Lütfen bekleyin..

Bahçeli: Bu Ülke Delikanlıyı Sever Ama Omzu Düşükten Huylanır

19 Şubat 2014, 14:39

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevşehir'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, "Külhanbeylik ayağına soyunup omzu düşük, sağda solda gezmek seni de memleketi de felakete götürür.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bahçeli'den 'delikanlılık - külhanbeylilik' raconu !

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nevşehir'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, "Külhanbeylik ayağına soyunup omzu düşük, sağda solda gezmek seni de memleketi de felakete götürür. Bu millet delikanlıları sever, ama omzu düşüklerden huylanır ve hiç de itibar etmez" dedi.

Topaklı mevkiinde Kayseri ve Nevşehir'den gelen partililerin oluşturduğu yaklaşık 100 araçlık konvoyla karşılanan MHP lideri Devlet Bahçeli, karşılamaya katılanlarla tokalaştı, elini öptürdü. Daha sonra konvoy halinde Kozaklı İlçesi'ne geçen Bahçeli, MHP İlçe Başkanlığı önünde halka hitap etti. Halkta 30 Mart yerel seçimleriyle ilgili bilgi veren Bahçeli, "Ülkenin karşı karşıya kaldığı siyasi ve sosyal sorunlar, mahalli idari seçimlere çok daha farklı bir anlam yüklemektedir. 30 Mart seçimleri böyle bir ortamda yapılıyor. O bakımdan hangi partiden olursak olalım bu seçimleri önemsemeliyiz. Sonuçlarının yakın siyasi tarihimizde nasıl gelecek belirleyeceğini hep beraber düşünmeliyiz" dedi.

Devlet Bahçeli yerel seçimlerin ardından 28 Ağustos'ta ilk kez Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçileceğini, önümüzdeki yıl da en geç 12 Haziran'a kadar genel seçimlerin yapılacağını hatırlattı.

MİLLETE HANGİ HİZMETİ SUNDU

Bahçeli konuşmasında 11 yıllık Ak Parti iktidarını da değerlendirdi. Halkın desteğine rağmen Ak Parti'nin vaatlerini yerine getiremediğini belirten Bahçeli, "Çok şeylerin değişmesi gerekiyordu. Halkımız bu değişimi görebilmişse sorun yok. Ama olmuyor ise, olmamış ise milletçe düşünceğiz. Bu iktidar refahımızı artıramadı, sorunlarımızı çözemedi, 11 yıl bu ülkede ne yaptı? dediğimiz zaman bu sorunun cevabını bulmak lazım. Adalet Ve Kalkınma Partisi millete hangi hizmetleri sundu?" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın önemli yatırımlar yaptığını söylediğini ifade eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"TOKİ aracılığıyla büyük toplandılar düzenleyip, taşıma kalabalıkları bir araya getirip medyada boy gösteriyor. Öyleyse 124 temel atıldı, ikinci senede 140 açılış yaptı nerde bu açılış? Daha sonra bütün bakanlarıyla her ilde toplantılar yapıyor, Kayseri'den bilmem nereye kadar. Peki bu tesisler temeli atıldıysa açılması lazım. Daha önce açılmışsa faaliyeti olması lazım. Bunlar yatırımsa işsizliğe çare olması lazım. İşsizlik 3 gün önce açıklanan rakama göre yüzde 9.9 Yani 2 milyonu aşkın işsiz var. Özellikle genç işsiz artıyor. Hal böyle olunca işsizlik en büyük sosyal hastalıktır. İşsizlikte ne kadar başarı sağlarsa iktidarda o kadar başarılı oluyor demektir. İşsizlik tamamen çözülebilir mi? Hiçbir ülkede mümkün olmamıştır. Ama mümkün olduğu kadar aşağı çekip, genç işsizleri ev bark sahibi yapmaya başlarsanız o zaman refah seviyesi yükseliyor demektir."

4 A GEÇERLİ

Türk insanının, yokluk ve yolsuzlukla mücadele ettiğini, bölünme noktasına geldiğini anlatan, birlik ve beraberliğe vurgu yapan MHP genel başkanı bahçeli, 4A'yı da şöyle sıraladı:

"Ülkemizde açlık var, asayişsizlik var, yaygınlaşan ahlaksızlık var, adaletsizlik var. Yani 4 A geçerli. Diğer tarafta yokluk, yolsuzluk, yabancılaşma ve yozlaşma hakim. Görüyorsunuz Türkiye'yi. Kimse bana itiraz edemez, etmeye de hakkı yok. Neden yok; kadına şiddetin bu kadar artığı bir ülke gördünüz mü? Gazetelerin birinci ve üçüncü sayfalarına baktığınızda çoluk çocuk sahibi olgun yaşta hane reisi birden bire cinnet getirip çoluk çocuk katliam yaptığını, bu kadar gördünüz mü? Huzur ve ekonomik yönden sorularını çözmüş olsa bu sağlıksız durumlar ortaya çıkabilir mi? Esnaf, işletmeciler, birbirleriyle çatışıyor.

DEVLET ELDEN GİDİYOR

Bütün bunların yanında Türkiye asayişsizlikle beraber, öbür yanda bölünmenin eşeğine getirilmiştir. 2014 yılı PKK tarafından özerklik yılı ilan ediliyor. Güneydoğu Anadolu'da her gün olaylar oluyor. 'Analar ağlamasın' dediler. Hepimiz katılıyoruz analar ağlamasın, ama Hakkari'de vali var, devlet yok. İlçelerde kaymakam var, devlet yok. Her gün olaylar oluyor. Bu olayların önüne geçmezseniz, devletin otoritesini koymazsanız hiçbir müdahale olmayınca olay da olmamış gibi algılanır. Anamızın ağlaması da söz konusu olamaz. Orada devlet elden gidiyor. Türkiye'nin 15 ilinde Suriye'de olduğu gibi özerlik ilan ediliyor. Hangi partiden olursak olalım bizim birinci görevimiz birlik ve bir arada bin yıllık tarihimizi korumak olmalı. Suriye'de olayları gördünüz. Orada batı Kürdistan özerk yönetimi 3 kanton oluşturdu. Irak'ta Barzani Kuzey Kürdistan, Türkiye'nin güneyinde özerk yönetim oluşturdu. Peşmerge reisi devlet bakanı gibi kırmızı halılarla karşılanıyor, Diyarbakır'da beraber şarkı söyleniyor. Kuzey Kürdistan olarak Türkiye tanıtımı yapılıyor böyle bir rezalet olabilir mi?

Oslo'dan başlayan İmrani canisiyle ahbap çavuş ilişkisiyle Türkiye öyle bir noktaya geldi ki 2014 de özerk yönetim oluşturacağız. Engel olursanız 50 bin kişi öldü, 5 bin kişi de ölebilir diye tehdit ediyor şu ahlaksızlığa bakın. İktidarın en büyük yanlışı, tarihin sorgulanması bunu bile bu iktidara oy verenlerin vebali hiç unutulmayacaktır. Demokratik açılım denen zırva Türkiye'yi ne hale getirdi."

17 ARALIK SÜRECİ

17 Aralık sürecini de değerlendiren Bahçeli, "Bundan 64 gün önce 17 Aralık sabahı, 5 Ekim 2012 yılında başlatılmış olan sorgulamanın müdahalesi oldu. Savcı ve kolluk kuvvetlerimiz 41 kişiyi imar ihlali, kamu ihalesine fesat karıştırma, kara para aklama, altın kaçakçılığı gibi konular üzeriden tutukladı. 41 kişinin içinde 4 bakan çocuğu, büyük bir bankanın genel müdürü, bazı işadamları, belediye başkanı ve yakınları bulunmakta. Bunlar tutuklandı. Bunun üzerinde Türkiye'de 17 Aralıktan sonra büyük hareketlenme var. Bütün siyasi partilerin gündemi bu. Her gün yeni haber tartışma ve seviye de gittikçe düşüyor. Siyasi üslupta kullanılmayacak sözleri bir kenara bırakın, aynı sokakta oturan gençlerin, kahvede sohbette dahi ağza yakışmayacak sözler, siyaseten kullanılır hale geldi. Türkiye'nin gündemi 64 günden bu yana; yolsuzluk ve rüşvet sorgulamasıdır. Bu sorgulama hala devam ediyor. Olmadık şeyler oluyor. Savcılara kıyılıyor. Yaklaşık 8 bin emniyet mensubu görevden alındı ya da yer değiştirildi. Şırnak'ta, Cizre'de polisten başka devletin yetkilisini görebiliyor musunuz? Bu zahmeti çeken insanımız yolsuzluk ve rüşvetin üstüne giderken bunları niye görevden alıyorsun niye dağıtıyorsun, niye sorguluyorsun?"

Bahçeli'nin konuşması sırasında kalabalık sık sık Ak Parti ve Başbakanı 'Yuh'larken, 'Devletin başına Devlet gelecek' sloganı attı.

SOKAK KANLIDIR, KİRLİDİR

Banka Müdürünün evindeki ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar bulunmasını da eleştiren Bahçeli, şöyle devam etti:

"Türkiye'de banka müdürünün evinde ayakkabı kutusu bir kaçtane olup 4.5 milyon dolar para bulunabilir mi? Bu nasıl bir ayakkabı kutusudur? Şu an için Kozaklı'ya gelip çocuğa ayakkabı almaya kalkan aile babası 'Oğlum şu mağazada istediğin ayakkabıyı seç' diyor. Çocuk seçiyor ve 'şu olsun' diyor. Baba da 'Peki aldım' diyor. Satan mağaza sahibi de ilk kez siftah yapıyor.' Allah hayırlı Uğurlu etsin' diyor. Çocuk ayakkabıyı kutuya koyacağı sırada baba 'Yapma oğlum, bunu kutuya koyma. Çarşıda gezerken yanlış anlaşır. Sen bunu gazeteye sar diyor, düşünebiliyor musun?

Bakan çocukları o kadar rüşvet elde etmişler ki evde para sayarken parmakları ne hale gelmiş. Akıl vermişler para sayma makinesi alalım eve demişler. Bu ve buna benzer birçok rezalet. Paralel devlet, hainler bizi çekemiyor diyorlar. Kim ne diyorsa desin. Medyada tartışılıyor, siyasiler arasında görülüyor, vatandaş da buraya yönelmiş ve dikkat çekiyorsa sayın Başbakan herkesi hain ilan etmenin 'Bana darbe yapıyorlar' diye psikolojiye girmenin anlamı yok. TV'ler her gün emrinde. Ayda bir icraatın içinde programın var. Yalan dolan her şeyi anlatıyorsun. Bir gün de gerçeği anlat. 11 yıldan bu yana ülkeyi yönetiyorum. Birçok sözler dolaşır oldu hatta ve hatta aileme kadar uzanıyor hepimizin huzurunda bütün savcıları, emniyet güçlerini göreve davet ediyorum. Yolsuzluk ve rüşveti kim yapmışsa sonuna kadar gidip kime dayanırsa dayansın kökünü kazıyın niye diyemiyorsun? Bu sorunu önce AKP'li kardeşlerimin sorması lazım.

KARDEŞ KAVGASI BAŞLARSA PARTİLERDEN ESER KALMAZ

Geçmişte sahip çıktık, şimdi de çıkacağız diyerek körü körüne desteklerseniz Türkiye'de yarın neler olur onu görmeniz lazım. Görmek istiyorsanız Tunus'a, Mısır'a, Libya'ya, Suriye'ye bakın. Yukarda Ukrayna'ya bakın. Bunların hepsi büyük tehlike. Kardeş kavgasının yaşandığı diktatörlerin iktidardan düşürüldüğü yerlerdir. Böyle bir ülkeyi ister miyiz? Bunun şimdiden önlenmesi lazım. Yolsuzluk, rüşvet, açlık, demokratik açılımla kardeş kavgası başlarsa hiçbir siyasi partiden eser dahi kalmaz. Gidin Suriye'ye bakın hangi siyasi partiler ayakta, zaten yoktu. Şimdi yaklaşık 130 bin Suriyeli hayatını kaybetti, 2 milyonu ülkeyi terk etti, 700 bini Türkiye'de büyük şehirlerde her tarafta sokaklarda Suriyeli görüyoruz. Çatışma devam ediyor. Bunları görmek lazım. Anlamak lazım. Ortadan kalkmazsa savunduğumuz siyasi partilerin anlamı kalmaz. Onun için 30 Mart seçimleri önemli.

Sandığa giden arkadaşlarımızın bazı görevleri yerine getirmesi gerekiyor. Birincisi sandığa gitmek, ikincisi hür iradeyle oyunu kullanmak. Bu demokrasi içinde sizin için bir fırsattır. Bu fırsatı kullanamazsanız sandık yerine sokak konuşur. Sokak kanlıdır, sokak kirlidir, sokak dibi görünmeyen kuyudur. Tehlikenin nerden geleceği bilinmez. O nedenle sosyal hareketleri, sokağa insanları yönlendireceğimize sandığa gitmeliyiz ve siyasi iktidarı uyarmalıyız. Uyarıyı kabul ederse mesele yok. Recep Tayyip Erdoğan hem kendisini, hem de AKP'lileri kurtarır. Ama yok ben yoluma devam edeceğim deyip, külhanbeylik ayağına soyunup omzu düşük, sağda solda gezmek seni de memleketi de felakete götürür. Bu millet delikanlıları sever, ama omzu düşüklerden huylanır ve hiç de itibar etmez."

Bahçeli daha sonra, partililere Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol ve Kozaklı Belediye Başkan adayı Celalettin Güven'i tanıtarak destek istedi.

Etiketler : bahçeli, mhp, erdoğan
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Hadisi şerife göre münafık...
1524 gün önce
Doğru söylüyorsunuz sn Devlet Bahçeli. Bütün güçlerini tek elde toplanmas istismara, diktatörlüğe açık kapı teşkil eder. Örnekler, deliller sayılmayacak kadar çpktur. Denız feneri, alevî-sünni... gibi vatandaş filemeleri, 17 aralık yolsuzlukları, Urla meselesi, İmbat davası, ve daha neler, neler, bu örneklerin bilinenleridir. Ya bilinmeyenler?
Sn Bahçeli Türkiyede PKK nin özerklik ilan edeceğinden bahsediyor.bu konudada çok haklı.
Bu tayyup pkk ye öazerklik sözü verdiğini ve katil apoyu serbest bırak sözünüde verdiğinden adım gibi eminim.zira peygamberimiz (sav) buyurmuşki :münafığın alameti üçtür.Konuştukça yalan söyler,emanete hıyanet eder ve söz verince sözünden döner.Bunlar hepsi ve daha fazlası erdpğanda mevcut olduğu net olarak ortada
kayserili
1524 gün önce
Allah her zaman Mhpmize güc versin şu MHP düşmanlarını görünce mhpnin tam yol ilerlediğini görüyorum Hepimiz arkasındayız Bahçelinin
ismet
1524 gün önce
ÖTÜKENDEN ÇIKTIK YOLA ANADOLUMDA VERDİK MOLA......AKP Yİ KOVDUK CHP Yİ KOVDUK BDP=PKK=AKPKK HEPSİNİ KOVDUK....GÜLE OYNAYA GELİYORUZZZ GÜMBÜR GÜMBÜR......MHP LİYİZZZZ......EVET HERKES MHP Lİ OLAMAZ.....RAHMETLİ BAŞBUĞUMUZUN VE ATATÜRKÜMÜZÜN İZİNDEYİZ...GERÇEK ATATÜRKÇÜ MİLLİYETÇİ MHP VE MHP LİLERDİR....!! UNUTMAAAAA............................
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=