Lütfen bekleyin..

'Cumhurbaşkanı'nın tapeleri de yayınlanacak'

23 Mart 2014, 01:29

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'ün de dinlendiğini iddia etti.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Erdoğan Cemaat'le yürüttüğü savşta Gül'ü yanına çekmeye çalışıyor...

Erdoğan Hatay’daki mitingde, “ Bir başbakanı, bir cumhurbaşkanını, genelkurmay başkanını, bakanları mahkeme kararı olsa dahi dinleyemezsiniz. Bu adamlar, Cumhurbaşkanı'nı dinliyor. Şu anda Cumhurbaşkanı ile ilgili açıklama yapmıyorlar. Niye? Şimdi zaten Başbakan ile uğraşıyoruz bir de onunla niye uğraşalım diyorlar. Ama şu anda verileri depolamışlar. Vakti saati gelirse onu da açıklayacaklar. Başbakan ile ilgili olarak da açıklayabildiklerini açıklıyorlar. Ama benim abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun. Bunlar Haşhaşi, çete, örgüt. CHP’lilerin, MHP’lilerin de mahremiyetini izledi ”dedi.

'DERSİM'İN KATLİAMINI DA İŞTE BU CHP YAPTI'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin düzenlediği Ankara mitinginde konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bozkurt işareti yapmasını eleştiren Başbakan Erdoğan, "CHP Genel Müdürü önceki gün Ankara'da bozkurt işareti yapıyor. Yeni partin hayırlı olsun Kılıçdaroğlu. Ankara'daki CHP taraftarı solcuların hepsine hayırlı olsun. Şimdi bu bozkurt işaretini gitsinler, 12 Eylül öncesi öldürülen solculara, ülkücülere izah etsinler" dedi. Yerel seçimlerde birinci parti olmamaları halinde siyaseti bırakacağını yenileyen Başbakan Erdoğan, "Bahçeli'ye aynı şeyi söylüyorum. Hiç umurunda değil. O zaten şu anda nostaljik olarak siyaset yapıyor. Bizim işimize gelir. Böylesi içler acısı bir muhalefet varken, biz daha çok seçimler kazanırız" dedi.

CHP'yi sert bir dille eleştiren Başbakan Erdoğan, "Tek parti CHP dönemini yaşadık. Ah bu CHP bunların gidecek yeri yok. Bunların ömrü zulümle geçti. Kuran-ı Kerim ve öğrenilmesi yasaklandı. Camilerimizi yıktılar, kapattılar, ahıra depoya, müzeye çevirdiler. İnsanların kılık kıyafetine karıştılar. Gazi Mustafa Kemal başlattı. Ama öldükten sonra yaşananlara bakın. İnönü, Gazi ölür ölmez, Türk Lirası'nın üzerinden resimlerini kaldırdı. Kendi resmini koydu. Devlet dairelerinden Gazi'nin portelerini çıkardı kendi portelerini koydu. Posta pullarının üzerinden Gazi'nin resmini çıkardı kendi resimlerini koydu. CHP bu. Ben buradan Dersim'e de sesleniyorum: Ey Dersim Dersim'in katliamını da işte bu CHP yaptı. Ayrımcılık, yalan, fitne, takiye bunlarda. Sonra bir yürekli insan çıktı merhum Adnan Menderes. Yasaklara son verdi. Gümbür gümbür iktidar oldu. CHP bunu hazmedemedi. Menderes'e tuzaklar üstüne tuzaklar kurdu. Bugün nasıl bu kardeşinize saldırıyorlarsa aynı saldırıyı yaptılar. Adnan Menderes'i maalesef yaşatmadılar" diye konuştu.

 

'BENİM KÖYLÜ KARDEŞİME, İŞÇİYE, MEMURA, 'BİDON KAFALI' DEDİLER'

Başbakan Erdoğan, "CHP kafası, tavrı değişmez. 70 yıl önce milleti küçümsüyorlardı. Bu gün de küçümsüyorlar. Benim köylü kardeşime, işçiye, memura, ev hanımına 'bidon kafalı' , 'göbeğini kaşıyan adam' dediler. 'Makarnacı, kömürcü' dediler" dedi.

 

'KİRALIK ADAY İLE SİYASET OLMAZ'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bozkurt işareti yapmasını eleştiren Başbakan Erdoğan şöyle konuştu: "CHP Genel Müdürü önceki gün Ankara'da bozkurt işareti yapıyor. Yeni partin hayırlı olsun Kılıçdaroğlu. Ankara'daki CHP taraftarı solcuların hepsine hayırlı olsun. Şimdi bu bozkurt işaretini gitsinler, 12 Eylül öncesi öldürülen solculara, ülkücülere izah etsinler. Kiralık aday ile siyaset olmaz. Organ nakli yapar gibi aday transfer ederek siyaset yapılmaz. Dokuları uyuşmayanlar, bünyeye uyum sağlayamaz. İlkeleri ayaklar altına alınarak siyaset yapılmaz. 'Yalancıdan Başbakan olmaz' diyor. Çok doğru. Yalancıdan Başbakan olmuyor. Bu nedenle Kılıçdaroğlu, bu ülkede 5 yıldır Genel Başkan. 3 seçime girdi. Hala nal topluyor. Nal. Şimdi de dördüncü seçimini kaybedecek. MHP Genel Başkanı 15 yıldır Genel Başkan. 7 seçim kaybetti. 8'inci seçimi de kaybedecek. Ama bırakmaz. Koltuk sıcak. Bu seçimden birinci parti olarak çıkmazsak, Genel Başkanlığı bırakmaya hazırım diyorum. Bahçeli'ye aynı şeyi söylüyorum. Hiç umurunda değil. O zaten şu anda nostaljik olarak siyaset yapıyor. Bizim işimize gelir. Böylesi içler acısı bir muhalefet varken, biz daha çok seçimler kazanırız."

 

BAŞBAKAN ERDOĞAN: BU PENSİLVENYA, KASETLE CHP'NİN GENEL BAŞKANINI İNDİRDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bozkurt işareti yapmasını eleştiren Başbakan Erdoğan, "CHP Genel Müdürü önceki gün Ankara'da bozkurt işareti yapıyor. Yeni partin hayırlı olsun Kılıçdaroğlu. Ankara'daki CHP taraftarı solcuların hepsine hayırlı olsun. Şimdi bu bozkurt işaretini gitsinler, 12 Eylül öncesi öldürülen solculara, ülkücülere izah etsinler" dedi.

Başbakan Erdoğan Fettullah Gülen'e yönelik ise şunları söyledi: "Bu attığınız iftiralardan sonra sen hangi yüzle Tayyip Erdoğan'a hain diyecek cüreti, yüzü nereden kendinde buluyorsun. Önce haddini bileceksin haddini. Sende zerre kadar onur varsa, 1999'da kaçıp gittin Türkiye'ye gel. Pensilvanya'da inziva yeri mi? Geç o işleri geç. Müslüman sokulduğu delikten bir daha sokulmaz. Meleklerin içinde de en önemli ilim erbabı vardır. İlim olmak alim olmak ama hepsinden öte arif olmak. Budur asıl olan."

 

BU PENSİLVENYA, KASETLE CHP'NİN GENEL BAŞKANINI İNDİRDİ

CHP ve MHP'yi sert bir dille eleştiren Başbakan Erdoğan, "CHP gitti örgütle, Pensilvenya'daki zatın bir tane ceketi varmış. Yav bu nasıl ceket ya? Cekete, CHP, MHP, ananaslar, rafineriler, milyarlarca dolarlar giriyor. Allah Allah bu ne ceket ya. Anlamak mümkün değil. Devletimizin, milli güvenliğimizi tehdit eden tüm unsurlara karşı, gerekli tedbirleri almak bizim görevimiz. Şu anda hain bir terör örgütü var. Bu bir terör örgütü. Bu Pensilvenya, kasetle CHP'nin Genel başkanını indirdi. Baykal hala başka yerlerde arıyor. İşte adres belli. İşte şimdi o kasetlerin bedeli ödeniyor. Bunlar şantajcı. Veri depoları var. Her ana her yeden bir şeyler çıkarırlar. Bunlar evlerin çevrelerinde de örgütlenmişler. Oralarda evler kiralayıp, oralardan da dinleyebilirler. Hain bir örgüt. Bu zalimler, hainler dinler. Bunlar Haşhaşi. Bunların yanında Haşhaşi'lerin elleri öpülür. CHP, Pensilvenya'ya diyet ödüyor. Bu ittifaktan hiç kimseye hayır çıkmaz. Bu şer ittifakıdır. Ablaları varmış bunların. Bunların bir gazetesi var, yaşlı teyze öğrendiğinde yere attı bunu gördüm. Dedim ki 80 yaşındaki ninede bile keramet var. 30 Mart'ta bunlara derslerini verecek misiniz? Durmak yok" dedi.

 

ER VEYA GEÇ BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

Gülen Cematini eleştiren Başbakan Erdoğan, "Bizim ablalarımız, ağabeylerimiz burada. Ne yaparlarsa yapsınlar. Er veya geç bunun bedelini ödeyecekler. Ankara demokrasiye sahip çık. İradene sahip çık Ankara. Maaşallah Ankara'da manzara belli, partisine, Başbakanı'na sahip çıkıyor. Ankara inşallah Ankara Kalesi'ne zafer sancağını dikecek. Sadece Ankara'da değil bütün ilçelerde yetki vermenizi rica ediyorum. Bu belki biraz garip de kaçacak ,ama ben bir Keçiören'liyim orada oturuyorum. Keçiören benim ilçem. Bugün biz aynı zamanda Keçiören mitingi yapmış oluyoruz. Ulaştığınız herkese özellikle anlatın. 30 Mart'ta sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz. Türkiye için çok kritik bir karar vereceğiz. Ya eski ya yeni Türkiye diyeceğiz. Eski Türkiye'nin kendisine bile hayrı yoktu. Bunlar her türlü yalanı söyler. 23 Nisan 1920 ruhuna sahip olmak budur. 77 milyonun kardeş olduğu Türkiye. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız" ifadelerine yer verdi.

 

SABAH AKŞAM BAŞBAKANINA KÜFREDEN İNSANLARA AH AHHHH

Başbakan Erdoğan, 'yandaş' gazeteler olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: "Yeni çalışmalar, projeler içerisindeyiz durmak yok. Bu CHP'nin Ankara'ya verebileceği bir şey yok. Elele verelim, oyuna gelmeyelim. Bütün yapılanlar ortada başkentimizi aman ha istismarcılara kaptırmayalım. Ankara'da da bir çılgın proje. İstanbul Boğazı gibi bir sanal boğazı da hayata geçireceğiz inşallah. Sandıklara sahip çıkacağız. Ağabeyler siz de sahip çıkınız. Bunların dershanelerinde çocuklarınız varsa alın. MEB olarak hafta sonra takviye kursu vereceğiz ücretsiz olarak. Bunların yandaş gazetelerini de okumayınız. Gazete mi yok ya. Sabah akşam Başbakanına, bakanlarına küfreden bu kadar hizmetleri görmeyen insanlara, ah ahhhh. Sadece yazıklar olsun diyorum, yazıklar olsun. Pensilvenya sen de Kılıçdaroğlu ile haşr olunacaksın."

 

PENSİLVANYA'YA 30 MART'TA HESABI SİZ SORACAKSINIZ

"Pensilvanya'ya 30 Mart'ta hesabı siz soracaksınız" diyerek konuşmasına devam eden Başbakan Erdoğan, "Kızlarımın çektiği çileleri biliyorum, başörtüsü yüzünden okuyamadılar. Ne çile çektirdiniz be ne çile çektirdiniz. Ama tutmadı, bozuldu bu oyun. Omuz omuza birlik olacağız. Düz liselerde Kuran okunabiliyor. Pensilvanya'daki zat bunlar mı seni rahatsız etti. İmam Hatiplerin açılması mı seni rahatsız etti. Nasıl vereceksin sen bunların hesabını nasıl vereceksin? CHP'yi destekleyen bu Pensilvanya'ya, 30 Mart'ta hesabı siz soracaksınız" dedi.

Alanda bulunanlara seslenen Başbakan Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan düşünceleri nedeniyle atılan öğrenciler varsa isimlerini yazmalarını istedi. Bu konuda gerekenin yapılacağını söyledi.

 

MİTİNG ALANINDA KAVGA

Başbakan Erdoğan'ın konuşması sırasında miting alanında 3 kadın, henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı kavga etti. Kavga sırasında bir kadın yüzünden yaralanarak kanlar içinde kaldı.

Etiketler : abdullah gül, erdoğan, cemaat
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler
Galatasaray'da dün açıklanan mali bilanço, kayyum ihtimalini gündeme ge..
PFDK'nın Sivasspor maçı öncesi 1 dakika boyunca asker selamı yapan Yeni..
Süper Lig'de 19. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe karşı karşıya ge..
Fenerbahçe'de başkanlık seçimi 2 -3 Haziran tarihlerinde yapılacak...
3416 üyenin oy kullandığı seçim sonrasında yeni başkan belli oldu. Yapılan ..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=