarar gelmese. Ey yönetenler sizin bir hesabınız varsa Allah'ında hesabı vardır. Kesinlikle şaşmaz. Bu gün bu yaşananlar ilahi bir uyarıdır. Muhasebenizi yapın. BOP, AB, açılım vs. bugün TC, aziz milletimiz vay be.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=