Lütfen bekleyin..

'Başbakan olarak çılgına döndüm...'

15 Mart 2014, 16:28

Topluma öfke eken açıklamalarına devam eden Erdoğan bu kez Adana'da konuştu, Gülen için sert sözler söyledi. Erdoğan açıklamasında 'Pensilvanya yönetimindeki yeni Ergenekon' ifadesini kullandı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana İstasyon Meydanı’ndaki mitinginde konuştu. Reyhanlı Patlamasının faillerinin CHP milletvekillerinin akrabası olduğu yönündeki iddiasını tekrarlayan Başbakan Erdoğan, CHP yönetimini de İstanbul’da öldürülen Burak Can Karamanoğlu’nun faillerine sahip çıkmakla suçladı.

-“REYHANLI SALDIRISININ ARKASINDA CHP’Lİ VEKİLLERİN YAKINLARI VAR”-

Adana’nın Büyük Türkiye hedefine kilitlendiğini söyleyen Başbakan Erdoğan, CHP’ye Reyhanlı saldırısına ilişkin yönelttiği suçlamalara devam etti.
"Geçen yıl Reyhanlı’da siviller yönelik alçakça bir saldırı düzenlendi. 53 kardeşimizi hakka uğurladık" diyen Erdoğan, "Emniyetimiz istihbarat birimlerimiz olayı aydınlattı. Bu saldırıyı yapanların, CHP heyetini zalim Esed’e götüren kişilerin olduğu ortaya çıktı. Bu saldırıya bazı CHP’lilerin, CHP’nin yandaş medyasının, bazı milletvekili yakınlarının karıştığı anlaşıldı. Aradan 1 sene geçti CHP bu konuda henüz bir açıklama yapmadı, yapamadı. İddialara cevap vermedi, veremedi. Hemen arkasından Devlet düşmanı eli kanlı bir terör örgütü hem partimize, polisimize terörist saldırılarda bulundu. CHP işte bu örgüte sahip çıktı.”

-“UTANMADAN BAŞSAĞLIĞI DİLİYOR”-

Sokak eylemlerine de değinen Başbakan Erdoğan, “Önceki gün İstanbul’da sokak eylemlerinde Burak Can isimli bir kardeşimizi şehit ettiler. Bu elli çıktı bu eylemi biz yaptık diye açıklamalarda bulundu. Bu aşağılık olayı, adice olayı bunlar üstlendiler. Bu örgüt cinayeti ben işledim diyor, bundan saatler sonra CHP’nin başındaki o Genel Müdür, bu örgütü korurcasına, arkasına örgütü saklarcasına, kimin ateş ettiği beli değil diyor. Utanmadan sıkılmadan daha sonra babasını arayıp başsağlığı diliyor. Ayni şekilde CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı çıkıyor, soru önergesi veriyor. Örgütü temize çıkarmaya suçu başka yerlere atmaya çalışıyor” dedi.

Gülen Cemaatini de eleştiren, Erdoğan, “Pensilvanya'daki bu zat, Savaş Ay ile 1995’te bir söyleşi yapıyor. Fakat pazartesi günü röportajları yayınlanacakmış ve bu röportajlarından sonra artık çok daha her şey iyot gibi ortaya çıkacak. Rahmetli Savaş Ay’la röportajında; 'Hz. Cebrail parti kursa, ona da oy vermem' diyor. HZ Cebrail’in işi yok partimi kuracak. Meleklerin görevi bellidir ama meleklere iman da bellidir, gereklidir. Bunun arkasına takılan hocalar da var, bunlar iradelerini kiraya vermişler. Bunlar milletimizin içine fitne soktular. Aileleri dağıttılar, bunlara gereken cevabı 30 Marta vermeye hazır mıyız?” dedi.

-“BUNLAR HAİNDİR”-

Adana’da MİT’e ait tırlara yapılan operasyonlara da değinen Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Adeta suçluymuş gibi, tırları durdurdular. MİT mensubu yüzbaşımızı, üsteğmenimizi darp ettiler. Suriye’de Bayır-Bucak Türkmenlerine yardım götüren tırlarımıza, düşmanca muamele yaptılar. Tabi ben bunları izlediğim zaman bir başbakan olarak çılgına döndüm. Bunu yapan kim olursa olsun. Orada bizim o tırlarımız durduran kim olursa olsun bunlar haindir. Çünkü sana milli istihbaratın elemanıyım diyecek. Sen onları kelepçeleyeceksin, yere yatıracaksın, yere yatırıp tekmeleyeceksin. 10 kişi 15 kişi üzerine çullanıyor. Bunlar terör örgütü üyesi mi? ahlaksızlar. Oraya gelen savcı, bu savcı paralel yapı. Biz bunlara müdahale edince, CHP rahatsız oldu, MHP rahatsız oldu, hepsi de en öne toplandılar. Milli İstihbarat Teşkilatı kimin? Bayır-Bucak Türkmenleri kimin? Hani milliyetçiydiniz! Bayır- Bucak Türkmenlerine yardım gönderilsin diye, bize haber gönderen siz değil misiniz? Ey MHP’e. Biz o kardeşlerimizi CHP’ye rağmen, MHP’ye rağmen korumaya devam edeceğiz. Bu milliyetçiyiz diyenlere rağmen devam edeceğiz. Bu MHP’ye dikkat etmemiz lazım, bunların Milliyetçilikle ilgisi yok.”
77 milyonun partisi olduklarını vurgulayan Başbakan Erdoğan Ak partiden bölgesel milliyetçiliğin, etnik milliyetçiliğin, dinsel milliyetçiliğin olmadığını söyledi.

-“BUNLARIN İNLERİNE GİRECEĞİZ”

Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak vurgusu yapan Erdoğan paralel yapıya paralel devlete asla müsamaha göstermeyeceklerini belirti.
17-25 Aralık operasyonlarının iyi ki olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, “Bunların bütün yüzleri, her şey ortaya çıktı. Şimdi bütün ekiplerimizle her şeyimizle biz de bunları izliyoruz, kovalıyoruz, Bunların inlerine gireceğiz. Şimdi bütün ekiplerimizle her şeyimizle bunları takip ediyoruz, kovalıyoruz, vakti geldiğinde de gereğini yaparız. Çünkü biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Vandallara, sokak eylemlerine, montajlara, kasetlere bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz. Sizlerde 30 Marta bu kirli oyunu bozmanızı istiyorum. Sizden bu kirli ittifakı bozmanızı istiyorum. Bu şer ittifakına bir şamar vurmanızı istiyorum” dedi.
BDP’nin siyasi Kürtçülük, MHP’nin siyasi Türkçülük yaptığını belirten Başbakan Erdoğan; Kimlik siyaseti yerine, Kürt’ü de sev, Türkü’de sev, Laz’ı da sev 77 milyonun partisi ol çağrısında bulundu.

Kaset İddialarına da konuşmasında yer veren Erdoğan, “Türkiye’de 1. köprü yapıldı bu CHP saldırdı, 2. köprü yapıldı saldırdı, zamanında menderese saldırdılar, aynen şimdide bize saldırıyorlar. Şimdi biz 3. köprüyü yapıyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsünü önümüzdeki yıl bitiyor. Devletin cebinde bir kuruş para çıkmıyor. Buna dahil tahammül edemiyorlar. Türkiye’nin değil dünyanın en büyük 3 havalimanından birini yapıyoruz, 150 milyon yolcu kapasiteli. 46 milyar dolarlık bir yatırım, buna dahil tahammül edemediler. Utanmadan sıkılmadan, bu CHP bu Pensilvanya'nın temsilcileri, bilmem ne havuzu, yolsuzluk havuzu diye bir şey uydurdular, bunları yapacak müteahhitleri zan altına sokmaya çalıştılar. Bunlar vatan hainidir. 1 kuruş vermeden bu havalimanı yapılacak ve 20 yıl sonrada hava limanı devlete teslim edilecek, buna da tahammül edemediler” diye konuştu.

-“OYUN ÇOK BÜYÜK, OYUN TÜRKİYE’YE KARŞI KURULMUŞ”-

Başbakan Erdoğan, Adanalılara, Gülen cemaatine ait okullardan ve dershanelerden çocuklarınızı çekin çağrısında bulundu.  İstanbul’daki sokak eylemlerine destek veren işadamlarını da eleştiren Başbakan Erdoğan, “Bey-men bütün dükkanlarını seferber ediyormuş, İstanbul’daki o malum olayın olduğu gün, kapıları açıkmış, ismini anmayacaktım ama anmak zorundayım. Bize karşı böyle bir mücadeleye giren iş adamı kalkıp bir iktidara karşı sokakları tahrik eden, sokakları terörize edenlerin yanında yer alır mı? Bundan sonra karşınızda bizi bulacaksın. AK Partiye gönül verenlere sesleniyorum;a bunların mağazalarından gidip alışveriş yapmayın. Tavrınız koyun, sivil direniş deniyor değil mi? sivil direniş. Oyun çok büyük, oyun Türkiye’ye karşı kurulmuş Adana” dedi.

Etiketler : akp, erdoğan, cemaat, adana
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=