Lütfen bekleyin..

Başbakan ile Oğluna Ait Olduğu İddia Edilen Yeni Ses Kaydı

02 Mart 2014, 23:12

Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen konuşmalarda, Fenerbahçe kongresi öncesi yapılan planlar gündeme geliyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen sesin Aziz Yıldırım için de "namussuz" ifadesini kullanması dikkat çekiyor.

Ülke gündemini son günlerde çokca meşgul eden ses kayıtlarına bir yenisi daha eklendi. Başbakan Erdoğan'la Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen yeni bir ses kaydı yayınlandı.

Yayınlanan ses kaydına göre Başbakan Erdoğan olduğu iddia edilen kişi ile Bilal Erdoğan olduğu iddia edilen kişi arasında geçen konuşmaların konusu bu kez futbol.

İDDİAYA GÖRE AZİZ YILDIRIM'IN KONUŞMASI, BAŞBAKAN'I RAHATSIZ EDİYOR

Başbakan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın şike operasyonuyla ilgili olarak Kongre'de kendisine rakip olan eski Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a yönelttiği "Şenes Erzik ile Başbakan'a bilgi vermek için gittiğiniz de Başbakan size 'Fenerbahçe şike yaptı mı ' diye sorunca siz ne cevap verdiniz?" sorusundan rahatsızlığını Bilal Erdoğan olduğu iddia edilen kişiye iletiyor.

Aziz Yıldırım'ın bu görüşmenin içeriğini bilmesinden hoşnut olmayan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses, Yıldırım'ın konuşması için "edepsizce bir yaklaşım" ifadesini kullanıyor.

İDDİYA GÖRE, MEHMET ALİ AYDINLAR'IN KONUŞMALARINI ERDOĞAN YAZMIŞ

İddiala göre Erdoğan, oğlu Bilal'den yanına İstanbul Büyükşehir Belediyespor İdari Menajeri Mustafa Eröğüt'ü alarak Mehmet Ali Aydınlar'ın yanına gitmesini istiyor. Erdoğan, oğlu Bilal'e kendisinin Yıldırım'a doğrudan cevap vermek istemediğini, Yıldırım'a Aydınlar'ın cevap vermesini istediğini belirtiyor. Erdoğan, Aydınlar'ın Yıldırım'a o ortamda konuşulanları nereden bildiğini soran bir açıklama yapmasını isterken, Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Bank kuracağı yönündeki açıklamalarına da 500 milyon dolarlık borcunu hatırlatarak karşı yanıt vermesi gerektiğini söylüyor.

Ses kaydına göre Erdoğan, Mehmet Ali Aydınlar'ın Yıldırım'a karşı kullanması için Aziz Yıldırım'ın "yat limanı kuracağı", "banka kuracağı", "Kenan Evren Lisesi'ni yıkıp AVM yapacağı" vaatlerine karşı tezler söylüyor. Bunların mümkün olmadığını Aydınlar'ın söylemesini istiyor. Erdoğan, Aydınlar'ın Aziz Yıldırım'ı Fenerbahçe'yi mağdur eden şike yasasını bizzat Aziz Yıldırım'ın gündeme getirdiğini söyleyerek de vurmasını istiyor.

"1 OY 1 OYDUR"

Başbakan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses, Mehmet Ali Aydınlar'ın Fenerbahçe Kongresi'ni kazanması için yapılması gerekenleri anlatırken, Yıldırım'ın listesinde olması gereken isimlerle görüştüğünü de Bilal Erdoğan'a söylüyor. Erdoğan, açıktan Mehmet Ali Aydınlar'ı desteklemeyi doğru bulmazken oğlu Bilal Erdoğan'dan da bunu yapmamasını ama "1 oy 1 oydur" diyerek gidip Aydınlar lehine oy kullanmasını istiyor.

AZİZ YILDIRIM'A "NAMUZSUZ" İFADESİ İDDİASI

Bilal Erdoğan'la Başbakan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen 2. görüşmede de konu Fenerbahçe.

Bu görüşmede iddiaya göre, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun damadı Ahmet Özokur'un Aziz Yıldırım'ın listesinden seçime girmesi iki ismi de sinirlendirmiş. Özokur için "namussuz, menfaat düşkünü, omurgasız, karaktersiz" ifadeleri kullanılıyor. Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen sesin Aziz Yıldırım için de "namussuz" ifadesini kullanması dikkat çekiyor.

Başbakan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses, Özokur'un adaylığı için Ahmet Davutoğlu'na "olmasın" dediğini de Bilal Erdoğan'a aktarıyor.

"RANDEVU VERMEDİM"

Ses kaydına göre, ikili daha sonra Aziz Yıldırım üzerine konuşuyor. Başbakan Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses, Aziz Yıldırım'ın cezaevinden çıktıktan sonra defalarca kendisinden randevu istediğini ancak kendisinin randevu vermediğini anlatıyor.

"MAALESEF ÇOK İYİ NİYETLİ DAVRANDIN"

Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses ise Başbakan'ın Fenerbahçe'yi koruyan tavrından Aziz Yıldırım'ın faydalandığını iddia ederken "maalesef çok iyi niyetli davrandın" diyor. İki isim, Fenerbahçe Kongresi'nde Cumhuriyetçi, Atatürkçü konuşmalardan rahatsızlıklarını ifade ediyor.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EVREN
1481 gün önce
SANDİKTA GÖRÜŞMEK DİLEĞİLE
omer gul
1481 gün önce
Ifdialar dogru ise, RTE ulke yönetmemis.
mutlu
1481 gün önce
Başbakanın Fenerbahçe'nin yönetimini devirmekle ilgili ses kaydı herkesi şok etti.
Çünkü Erdoğan; Fenerbahçe'yi cemaatin ele geçirmeye çalıştığını empoze etmeye çalışıyordu.
Hatta yöneticiler toplantılarda aleni olarak hizmeti hedef alıyordu.
Ama şimdi gördük ki : Başbakanın iftirası kendi ses kaydıyla çökmüş oldu.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=