Lütfen bekleyin..

TBMM'de 'sahte imza' tartışması

22 Şubat 2014, 05:03

Meclis Genel Kurulu'nda "sahte imza" ve "parmak" tartışması: "Bahçekapılı'nın iki imzasının arasında fark var."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Mücahit Fındıklı'nın teklifinin komisyona havale imzasında imzanın Meclis Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı'ya ait olmadığını iddia etti. Genel Kurul çalışmalarına bir süre ara verdi.

Genel Kurul'da içinde internete ilişkin düzenlemelerin de yer aldığı Torba Teklif görüşmelerine geçilirken MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, itiraz etti. Günal, teklifin görüşülemeyeceğini belirterek usul tartışması açılmasını istedi. Günal, "Usulen 48 saat geçmeden bu kanun teklifinin alınarak diğerleriyle birleştirilmesi İçtüzüğe aykırıdır. Şu anda görüşülmesi doğru değildir" diye konuştu.

-MHP'Lİ VURAL BAHÇEKAPILI'NIN İMZALARINI SORDU-

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da, "Havaleler var burada, Sayın Ayşe Nur Bahçekapılı'nın imzaları olan. Bu imzayı bir inceleyin" diyerek itiraz etti.

-"TBMM BAŞKANI İMZASI YOK"-

Mehmet Günal da, "Bu usulün de cılkı çıktı, her şeyin cılkı çıktı. Bu İçtüzük ne işe yarıyor. Nasıl okuyorsunuz. 36. Madde ne diyor. Komisyonlarda bekleme süresi. Komisyonlara havale edilen işlerin görüşülmesine havale tarihinden itibaren 48 saat sonra başlanabilir. Eskiden bunun üstüne havale saatini atardınız, nerede? Birleştirilen tekliflerden Sayın Çalışkan ve Sayın Yiğit'in teklifi, TBMM Başkanı imzası yok, bize dağıtılanda... İmzasız bir havale olur mu? Diğerinde imza var, Sayın Bahçekapılı'nın imzasını birisi atmış yerine, öyle görünüyor. Alelacele getireceğiz diye, olur mu, herkesi baskı altına alıp bir kanun çıkarıyorsunuz. Kılıfına uyduracağız derken akşam 8.30'da gelen kanunu sabah 10.30'da nasıl ekleyeceksiniz? Usule aykırıdır. Parmak demokrasisi... Bu İçtüzük ne işe yarıyor. İçtüzüğe aykırı bir şekilde komisyonda alakası olmayan maddeler korsan olarak birleştirilmiştir. Yanlıştır. İçtüzüğe aykırıdır. Bunun görüşülmemesi gerekiyor" diyerek tepki gösterdi.

-"PARMAK" TARTIŞMASI-

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da, "Bu parmaklar milletin parmaklarıdır. Bu parmaklar milleti temsil etmektedir. Buradaki sayı milli iradenin tecellisidir. Eğer siz bu millete gerekli şekilde anlatabilseydiniz, sizin parmak sayınız 50 olmazdı. Meramınızı anlatamadığınızdan dolayı size millet parmaklarını vermemiştir. İçtüzüğe aykırı bir durum yok" diye konuştu.
MHP sıralarından da, "Sahte imza var" sesleri yükseldi.

-"BU İMZALAR AYŞE NUR BAHÇEKAPILI'NIN MI?"-

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Aslanoğlu da, "Burada sahtekarlık yapılıyorsa hiçbir şey konuşmayalım. Bu imzalar Ayşe Nur Bahçekapılının mı?" diyerek şöyle devam etti:
"Sahte bir şey var diyor MHP grubu, iddia ediyor. Bu tarihler arasında Sayın Bahçekapılı burada mı, bildiğim kadarıyla yurt dışında. Kanunlar kararlar bize net bir şekilde aydınlığa kavuşturulmadan hiçbir şey konuşulamaz. Bir yerde sahte imza varsa sahtekarlık yapılmışsa bu yüce Meclisin her şeyine yazık, sahtekarlık var mı, yok mu? Bunun izahını istiyorum."

Tartışmalar üzerine oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Sadık Yakut oturuma ara verdi.
ANKA'ya konuşan Mehmet Günal, "Başkanlık havale ediyor komisyona, havale ederken imza bulamamışlar, birisi imza atmış ama onun imzası değil. Mücahit Fındıklı'nın teklifinin komisyona havalesinin imzası Bahçekapılı'nın imzası değil. Normal imzası değil. Bahçekapılı'nın iki imzasının arasında fark var" diye konuştu.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
OSMAN GADİŞ
1523 gün önce
HAKARET ETMEYE GEREK YOK ÇÜNKİ BUNLARIN AR DAMARLARI ÇATLAMIŞ NE DESENİZ BİR KILIF UYDURUYORLAR.O KADAR PİŞKİNLER Kİ,YAPILAN BÜTÜN SAHTEKARLIK,YOLSUZLUK YALAN,DOLAN VE TALANA RAĞMEN BU MİLLETİN KARŞISINA GEÇİP HALEN KONUŞABİLİYORLAR.YAZIKLAR OLSUN.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
YSK, İYİ Parti dahil 10 siyasi partinin 24 Haziran'daki seçimlere katıl..
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=