Lütfen bekleyin..

'AKP artık yoktur'

27 Şubat 2014, 14:00

"10 yılda ortaya çıkan fark adına arkasında durmaya devam edeceğim bir AK Parti artık yoktur; bu pislikleri nasıl temizleyeceğini bilemediğim, hem kızıp hem acıdığım ve maalesef artık yolun sonuna gelmiş olduklarını düşündüğüm siyasetçiler vardır…"

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları üzerine muhafazakar kesmin önemli isimlerinden Hidayet Şefkatli Tuksal, "Ne yazık ki, şu andan itibaren benim için söz bitmiştir!" dedi.

"Erdoğan ne kadar sevilirse sevilsin, “paralel yapı” diye ne kadar bağırırsa bağırsın, sırtında bu “şey”lerin yüküyle yola devam etmesi imkânsız görünmektedir." diyen Tuksal Serbestiyet'te, "Sahneye baktığımızda oyun hâlâ sürüyor, bütün aktörler rollerini oynamaya devam ediyor görünüyorlar ama bence bu aldatıcı bir görüntü." ifadesine yer verdi.

İşte, Tuksal'ın o analizi:

‘Şey’ Edebiyatının Sahiciliğe Delâleti

Başbakanlık tarafından asılsız oldukları yönünde çok şiddetli açıklamalar yapılsa da, sanırım ses kayıtlarını dinleyen herkes, bu kayıtların gerçek olabilecekleri yönünde kuvvetli bir kanaate sahip olmaktan kendisini alıkoyamaz. Nitekim ben de bu duygular içerisindeyim.

"BAŞBAKAN VE AİLESİNE KONDURAMAZDIM AMA..."

Bir şeyin ihtimal dahilinde olduğunu bilmek ile, kuvveden fiile çıkışına şahit olmak arasında duygusal açıdan gerçekten fark var. Hükümetin bazı üyelerinin bir takım yolsuzluklara bulaşmış olabileceği ihtimalini kabullensem bile, bant kayıtlarında dinlediğimiz türden bir rezaleti ne “Allah’tan korktuğunu” iddia eden bir başbakana, ne de onun “dindar” ailesine hiçbir şekilde konduramazdım. Ama ne yazık ki, şu andan itibaren benim için söz bitmiştir!

AKP ARTIK YOLUN SONUNA GELDİ

10 yılda ortaya çıkan fark adına arkasında durmaya devam edeceğim bir AK Parti artık yoktur; bu pislikleri nasıl temizleyeceğini bilemediğim, hem kızıp hem acıdığım ve maalesef artık yolun sonuna gelmiş olduklarını düşündüğüm siyasetçiler vardır… Erdoğan ne kadar sevilirse sevilsin, “paralel yapı” diye ne kadar bağırırsa bağırsın, sırtında bu “şey”lerin yüküyle yola devam etmesi imkânsız görünmektedir. Sahi, daha önceki kayıtlarda da, bu son kayıtlarda da, telaffuz edilmek istenmeyen kelimelerin bolluğu yüzünden ortaya bir “şey” edebiyatı çıkmaktadır ki, bu “şeyler”  konuşmaların sahiciliğine olan delâleti kuvvetlendirmektedir.

Geldiğimiz nokta benim gibi insanlar için bir “hüsran” noktasıdır. Kıymet verdiğimiz bütün referansların işlevsizleştiği, emniyetimizin suistimâl edildiği, bütün önemli kavramların içinin boşaltıldığı, her şeyin tepe taklak olduğu bir “ân”dır yaşadığımız. Sahneye baktığımızda oyun hâlâ sürüyor, bütün aktörler rollerini oynamaya devam ediyor görünüyorlar ama bence bu aldatıcı bir görüntü… İktidar, belki de ellerine aldıklarına bin pişman oldukları bir ateş topu şu anda… Elleri kavrulsa da bırakamayacakları bir ateş topu…

Mantıklı her insan gibi, böyle bir pisliğe neden bulaştıklarını, o paralara sahip olmayı “NEDEN?” istediklerini sorup duruyorum kendime. Rüşveti, yalancılığı, irtikâbı, hîleyi yasakladığına inandığım bir dinin mensubu olarak, yine aynı dinin mensubu olan birilerinin bunları nasıl yapabildiğini, nereden CEVAZ bulduğunu soruyorum kendime. Bulabildiğim tek cevap, savaş ortamlarında düşmana karşı normal zamanda caiz olmayan tutumların caiz olarak kabul edilişi geliyor. Maalesef bu “TAKTİK” diyelim, “GÜC”e talip olan Müslümanların bir noktadan sonra ayağını kaydıran bir şeye dönüşmüştür; çünkü ortada ne fiilî bir savaş hali, ne de açıkça düşman diye tanımlanabilecek birileri vardır. Bu yüzden, taktik icabı yapılan şeyleri açıklayabilecek MEŞRU BİR ZEMİN bulunmamaktadır.

Türkiye yeni bir döneme giriyor.

Zihnimde, başına gelecekleri talihsiz bir biçimde sezip acıyla terennüm eden Kemani Sarkis Efendi’nin nağmeleri dolaşıyor:

Kimseye etmem şikâyet ağlarım ben halime
Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbâlime
Perde-i zûlmet çekilmiş, korkarım ikbâlime
Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbâlime

Etiketler : hidayet tuksal, akp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Korkut üçyürek
1463 gün önce
koyu taraftarların bile yavaş yavaş da olsa hakikatleri görmeye başlamaları çok sevindirici hidayet hanımın dinimize zarar verdiler lafına katılmamak mümkün değil bilhassa gençlerin,müslümanlık bumu sorularını yanıtlamakta güçlük çekiyorum.
KENAN YILDIRIM
1481 gün önce
Haramzadelik ve dahi kin nefret husumet fitne fesat dili üzerinden toplumsal nifak yaratmak ne dini, ne ahlaki ve ne de devlet noktasında etik değerlerle bağdaşık,avfedilir ve bağışlanabilir bir şey değildir/ Toplum içinde insanları BERTARAFA taraf değil BİTARAF olmak, toplumsal ortak fayda ve paydalara, hakikatlere TARAF olmak
Murat Gulebenzer
1481 gün önce
Bir yorumcu arkadas Erbakan'a iftira attiklari gibi Tayyip Erdogan'a da iftira atiliyor diyor,arkadasim biz kendi basbakanimiza HIRSIZ denmesine sevinecek kadar insanliktan cikmadik,bu ulke adina buyuk bir utanctir.Lakin ortaya cikmis tapeleri Erdogan'in da inkar ettigi yok,bunlar yalan demiyor,3 gun once cikan tapeye montaj dedi,fakat veriler,deliller her sey ortada,o tape de gercek.Gercek olmasaydi Basbakan onu kanitlardi fakat Basbakan MONTAJ deyip cikti isin icinden.Peki dunku 10 milyon avroluk rusveti az buldugunu ifade ettigi tapeye ne diyeceksiniz,onun montaj oldugunu Tayyip Erdogan dedi mi,demedi,cunku hepsi gercek.Iki mitingi iptal etti,cunku milletin karsisina cikacak yuzu yok artik,ciksa ne olur,ne degisir ki,hic bir sey.Bu yuzden inadi birakalim,AKP donemi bitmistir,lideri de cok yakinda hapse girecektir,bu olay butun haramzedelere ornek olsun.
alperen
1481 gün önce
doğru yolu bulmuşsun
Hayati YAVUZER
1481 gün önce
Bir şeyin şüyû!u Vukû'undan beterdir diye bir sözümüz vardır. Bu son olanlar karşısında tepkisiz kalmayı marifet sayan AKP'lileri anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Hayati YAVUZER
Salih
1481 gün önce
Aynen size katiliyorumiyi seyleri ofmeli ama kotuyede kötü demeli yani hirsiz erdogan ailesi ve yandaslri
AKIN
1481 gün önce
Gerçekler daima, ayın on dördü gibidir. Ne kadar örtmeye kalksalar da örtemezler. Şu an yapılan bunların üstünü örtmek. Ha bire üstünü örtmeye çalışsalar da nafile. Volkanı sönmemiş yanardağ gibi sürekli lav püskürtüyor. Nasıl kapatsınlar bu kadar büyük bir ejderhayı. Hangi başını kapatsalar diğer başı ateş fışkırtıyor. İşin garip tarafı halen bir çok insan inanmıyor bu olanlara. Dublaj, Montaj, yalan, iftira, paralel, dikey vesaire. Akşam televizyonda, biri bu durumu savunmaya geçmiş insan gülmemek için kendini zor tutuyor. Güya Avukatmış. Ama dünyadan haberi yoktu. Ne kadar zavallı gözüküyordu. Savunması bile yalanlar üstüne kuruluydu. Ama helal olsun iyi savunmaya geçmişler. Paralel diye de iyi bir çıkar yol bulmuşlar.
Ibrahim Sahbaz
1481 gün önce
Tebrik ediyorum hanimefendiyi. Yanlista israr edenleri anlamakta da gucluk cekiyorum elbette.
Hatadan donmek faziletse fazilet sahibi bu hanimi ve boyle dusunen herkesi tebrik ediyorum.
Ahmet tutus
1481 gün önce
Erbakan icinde bir zamanlar eroin kacakcisi 2 milyari zimmetine gecirmis vb.gibi iftira attilar o gunde cok bilmisler laf edebiyati ile milletin aklini celdiler bugunde tezgah ayni uyanin artik Allah rizasi icin basiretli olun
AKIN
1481 gün önce
NE KADAR TAKKE DÜŞÜP KEL GÖRÜNSEDE İNSANLAR B.KUZUNUN TWİTTER’DA ATTTIĞI YAZI GİBİ İNANMIYORLAR. ÖNCEKİ SİYASETÇİLERDE BÖYLEYDİ. NE ZAMAN BANKALARIN BATTIĞI GÖRÜLDÜ. O ZAMAN İNSANLAR ANLADIKI GERÇEK. ŞU AN HALK BUNLARA TOZ KONDURMOYOR. AMA GERÇEKLER NE ZAMAN KADAR ÖRTÜLEBİLİR. ENİNDE SONUNDA HERŞEY ORTAYA ÇIKACAK. AMA İŞ İŞTEN GEÇECEK. ADAMLAR YEDİĞİYLE KALACAK. HERKESLERDE UNUTUP GİDECEK. EĞER BUNLARIN YOLSUZLUĞUNU HANGİ PARALEL ÇIKARMIŞSA, HELAL OLSUN DEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DİYEMİYORUZ. EĞER HIRSIZIN HADDİNİ BİLDİRMEZSEN , CEZASINI VERMEZSEN HIRSIZ DAİMA NE KADAR ÇALARSAM O KARDIR DEYİP YOLUNA DEVAM EDECEKTİR. BU DURUMA YALAN DİYENLER MUTLAKA YA MENFAAT GÖRMÜŞTÜR. YADA MENFAAT UMANLARDIR. AKSİ TAKTİRDE HIRSIZA CEZA VERMEK MUTLAK ADELETİN GEREĞİDİR.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ..
Erdoğan cephesinden Saadet'i aşağılayıcı ifadeler...
Alişan Satılmış yöneticilerin vefasızlığına dikkat çekti...
flaş iddia: PKK'ya karşı verdiği mücadeleyle tanınan Osman Pamukoğlu..
"MHP'li üst düzey bir yönetici..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=