Lütfen bekleyin..

'AKP'den ayrılıp parti kuracaklardı'

24 Şubat 2014, 01:28

Erdoğan'dan ilginç bir iddia daha

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Erdoğan Kütahya'da halka hitap etti.Erdoğan 17 Aralık operasyonunda amaçlarının AK Parti'yi bölüp yeni bir parti kurmak olduğunu söyledi.

Merhum Menderes ne demişti yeter söz milletindir demişti.Biz AK Parti olarak söz de karar da milletindir dedik. Siz bize istikamet verdiniz. Üç genel seçimde, iki yerel seçimde iki halk oylamasında karşınıza çıktık.

Sokaklara döküldüler, insanları tehdit ettiler, huzuru bozmak istediler, ekonomiyi bozmak istediler başarısız olunca 17 Aralık darbe girişiminde bulundular. Paralel yapı, parale devlet. Bunlar istismar siyaseti yaptılar Bunlarda takiyye var, nifak var,fitne var. Bunlar inançlıları beddua edecek kadar ileri gittiler.

MİTİNGİMİZİ PROTESTO DİYE VERDİLER

Dün Yozgattaki mitingi örünce rahatsız olmuşlar. Uluslararası medya ile işbirliğinde çalışıyorlar. Mitingimize gelenleri "Başbakanı protesto edenler" diye verdiler.

30 Mart'ta sandığa giderek statüko partilere, paralel örgütlere cevabı siz vereceksiniz.

Bu ara bazı ablalar kapı kapı dolaşıyorlarmış. Onlara ne deyin biliyor musunuz? Biz hükümetimizin ne yaptığını görüyoruz deyin.

Bira şişeleriyle Türk bayrağı yazan gezici gençlere MHP sahip çıkıyor. CHP ve MHP kendi iradesiyle hareket edemiyor. Paralel devletin kurduğu tuzağı siz bozacaksınız.

TUZLUKLAR YENİ PARTİ KURACAKTI

Paralel örgüt Kabataş'taki saldırıyı çarpıtıyor CHP ve MHP buna sarılıyor. Paralel örgüt yolsuzluk yalanına sarılıyor CHP ve MHP buna atlıyor.

Ses kayıtlarında çıktı. Tuzluk diyorlar. Nereye koyarsan orada durur. Tuzluk gibi sesi çıkmaz, talimat alırlar. 17 Aralık darbesi eğer başarıya ulaşsaydı bu tuzluklar gidecek yeni bir parti kuracak ya da AK Parti'yi ikiye böleceklerdi.

Birileri Taksim'e eşek koysam seçtiririm diyorlardı. Biz böyle bakmıyoruz adam gibi adam arıyoruz. Ama biz de yanılmışız.

Ben babayım MHP'nin başındaki adam bu sözlerime kızmış başka ismi örnek göstermiş ancak merhum çocuk sahibi olmamıştı ama çoluk sahibi olmuştu bunu iyi öğren. Evlenmek nasip meselesi.

Benim onların eski toplantılarında yaptığım konuşmaları yayınlayıp "Nereden nereye" diyorlar Asıl ben diyorum nereden nereye! Benim sizlere bu ülkede verdiğim hizmeti nereye koyacaksınız. Sizin liderinizin bana gönderdiği tesbihleri methiye dolu kitapları nereye koyacaksınız. O tesbihleri geri göndermemi istiyorsanız gönderirim. Bizim adam gibi adamlara ihtiyacımız var.

O VEKİLLER SİZE VE ÜLKELERİNE İHANET ETTİ

Sizin oylarınızlar vekil olanlar başkalarının emrine girdiler. Bunlar sadece kendilerine değil, ülkelerine ve Kütahya'ya ihanet ettiler.

30 Martta bu tuzluklara, onlara emir verenlere, CHP ve MHP'ye siz ders vereceksiniz.

Bu millet CHP'ye iktidar vermedi bundan sonra da vermez. Çünkü CHP'nin değerleriyle bu milletin değerleri birbirine uymuyor.

BAHÇELİ SEN AİLENİN KIYMETİNİ BİLMEZSİN

Ben aile reisiyim. MHP’nin başındaki zat rahatsız olmuş. Dün 'Aile nedir, çoluk çocuk nedir bilmez' demiştim ya.
Ondan sonra bana kalkıyor, başka yerden örnek veriyor. Gazi Mustafa Kemal'i veriyor. Gazi Mustafa Kemal, çoluk sahibi olmuştu da çocuk sahibi olmamıştı. Onu da git iyi öğren
Evlenmemiş de olabilirsin ayrı mesele. Ama sen ailenin kadir kıymetini bilmezsin. Çünkü anne olmak, baba olmak ayrı bir şey. Ben 4 çocuk babası olarak yavrularımın çektiği çileyi biliyorum

17 ARALIK BAŞARIYA ULAŞSAYDI BU TUZLUKLAR GİDECEKTİ

Ses kayıtlarında çıktı ya, tuzluk... Yani nereye koyarsan orada durur. Bir el gelir, bir yerden alır bir yere koyar. Tuzluk gibi bunların sesi çıkmaz. İradeleri yoktur, talimat alır, emir alır, öyle hareket ederler. 17 Aralık darbesi eğer başarıya ulaşsaydı, eğer biz dik durmasaydık bu tuzluklar gidecek, yeni bir parti kuracak ya da AK Parti'yi bölecek, Türkiye'yi istedikleri gibi tanzim edeceklerdi. İşte biz buna izin vermedik. Bu süreçte ak ile kara ortaya çıktı.

MHP VE CHP İRADESİNİ EMANETE VERMİŞ

Bu CHP, bu MHP iradelerini, emanete vermiş durumdalar, kiraya vermiş durumdalar. Paralel örgüt elindeki ses ve görüntü kayıtlarıyla MHP ve CHP'yi teslim almış durumda. MHP ve CHP kendi iradesiyle haraket etmiyor, kendi iradesiyle politika belirlemiyor.

SİZE KARGALAR BİLE GÜLER

Kalkmışlar, Cumhurbaşkanı onaylamadan, Meclis'ten geçmiş bir yasayı, Anayasa Mahkemesine götürüyorlar. Bu ne cehalet... Cumhurbaşkanı'nın onaylamadığı yasayı, Anayasa Mahkemesine götürürseniz, kargalar bile size güler. Nitekim güldüler

BANA GÖNDERDİĞİ TESPİHLERİ DE İADE EDERİM

Benim onların birçok toplantılarında, onların başarılarına yönelik kullandığım ifadeleri 'nereden nereye' diye vermişler. Ben de söylüyorum nereden nereye? Sizlere bu ülkede verdiğim hizmeti nereye koyacaksınız? Sizin başınızdaki liderinizin bana göndermiş olduğu methiye dolu kitapları nereye koyacaksınız? İş adamlarına tesbihler gönderdiği gibi bana gönderdiği tespihleri de iade etmemi bekliyorsanız, onları da iade ederim.

Etiketler : erdoğan, akp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=