Lütfen bekleyin..

Mansur Yavaş neler vaad ediyor ?

08 Şubat 2014, 09:27

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, projelerini açıkladı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Mansur Yavaş, seçim çalışmalarına hızla devam ediyor. Halkın desteğini aldığını ve iddialı olduğunu söyleyen Yavaş, Sözcü'nün sorularını yanıtladı. Belediye başkanı olursa yapacaklarını, projelerini sıraladı.

Mansur Yavaş Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’e ise şöyle seslendi: “Gün gelecek, devran dönecek, Melih Gökçek halka hesap verecek. O gün de yaklaşıyor…”

İşte CHP’li Mansur Yavaş’ın o açıklamaları:

‘Yolsuzluğum varsa çıkarsın’

- Melih Gökçek’le bire bir mücadeleye gerek yok. Biz, Gökçek’in yönetim anlayışına ve kirli siyasetine karşı çıkıyoruz. Türkiye’nin bu anlayıştan bir an önce kurtulması lazım. 20 yıl önce yaptığım konuşmalardan medet umuyor ve bunları CD yaptırıp dağıttırıyor. Oysa ben 10 yıl başkanlık yaptım. Yolsuzluğum, uğursuzluğum varsa ortaya çıksın. Bana, eski konuşmalarımla saldırmaları komik kaçıyor. Bu, benim için söyleyecek sözü olmadığını ortaya koyuyor.

Projenin adı: Akıllı Ankara

- Ankara’yı halkla birlikte yönetmeye talibim. Bu yüzden projelerimin, yönetim tarzımın tartışılması lazım. Ankaralı buna göre karar vermeli… Ortak akılla kenti yönetmek en büyük projedir. Düğmeyi baştan doğru bağlamak önemli. Geçmişi koruyarak, geleceği planlayan, üretken bir Ankara ve bunun için de ‘Akıllı Ankara’ projemiz var. Ulaşımdan çevreye, sağlıktan kent planlamasına kadar bütün alanlarda teknolojiyi kent planlamasına sokarak, verileri toplayıp kenti buna göre yönetmek, kentte yaşayanlara saygıyı ön plana alan proje hedefimizdir.

Sosyal yardım sözü verdi

- Sosyal yardım alanların yardımları kesilmeden devam edeceği gibi onların su ve ulaşım ücretleri de daha az olacak. O ailelerin çocuklarını, üniversite öğrencileriyle buluşturacağız. Daha iyi yetişmelerini sağlayıp yardım alan değil, meslek sahibi insanlar olarak yetiştirilmelerini sağlayacağız. Üniversite öğrencileri de verdiği bu hizmetlerden dolayı ücret alacak, kendilerine burs verilecek.

‘Hizmetler ucuzlayacak’

- Yalnız sosyal yardım alanlar değil insan hakkı olarak gördüğümüz su ve ulaşım ücretlerinin ve diğer belediye hizmetlerinin ucuzlatılması da tüm vatandaşlarımız için geçerli olacak.
- Trafik çilesinin olmadığı, insanların AVM’lerde değil açık havalarda kenti ve kendi kültürlerini yaşadığı, dünyanın her yerinden milyonlarca turistin gezdiği, taksicilerin, esnafın zengin olduğu Ankara hedefliyoruz. Projelerimize büyük projeler gözüyle bakıyoruz. Hayali, gerçekleşmeyecek hiçbir projemiz olmayacak.

Seçilince, rozetimi çıkarıp herkesin başkanı olacağım

Projelerini anlatan CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, mevcut Belediye Başkanı ve AKP Adayı Melih Gökçek’i ise sert sözlerle eleştirdi. Yavaş’ın hedefinde Gökçek’in 25 milyona yaptırdığı 5 Ankara Kapısı vardı. İşte o sözler:

‘Hepsi eski…’

- Melih Gökçek’in, yeni diye açıkladığı projeler, geçen dönemden kalan, bir kısmını hükümete havale ettiği, diğer bir kısmı da gerçekleşmeyecek projeler. Gökçek, kendi hayalini ancak gerçekleşmeyecek hayalini Ankaralılara pazarlayan projeler anlatıyor. Sormak gerekir, geçen dönemde verdiğin sözlerin kaçını tuttun? Her seçim öncesi klasik Gökçek taktikleri…

‘Mimarisi belli değil…’

- Genel Başkanımızın söylediği ‘Mansur Yavaş belediye başkanı seçilecek. Rozetini çıkaracak ve herkesin başkanı olacaktır’ sözü önemlidir. Başkan olduğum gibi rozetimi çıkarmış olacağım ve herkesin başkanı olacağım.
- Gökçek, Ankara’nın girişlerine büyük harcamalarla kapılar yaptırıyor. Mimarisi ne Osmanlı, ne de Selçuklu. Kendi başına karar vermiş, üstelik şehrin girişlerine değil, içine yapılıyor. Kimseye danışmadan karar alıyor, belediyenin parasını harcıyor. Kesinlikle söylüyorum: Bu yönetim anlayışını değiştireceğiz. Ne yapmak istersek önce halka anlatacağız, onların görüşünü alacağız. İyi yapılan işleri de 31 Mart’tan itibaren devam ettireceğiz.

Ankaralılara çağrı yaptı

- Son dönemlerde ‘Ankara, İstanbul belediyeleri AKP’nin elinden giderse hükümet gider’ deniliyor. Bana göre yanlış bir söylem. ‘Gökçek gider’ denilmeli. O yüzden, Gökçek, kendisine değil AKP’ye oy istiyor. Bunu da kendisine güven oyuna çevirmeye çalışıyor. Bu oyuna gelinmemeli. Oyverilen Melih Gökçek olmalı.

İddialara sert cevap

- Ben, geçmişini inkar eden birisi değilim. Siyaset yaptığım dönemlerde o konuşmalarım vardır. Ama, hükümet üyelerinin 6 ay önceki konuşmalarını, Melih Gökçek’in konuşmalarını dinlerseniz belgesel çıkar. Biz geleceğe dönük siyaset yapıyoruz. Melih Gökçek ekipler oluşturmuş, benim Tunceli’den gelme Alevi olduğumu yayıyor. Tuncelili olsam, Alevi de olsam bunu gururla söylerim.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
FADİME YURT
1499 gün önce
YAKUP BEY, YANLIŞ KONUŞUYORSUN,ŞEFKAT ÇETİN KAÇ PARALIK ADAM...TEŞKİLATLARDA ÜLKÜCÜ BIRAKMADI,PEK ÇOĞUNU PARTİYE KÜSTÜRDÜ...SUÇSUZ,İL,İLÇE BAŞKANLARINI GÖREVDEN ALMAK İÇİN,KAPILARINA KİLİT VURAN ADAMDAN SÖZ ETMENİZ ÇOK YANLIŞ...MANSUR YAVAŞ SON DAKİKAYA KADAR BEKLEDİ Kİ BELKİ BENİ ADAY YAPARLAR DİYE,MALİSEF MEVLÜT BEYİ ADAY ÇIKARINCA, ODA KENDİNE CHP DEN ADAY OLMAK ZORUNDA KALDI..MANSUR BEYİ,BAHÇELİ HEM İLGİ ALANIMIZ DIŞINDA DİYECEK,SONRADA STEM EDİLEREK KÜÇÜK DÜŞÜRÜLECEK....ÜLKÜCÜLER BÖYLE YALAN OYUNLARA KANMAZ!...YETER ARTIK ÜLKÜCÜLERİN YAKASINDAN DÜŞÜN...SİZİNLE BU HAREKET İLERİ GİTMEZ!...
Yakup Aslan
1499 gün önce
Her seçim döneminde MHP' nin içinden truva atları çıkıyor. Mansur da onlardan birisi. Şefkat Çetin 4-5 kez kendisini genel merkeze çağırıyor, neden gitmiyor? Beyefendi heşeyi hazırlamış. Kimse partiden büyük değildir. Mansur CHP' den seçilse bile rahat çalışamayacaktır. Bu Sezgin Tanrıkılu'nun, Hüseyin Aygun' ün partisinde rahat çalışamaz. Yarın seçildiğinde belediyedeki yönetici makamlara parti dünün örgüt üyesi militanları atamak istiyecek. Mansur karşı çıkarsa kriz başgösterecek, istediği kadro ile çalışamayacaktır. Yılan deliğinden kaç defa sokulduk, aklımız başımıza gelmedi. Mansur'a milliyetçi diye oy verenler belediyedeki sol icraatleri gördükçe saçlarını başlarını yolacaklar ve kafaların taşlara vuracaklar. Unutmayın 2009' da Mansur' u parlatan beyin Mevlüt Hoca idi. Aslı varken suretine niye oy verilsin. Hiç bir ülkücü CHP' ye oy vermez. Verirse vebal altında kalır. Beş bin şehit onlardan manen davacı olur. Vicdanınız rahak edecek mi?
Ismail YILDIZ
1499 gün önce
Ülkücü yorumunu yazarken sahte isimlerin,takma isimlerin arkasina siginip yazmaz,tenezüllüde olmaz deyilmi Mansurcu beyler..Ülkücülüge,Türk-Islam-Mefküresine,Milliyetcilige,Türkün bütün manevi kutsal degerlerine eskiden beri ve bu günde düsman olan sol,sosyalist ve kürtcü,yeni Amerikan icazetli CHP ye iltihak etmis bir Mansuru desteklemek, bu alenen yanlis ve günahli yolda ilerlemek,propoganda yapmak,var olan Ülkücü bir Baskan adyaina karsi salvolarda bulunmak Ülkücülükle bagdasmiyacagi gibi hicbir kutsal incamizinda cevaz vermiyecegi cok ama cok tehlikeli ve fevkelade hatali bir durusdur.Bakin Allah askina bu yanlis ve o derecede Türklügün gelecegi icin tehlikeli kararinizdan vaz gecin.Aksi takdirde bunu vebali her iki cihandada agir olacaginida pek ala biliyorsunuz .TTK
Turk-İslam Milliyetçisi....
1500 gün önce
Vah vah vah!! Halen daha mevlut karakayanın kazanacagina inananlar var!! Mevlit karakakayanin alacagi en baba oy%17-18 oda belediye başkanligi için yetmiyor. Şimdi kendisini ülkücü olarak adleden arkadaşlar mevlut karakayaya atilacak her oy melihe yarar!! Bir melih gökçek bahçeli işbirliği!! Türk milliyetçisi olarak oyumu mansur başkana vereceğim. Eğer gökçek bu seçimlerde kazanırsa bu vebal sizindir. Ey ülkücüler ey ülkücü geçinen akkurtlar buraya yazıyorum Allahın izniyle Mansur başkanı Ankaranin başkanı yapacağız. Bahçeli yi savunan arkadaşlar koalisyonda Ecevit in emrinde iken bahçeli o zaman niye Sesiniz Çıkmadı....
Mehmet Seymen
1500 gün önce
Vay be benim CHP hayrani sözüm ona Mansurun Ülkücüleri,hemde bunlari kendini ülkücülerin sitesi olma idiasindaki bir sitede yapiyorlar.Allahim ne günlere kaldik,hem MHPliyim ülkücüyüm diyorlar ve hemde CHPli mansura oy vereceklerini ilan ediyorlar,bu nasil ülkücülük.Sirf Bahceli düsmanligi baska bir sey deyil.Beyler büyük bir günah islediginizin farkinda deyilmizsiniz,Allah askina.?
Börtecine
1500 gün önce
Beyler akıllı olun;
Mansur Bey, teşkilatta kalmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Rahmetli BAŞBUĞUM sağlığında bazı arkadaşlarımızı kendi eliyle anap'ın içine soktu.iktidara gelemiyorsak fikrimizi iktidar yaparız dedi. ama son döneminde çevresindeki bazı gruplar geleceğin yıldız lideri olabilecek Rahmetli Muhsin başkanı kopmaya mecbur bıraktılar. Bugünde Sayın Bahçeli'nin çevresindeki halka Mansur beyi koparmıştır. gözünüzü açın artık. Ankara Mansur'a Mansur Ankara'ya çok yakışacak. Mevlut Başkana sözümüz yok .iyi bir insan ve başarılıda olabilir ama amaç kazanması değil, gelecekte o zincirin yârini almasın diye harcanmasıdır. aday gösterilmesi kariyerinin çizilmesidir.
senol Ünal
1500 gün önce
MHP kalıp mücadele etmesini bekliyordum.ama kaçmayı mücadele etmemeyi tercih etti. ...onun secilmemesi icin akp oy verecem
MEHMET
1500 gün önce
BÜTÜN ÜLKÜCÜLERE ÇAĞRIMDIR.BAZI ARKADAŞLAR BAHÇELİYE İNAT DİYE YAZIYORLAR BUNU YAZAN ÜLKÜCÜ DEĞİL MELİH GÖKÇEĞİN KÖPEKLERİDİR.ASLINDA ŞÖYLE YAZILMALI
"""""İ.MELİH GÖKÇEK'İN ARKASINA BİR TEKME ATMAK İÇİN BÜYÜK ŞEHİRDE OYLAR MANSUR YAVAŞ BEYE"""""
hülya
1500 gün önce
Ankara belediyesinin işini yapanlara bakıyoruz,neredeyse hepsi kürt kökenli.Ankaralı boşta gezsin bölücülere ihale verilsin,biz Türkün öz evlatları aval,aval bakalım,öyle mi?Bizler bu durumları ne zamana kadar göz yumup,görmezlikten geleceğiz.Melih bey kazanmamasını istiyorsak,parti ayrımı yapmaksızın sadece büyük şehir için Mansur beyi desteklemek Türk milletinin bu dönem boynunun borcu olmalı..
ELMAS
1500 gün önce
MANSUR YAVAŞ TÜRK MİLLİYETÇİSİ BİR KİŞİDİR.TECRÜBELİDİR..MEVLÜT BEYDE BELEDİYECİLİK TECRÜBESİ YOKTUR..BAHÇELİDE BOŞ,BOŞ KONUŞUYOR,İCRAATI YOK. ÜLKÜCÜLERİN GAZINI ALIYOR....OYLAR BOŞA GİTMESİN,MANSUR BEYİN KAZANMA ŞANSI VAR..OYLARIMIZI MANSUR BEYE VERELİM DE ANKARALININ YÜZÜ GÜLSÜN!....
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=