Lütfen bekleyin..

Erdoğan: Adana CD'lerini İzleyince Vurulmuşa Döndüm

19 Mart 2014, 22:54

Başbakan Erdoğan canlı yayında Adana'da durdurulan TIR'larla ilgili "Ben CD'lerini izlediğimde vurulmuşa döndüm" dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Erdoğan, TRT ekranların gazetecilerle seçimler öncesi ülke gündemini değerlendiriyor. Başbakan, Seçim Özel yayınında gazeteci Ahmet Taşgetiren, Nihal Bengisu Karaca, Hakan Albayrak ve Nasuhi Güngör'ün sorularını cevaplandırdı.

Erdoğan Adana'da durdurulan TIR'larla ilgili "Adana olayı, yenilir yutulur bir olay değildir. Ben CD'lerini izlediğimde vurulmuşa döndüm. Oralarda giden yardımı açtır, resimle kaydettir. Sen bunu nereye servis edeceksin? Orada MİT olduklarını söylüyorlar.  Üzerlerine saldırıyor ve yerde işkence ediyorsun. Ben bunları izleyince şok oldum." dedi.

Nasuhi Güngör'ün cemaatle ilgili sorusu üzerine Erdoğan yapılan dinlemeleri değerlendirdi. Başbakan "Bu bir casusluk suçudur, bunun gereği yapılacaktır. Güvenliğimizi tehdit eden bir unsur için gereken tedbirler A'dan Z'ye alınacaktır. Bunlar şantajcının bir istihbaratçının yapacağı işlerdir. Bunların üzerine gidilecek. 30 Mart bir kırılma noktasıdır." dedi.

Başbakan'ın konuşmalarından satır başları;

"BU CASUSLUK SUÇUNA GİRER"

"Öncelikle böyle seçimlere 10 gün kala gerçekten sizlerle anlamlı bir programı gerçekleştiriyoruz. Bizim tabi mitinglerimiz devam ediyor. Bu olsun istemezdik ama bir hesaplaşma şeklinde değerlendirmeyi doğrusu pek uygun bulmam. Fakat, bu ülkenin bir başbakanı olarak yani bir örgütün çetenin adeta Türkiye Cumhuriyeti devletini ele geçirme hareketinin karşısında sessiz kalmamız mümkün değildir. Yapılması gereken hukuk içerisinde ne ise odur. Bu ülkenin bir 657'si vardır. Memur nasıl çalışır bellidir. Başbakanı, Genelkurmay Başkanı'nı, Cumhurbaşkanı'nı dinleyemezsiniz. Bunu dinleyenler ortaya çıktığı anda bu casusluk suçuna girer. Hiç bir demokraside demokratik rejimde bunların yeri yoktur. Bu bir casusluk suçu olduğu için gereği yapılacaktır.

"2 YIL ÖNCE 'DÖN' ÇAĞRISI YAPTIM"

Şimdi kaçışlar başladı. Kimi emekliliğini istiyor, kimi izin kullanıyor dönmüyor. Niye, işin başındaki kaçmış gitmiş ne zaman 99'da. Kaçarak kendine bir hedef belirlemiş. Ben 2 yıl önce çağrı yaptım "Gelin ülkenize dönün" dedim. Çok kaçıp bana cevap verdi ve tabi o gelemeyeceğini aslında ifade eden bir cevap değildi. Emekli olup da giden bir insan değildi. İstifa ederek giden ve yeşil pasaport verilen bir kişi. Şu anda bizim ulusal güvenliğimizi tehdit eder bir durum söz konusu. Bizim yaptıklarımız tedbirleri almak anlamındadır. Bunun için de A'dan Z'ye hukuk içerisinde tedbirleri alacağız.

"BUNLAR ŞANTAJ İÇİN KULLANILAN ŞEYLER"

Çok enteresandır bunlar konuşulduğunda çevresindeki kişiler, bunlara kişi bile demek bir irtifadır. Diyorlar ki inzivaya çekildi. Bu nasıl bir inziva anlayışı ise. İnzivaya çekileceksen ülkemizde çok yerler var. Münzevi arayacaksan bizim ülkemizde tarihimizde hele hele ilmi tasavvufta münzevileri tanımışız. Keşke sende öyle bir münzevi olsaydın. Ama nerede... Kendilerine ait TV kanallarında olur veren Sevgili Peygamber'imizin Miraç'dan indirilip kamyona bindirilmesinden tutun bir çok senaryoda onu görüyorsunuz. Bu gerçekten dini ilimlerle ilişkili olan bir insana yakışır mı? Yok ananaslar gitmiş, ananaslar gelmiş. Eğer bu normal bir ananassa oraya sormanın anlamı nedir? Bu kadar garip şeyler. Bir gece yarısı bir siyasinin durumu olacakmış bunun haberi kendisine gidiyor ve kendisi müdahale ediyor. Bu şantajcının yapacağı bir iştir. Bir istihbarat reisinin yapacağı bir iştir. Dinle ilgilenen bir hoca efendinin ilgilenmesi diye bir şey olabilir mi? Bunlar tamamı ile şantaj olarak kullanılan şeyler. Yani, partilerde istifa edenlerin istifa aslında nedenlerini araştırırsak altından bu tür şeyler de çıkabilir. Onlar bunlarla da tehdit edilmiş olabilir.

"MÜSLÜMAN MÜSLÜMAN'I DİNLEYEBİLİR Mİ?"

Ben şunu diyorum Başbakan 12 yıldır bu görevde. Son 2 yıla kadar herhangi bir şey yoktu. Hatta bize de zaman zaman kitap ve eserlerini gönderiyor, kapağında kendi methiyelerini gönderiyor tespihler falan. Ne oldu da şu 2 yılda. Şahsım ailem hepsi bu ülkede bir anda yani akla gelebilecek her türlü yalanı, iftirayı atma durumuna girdiler. Bu iftiraların içerisinde yani beni dinlemişler kızımı dinlemişler çocuklarımı dinlemişler bunların dışında bakanlarımızla güvenli hat konuşmalarımızı bile dinlemişler. Şimdi söylüyorum yasal olarak bu mümkün değil. Bunun dışında bir müslüman bir müslümanı dinleyebilir mi, gözetleyebilir mi? Bizim dinimizde böyle bir şey var mı? Bütün bu konularda şantajı da kullanıyorlar. Bunun sadece ulusal boyutu yok, bunun uluslararası boyutu da var. Enerji bakanımla konuşuyorum bu uluslararası bir görüşme. Herhangi bir ülke ile sıkıntımız var tahkime göndereceğiz. Sen bunu dinler diğer ülkelere servis edersen bunun bedelini kim ödeyecek Türkiye ödeyecek. Bu vatana ihanet suçuna girer. Bizim burada vatanımızın çalınan bir imkanını kazanmak istiyoruz sen bir yerlerle ittifak halindesin. Bunlar birçok davalar halloldukça bunlar dökülecek ortaya.

"BEN CD'LERİ İZLEYİNCE VURULMUŞA DÖNDÜM"

Bir başka olay bizim bu görüşmelerimizin neticelerini de uluslararası bazı yerlere servis etmedikleri ne malum. Bunların içerisinde çok çok sıkıntılı olaylar var. Adana olayı, yenilir yutulur bir olay değildir. Ben CD'lerini izlediğimde vurulmuşa döndüm. Oralarda giden yardımı açtır, resimle kaydettir. Sen bunu nereye servis edeceksin? Orada MİT olduklarını söylüyorlar. Onları yere yatırıyorsun sanki PKK'lıymış gibi de orada Üzerlerine saldırıyor ve yerde işkence ediyorsun. Ben bunları izleyince şok oldum. Bunu yapan paralel yapının birmensubu. Bu nasıl bir vatanperverliktir. Bunu anlamak mümkün değil. Bunlarda işin sınırı falan yok. Bunların yakın arkadaşlarını bile dinlediler. Latif Erdoğan'ı 15 yıl dinlediklerini söylüyor. Hocam beni niye dinlediniz diye soruyor ne yapıyorsun nerelere gidiyorsun diye merak ediyoruz diye cevap veriyor. Böyle bir şey olabilir mi?"

SÜREÇ NE ZAMAN BAŞLADI

8 Şubat'ta bu iş zirve yaptı. Ondan önce başlamıştı ama 8 Şubat'taki MİT Müsteşarımıza karşı yapılan adım hatta OSLO'ya dayanıyor. Bunların yandaşı bir gazete tetikçi olarak o kullanıldı, ondan sonra diğerleri kullanmaya başladı. OSLO'da güya terör örgütü lehine metinler vermişiz. O bir zemin oluşturmaydı ondan sonra bir kısım yargı, hemen müsteşarımızı ifadeye çağırdılar. Burada benim iznim şart. Bunlar hiç dümdüz gitmek istediler. Doğrusu benim açıklamalarım vardı. OSLO'ya onu gönderen benim, ondan önce Emre Bey'i de gönderen benim. Eğer böyle birşeye gücünüz yetiyorsa beni alın. Onları alamazlar. Bunların derdi Türkiye'nin istihbarat gücünü arttırmak değil, azaltabilmek. Biz burada çomağı sokunca bunlar rahatsız olmaya başladılar."

Etiketler : cemaat, erdoğan, adana, mit
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
sırrı
1495 gün önce
kozmik odalara girenler gizli bilğileri alırken aynı hassasiyet neden yoktu
cesaret
1495 gün önce
artık sana kimse inanmaz sözlerine kanmaz sen bittin uzatmaları oynuyorsun başyürüten
cesaret
1495 gün önce
sahte delillerle iceriye bizzat senin emrinle atılanlar müslüman degilmiydi takkiyeci başyürüten
mert sezgin
1495 gün önce
bide şu paralar nerden gldi onun cevabını versleer?
G.Doğulu Kürt
1495 gün önce
30 Mart yaklaşıyor. Bu seçimlerde PKK/BDP’nin oylarında önemli bir artış olacak. Bunun nedenlerini şöyle sıralayabiliriz. 1) PKK ile sürdürülen müzakereler neticesinde terör örgütü meşrulaşmıştır. 2) Askerin ve polisin terör örgütüne operasyon düzenlemesi, AKP Hükümeti tarafından yasaklanmıştır. 3) Böylece PKK’ya katılımlardaki artışla örgüt hiç olmadığı kadar güçlenmiştir. 4) PKK, bu gücünü devlet yanlısı, dürüst vatandaşlar üzerinde baskı için kullanmakta ve “Türkiye Cumhuriyeti buralardan çekilecek” propagandası ile umutsuzluğa kapılan halkı da yanına çekmektedir. Seçimler yaklaşırken yapılan anketlerde bu durumun bir sonucu olarak, BDP/PKK oyları kararsız oylar dağıtılınca 9.7’ye kadar çıkmaktadır. Bu sonuç “Güvenlikçi önlemler ile bir yere varılamıyor, onun için müzakere ediyoruz” diyen AKP’nin Türk Milletine hediyesidir.
Hükümetin yolsuzluk soruşturmasını bastırmak ve engellemek için ürettiği 'yargı ve emniyette paralel devlet' sloganları, delilsiz ve mesnetsiz poyrazlarla parti tabanına pompalanmaya devam ederken...Biz delillere bile ihtiyaç bırakmayan, alenen işleyen gerçek paralel devlet KCK'nın son faaliyetlerine bakalım.İdris Naim Şahin'in istifa beyanında 'çözüm sürecinin çözülme sürecine dönüşmesi' ifadesi de bir yana...Hukukun kasten askıya alındığı, PKK'nın bölgede serbest bırakıldığı süreçte son yaşananlara bakalım.Bölgeden gelen dehşet verici haberlere göre: Kış üstlenmesi için genellikle her yıl Irak-Suriye'ye geçen üst düzey PKK yetkilileri, bu yıl seçimler sebebiyle Türkiye'de kaldı.PKK teröristleri tüm şehir ve ilçelere yerleşimini tamamladı. KCK sistematiğinin kurulmadığı, PKK silahlı teröristlerinin yerleşmediği bir tek ilçe bile kalmadı.
'Aşiret reisleri ve yetkililerini, kanaat önderlerini ne pahasına olursa olsun yanımıza alalım. Gerekirse milletvekilliği ve belediye başkan adaylığı teklif edin...'Ve vahim bir tablo da şu ki, korucuların büyük bir bölümü PKK safına geçmiş. Oran net değildi benim bilgilerimde.PKK ise net rakamı veriyor ki doğruymuş.HPG il yetkilisi:'...Korucuların ?'i yanımızda. Düzenli olarak vergilerini veriyorlar. Devlet içindeki diğer arkadaşlarımızla düzenli olarak haberleşiyoruz, birbirimizi biliyoruz...'
murat
1495 gün önce
Kuranla bile dalga gecen bir hukumetiniz var. Dun dinledik egemen bzgisin nasil googledan bulupta twit caktigini sureleri. Bakara suresiyle nasil dalga gectigini. Bu adamlar artik Allh kitap peygamber ne derse desin, havada 40 takla atsin, inandiramaz kendisine. Zaten bu adamlari destekleyenlerde bu gunahlara ortak olduklarinin farkinda bile degiller. Farkinda olsalar, bu haramzadeleri degil desteklemek tukuruk yagmurunda bogarlar. Ama tabi hepsi montaj degilmi ucu size dokunuyorsa. Hirsiz varrrrrrrrrrrrr!!!
mehmet
1495 gün önce
Eğer suc ise neden mahkemeye vermiyorsun????
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=