Lütfen bekleyin..

Erdoğan fezlekesi hazırlanan 4 eski bakanı savundu

17 Mart 2014, 00:51

"suç yok"

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Kanal 7'de yayınlanan İskele Sancak Programı'na katılan Başbakan Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"ORTADA BİR SUÇ YOK"

Meclis'e fezlekeleri gelen 4 eski bakana sahip çıkan Başbakan, "Bu dört arkadaşım gazete küpürleriyle yargılanamaz ortada bir suç varsa tabii ki yargılanırlar ama ortada bir suç yok." dedi.

 Yasin El Kadı ile ilgili iddialara da yanıt veren Erdoğan, "Yasin El Kadı için El Kaide'ye destek veren diye manşet atıyorlar Allah cezanızı versin. Bu adamı tanımasam inanacaktım, bu adam Türkiye'ye yatırımlar yapacaktı. Yasin El Kadı El kaide karşıtı Türkiye hayranı bir insan." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları:

"Biliyorsunuz İzmir'de büyük bir su sorunu vardı biz hemen el attık ve Göldes Barajını inşa ettik. Merkezi yönetim olarak çözdük. Bu büyükşehir belediyesinin sorunu. İstanbul'da su sorununu benim dönemimde Istranca dağlarından su getirerek çözdük.

CHP Yalova'dan tankerle su getirerek sorunu çözecekti. Yağmur bombası atarak çözecekti. Çözemedi. İzmir'de biz hemen Gördes barajını inşa ettik. İzmir'in su potansiyeli bizim merkezi yönetim olarak getirdiğimizdir. Altyapı itibariyle de sağlıklı değil. Çöpte felaket bir durum var. Bunca yıldır CHP'de, burada hala vahşi depolamadan modern depolamaya geçemediler. İzmir buna layık mı? Bunu çözmemiz lazım.

"İDEOLOJİ SİYASETE EGEMEN OLURSA İZMİR DAHA ÇOK ÇEKER"

Burada zihniyeti değiştirmemiz lazım. İdeoloji siyasete egemen olursa İzmir bu çileyi daha çok çeker. İstanbul'de benim dönemimde modern depolamaya geçtik. İzmir'de raylı sistemi beceremediler. Beceremeyince Ulaştırma Bakanına şu işe el atalım dedim. Oradaki halkımız artık bu sıkıntıyı aşabilsin. Buna müdahale etmek suretiyle de bu iş aşıldı. Raylı sistem burada bu hizmeti veriyor. Bundan sonraki süreçte İzmir Ak Parti belediyeciliği ile tanışacak olursa uçuşa geçebilir. 1414 proje başkan adayımız açıkladı. Bir projeler silsilesi. Dev projeler var" dedi.

"İZMİRLİNİN YAŞAM TARZINA MÜDAHALE EDİLECEK SÖYLEMİ BÜYÜK BİR İFTİRA"

Erdoğan, yaşam tarzına müdahale iddialarıyla ilgili ise "CHP zihniyetinde yalan, takiye, fitne çok mevcut, İzmirli'nin yaşam tarzına müdahale edilecek söylemi büyük bir iftiradır. Zaten anayasada insanlarımızın bu tarz hakları korunmaktadır. Bunu söyleyenlerin yaşam tarzlarında ne değişti? Bir dayatma mı oldu? Ne yiyip ne içtiğine mi baktık. Bakıyorsunuz miting yaptığımız yerden gelirken herkes istediği gibi yiyip içiyor. Müdahale söz konusu değil. Bu iftiraları istanbul'da belediye başkanıyken de yaptılar. Otobüsleri erkek kadın diye ayıracak alkolü yasaklayacak dediler" diye konuştu.

"SON GELİNEN NOKTA SİYASİ HAYATIMDA EN ZORLU SÜREÇ"

Erdoğan, siyaset sahnesine çıktığı andan bu güne karşılaştığı en çetin sürecin hangisi olduğu sorusuna, "Belediye başkanlığımdan bu yana baktığınızda, partimin kapatılması çok talihsiz olaydı. Fakat en son gelinen nokta bu yaşadıklarımda paralel yapı tezgahı zirve yaptı. Tabii bu insanların içinde tanıdıklarımız var. Bu insanlara yaptığımız ikazın haddi hesabi yok, biz bazı şeylere tahammül ettik, onları uyardık, mesela dershane meselesi 1-2 yıllık bir mesele değil taa Hüseyin Bey'in bakan olduğu zamandan beri varolan bir konu, tabii ortada büyük bir rant var. Bunların hepsini bir yere koyun bu adamlar Başbakan'ı dinliyor ve mahkeme kararı diyorlar. Bunlar bunu yapacak kadar alçaklaşmışlardır, adileşmişlerdir.

"SORUYORUM DİNLEMELERİN İSLAMİYETTE YERİ VAR MI?"

Bize İslami ahkam kesme. Böyle bir şeyi anlatabilmek mümkün mü. Bir Başbakan'ın dinlenmesi söz konusu olamaz. Benim uluslararası görüşmelerimi dinleyeceksin böyle bir şey olabilir mi? Burada devlet sırrı var. Bu adamlar güvenli (kriptolu) denen telefonları dinledi. Ben soruyorum bunun İslamiyette yeri var mı?

"BUNLAR GÖRÜNTÜLÜ KAYIT BİLE YAPTILAR"

Bunlar görüntülü kayıt bile yaptılar, sayın Baykal, Hamzaçebi bunlar hepsi çıktı ortaya" cevabını verdi. Yapılanlarla ilgili yasal takibat sürecine girilip girilmediği sorusuna Erdoğan, "Bunlar bir kısım yargıyı ellerine almışlar daha önce lehime verilen kararlar Yargıtay tarafından onanıyordu bu süreçten sonra adam annemle ilgili çocuklarımla ilgili hakaretler savuruyor davaları üst mahkeme bozuyor. HSYK'daki adamlar yargı mensubu insanlar 'Biz Başbakan'a bunun hesabını soracağız' diyorlar. Tabii bilmiyorlar Allah'ın hesabı var. Bak şimdi meydanlar dolup taşıyor.

"BU DAVA İÇİN KEFENİMİ GİYİP YOLA ÇIKTIM"

Ben ilk günden söyledim bu dava için vatanım için kefenimi giyip yola çıktım. Gereği neyse bunu yapacağız. Kalk sen Pensilvanya'dan bu ülkeyi karıştır buna müsaade edemeyiz. Kainatın imamıymış, nerenin imamı olursan ol. Yanında yıllarca beraber olmuş arkadaşı Latif bey neler anlatıyor. 15 yıl onu takip ettirmiş. Ne yapıyorsun ne ediyorsun bileceğim diyor. Ben imam hatip mezunuyum. Hocalarım bana böyle şey öğretmedi. Bu çete, örgüt. Cemaat denmez. Tertemiz cemaatlar var.

Bir diğer konu alufte. Bir siyasi bir alufteyle olacakmış gece yarısı haber verdirdim diyor. Sen bu işleri mi takip ediyorsun. Sen alim bir zat mısın bir istihbarat elamanı mısın?" cevabını verdi.

"İstanbul BAŞSAVCISININ YAPTIĞI AÇIKLAMA MANİDAR"

Erdoğan, "İstanbul Başsavcısının yaptığı açıklama manidardır. Adam daha birçok klasör gelecektir dedi. Burası ilginç; bunlar koordine olmuş şekilde bunlar yukarıya üssüne haber vermeden istediklerini yapıyor. Yani bunlar valiye haber vermeyecek amirine haber vermeyecek istediğini yapacak ondan sonra haber verse izin verilmezdi diyeceksin. Bu kadar alçaklık bu kadar adilik olmaz.

"YASİN EL KADI'YA 'EL KAİDE'YE DESTEK VERİYOR' DİYE MANŞET ATIYORLAR ALLAH CEZANIZI VERSİN"

Yasin El Kadı için El Kaide'ye destek veren diye manşet atıyorlar Allah cezanızı versin. Bu adamı tanımasam inanacaktım, bu adam Türkiye'ye yatırımlar yapacaktı. Yasin El Kadı El kaide karşıtı Türkiye hayranı bir insan. El- Kaide Türkiye'ye yerleşmeye çalıştı, buna karşı tedbirlerimizi alıyoruz. Biz müsaade etmedik, biliyorsunuz açıklamaları var benimle ilgili" dedi.

(Suudi iş adamı Yasin El Kadı, El Kaide örgütüne malidestek sağladığı gerekçesiyle BM’nin kara listesine alınmış, ancak delil yetersizliği nedeniyle geçen yıl listeden çıkarılmıştı.)

PARALEL YAPI NE İSTİYOR?

Erdoğan, paralel yapının ne istediği yönündeki soruya şu cevabı verdi: "35 yıllık bir proje. Pensvilvanya'daki emekli olmuş bir zat değil. İstifaen Diyanetten ayrılmış. İlkokul mezunu bir zat. Yeşil pasaport uydurmuşlar. 1999'da ABD'ye kaçmış bir zat. oraya yerleşti. Vatanını sevdiği için de 15 yıldır vatan hasretiyle yanıyor.

"DÖN ÇAĞRISINI NEDEN YAPTIM"

İki üç yıl önce bir çağrı yaptım. Artık dönün dedim. Bu millet sizi bekliyor. Tezgahların döndüğünden haberimiz yok. Bu adamların ne olduğunu bilmiyorduk biz bu adamlara refere olduk bunların olimpiyatlarına katıldık, sürekli Türkiye'ye gelmek istiyor ama gelemiyormuş gibi bir durum varmış diye duydum çıktım çağrı yaptım ülkene dön dedim. Ama ne bilelim böyle olduğunu. Bizim o çağrımıza farklı cevaplar geliyor. Huzurlu bir yönetim sıkıntıya düşmesin diye gelmediği gibi cevaplar geliyor. Bugüne kadar gelmedi kolay kolay da gelmez.

Ne diyor Savaş Ay'ın o programında siyaset sorulunca kendisine Hz. Cebrail parti kursa ben ona da oy vermem. diyor. Sen Hz. Cebrailin melek olarak işi bellidir. Bu itikadi noktada da bir sıkıntı meydana getirir".

Erdoğan, '17 Arlık sonrası ana hedef sizsiniz. Yeni şeylerle karşılaştınız. 17 Aralık'tan bu yana geçen süreç içerisinde sizi hedef alan konularda ne düşünüyorsunuz?' sorusuna, "Ben bunları hiç kaale almıyorum. Benim şahsımı aşmış. Ulusal güvenliği tehdit var. Abdestinden şüphesi olmayının namazından şüphesi olmaz. Adam ona gönderilen montajlarla konuşuyor. Şu kadar milyar dolar bunlar para saymayı da bilmiyor. Odaya sığmayacak kadar parayı götürüyorsun. Akıl mantık almıyor. Bu devletin bekası için atılması gereken adımları atmaya zaten başladık seçim sonrası bu süreci hızlandırma zorunluluğumuz var.

"LÜTFEN AKLINIZI KİRAYA VERMEYİN"

Süreç içerisinde her şey meydana çıkmaya başladı. Hangi parti güçlüyse ona oy verin diyorlar. Kainatın imamının ictihadlarını fetvasını görüyorsunuz. Bu fetvaya inanlara sesleniyorum. Lütfen aklınızı kiraya vermeyin. Bizim inancımızda Kula kulluk yoktur. Faniye kulluk yoktur. Baki olan ise Allah'tır. Sen Pensilvanya'daki zatın Kulu musun? O söylediyse onda hikmet vardır. Hikmet arayışını bırak. Miractan Peygamber efendimiz iniyor kamyonete bindiriliyor. Peygamber Efendimiz gelmiş statta folklorik gösterileri izliyor. Çok saf temiz kardeşlerimizin olduğuna hala iniyorum evlerde yurtlarda saf temiz çocukları kandıran ablaları abileri kastetmiyorum. Beddua seansları yapıyorlar. Bunlar döner kendilerini vurur. Bunu iyi düşünmemleri lazım. Düşünebiliyor musunuz bu Pelsinvanya'daki zatın 28 Şubat sürecinde başörtüsüyle ilgili verdiği fetvalar var. Nereden nereye. Bakın bu zat 5 ay önce bu beddualarla ilgi ne diyordu ama kayış atınca bakın nasıl beddua ediyor. Bunların bizi seçim dışında bizi iktidardan alma planları vardı, bu haberleri aldım ama Allah'ın verdiği canı Allah'tan başka kimsenin almaya gücü yetmez. Allah'a çok şükür girdiğim ameliyattan daha sağlıklı çıktım ve meydanlardayım" cevabını verdi.

FEZLEKELERİ MECLİS'E GELEN 4 ESKİ BAKANI SAVUNDU

Erdoğan, fezlekelerle ilgili soruya, "Arkadaşlarımız o tarihte Meclis'te bulunacaklar fakat dikkat edilirse muhalefet partisi soruşturmaya yönelik bir adım atmadı sadece toplantı yapılmasını istedi, burada farklı bir amaç var acaba 10 gün kala bir şey bulabilir miyiz? Çabaları var tabii bunlar hukuktan da anlamıyor hukukçuları var ama görüyorsunuz Anayasa mahkemesine başvurmayı beceremiyorlar. Zaten bunların yeter sayısını toplayacağı konusu da muallakta. Bu dört arkadaşım gazete küpürleriyle yargılanamaz ortada bir suç varsa tabii ki yargılanırlar ama ortada bir suç yok."

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
eyup
1494 gün önce
hayatin cok islamide islami referans olarak ornek veriyorsun.Tabiki dinlenir insanlar..yapilan hirsizliklar baska turlu bulunamiyorsa ne olcak ? sen bu zamana kadar ergenekondan balyozdan o kadar kisi yi dinledikleri zaman aklina niye gelmedi bu islamiyet ? ya bu rte nin bi soyledigine inanilmaz kardesim..
oytun
1494 gün önce
Senin abdestinden de namazından da artık milletin şüphesi var.. "Operasyon ne zaman yapacağız babacığım.. Evde kamyon kamyon para var nasıl saklayalım babacığım.. yasin el kadı çok iyi rüşvet veriyor babacığım.." 4 bakanın istiklal savaşçısı bak cephede Mehmetçikle savaşıyor süngü takmış duyuyormusun "Allah Allah" seslerini:) Tutturmuş bir paralel yapı, adamlar güneydoğuda paralel devlet kuruyor ey başbakan....!!! yeter Söz Milletin
Oytun
1494 gün önce
Çalmanın İslamiyette yeri var mı? Binlerce polisin kış ortasında çoluk çocuğuyla sürgün edilmesinin İslam dininde yeri var mı? Bu millet İslam dinini sizden öğrenmedi. Ağzınızda sakız etmişsiniz Din-i İslamı çal babam çal.. Yeter Söz Milletin
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=