Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın: İlahi adaletten nasıl kaçacaksınız?

28 Şubat 2014, 16:57

"Beşeri adaletten kaçabilirsiniz ama, “rüşveti alan da, veren de mel’undur” ilkesine dayanan ilahi adaletten nasıl kaçacaksınız?"

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai DETAY MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın 17 Aralık sonrasında tutuklanan ve  aralarında eski bakan çocukları ile Rıza Sarraf'ın da bulunduğu 5 kişinin bugün tahliye edilmesi üzerine bir açıklama yaptı.

MHP'li Koray Aydın twitter üzerinden yaptığı açıklamasında kararı veren mahkemenin "manidar" olduğunu ifade etti:

Tahliye kararının, mahkemeye bakan esas hakimin yıllık izindeyken, başka bir mahkemede görevli hakim tarafından verilmiş olması manidardır.

AKP'nin "paralel yapı" bahanesiyle "yasamada, yürütmede, basında ve yargıda kendi “paralel yapısını” oluşturduğu"nu savunan MHP'li Aydın'ın açıklamaları şöyle:

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması kapsamımda tutukluların tahliye kararının gerekçesi de ilginç ayrıntılarıyla dikkat çekiyor.

Tahliye kararının, mahkemeye bakan esas hakimin yıllık izindeyken, başka bir mahkemede görevli hakim tarafından verilmiş olması manidardır.

Tahliye kararının, HSYK’yı Adalet Bakanlığı’na bağlı bir birim haline dönüştüren yasanın yürürlüğe girmesinin ardından verilmesi manidardır.

Rüşvetle suçlanan şüphelilerin tahliye gerekçesinde şüphelilerin memur olmamasının lehlerinde değerlendirilmesi tam bir garabettir.

Rüşvet alan memur suçlu olurken, rüşveti veren memur olmazsa suçsuz mu olacaktır? Bu nasıl bir hukuktur, bu nasıl adalettir Allah aşkına?

Beşeri adaletten kaçabilirsiniz ama,  “rüşveti alan da, veren de mel’undur” ilkesine dayanan ilahi adaletten nasıl kaçacaksınız?

Yasal dinleme, izleme ve kayıtlardan oluşan ana delillerin,yan delillerle desteklenmediği gerekçesiyle tahliye kararı verilmesi skandaldır.

AKP’li Adalet Bakanı’nın, HSYK Başkanı olarak tahliye kararını veren nöbetçi hakimi, bu davada görevlendirip davayı sıfırlaması mümkündür.

Tahliyelerle, AKP’nin paralel yapı bahanesiyle yasamada, yürütmede, basında ve yargıda kendi “paralel yapısını” oluşturduğu kanıtlanmıştır.

HABER FEDAİ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kara KAGAN
1481 gün önce
Bu Dünyada bir işe yaramadığını yaramayacağını görenler, Vicdansızlar imansızlar ahlaksızlar ve talancılara karşı savaşmayı beceremeyen savaşacak yüreği olmayanlar Zalimlerin bu dünyada ödemesi gereken bedeli Öte Dünyaya havle ederler orgaz .. ulaşırlar.
cesaret
1481 gün önce
sayın koray aydın bunlar dini kendi cıkarları dogrultusunda kullanmakta bayagı ustalar vicdanları rahat alınan rüşvetlere avantalara kılıf bulmuşlar vakıf a hayır yardım hibe adıyle hortumlamaya devam edecekler
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=