Lütfen bekleyin..

AKP'li Elitaş'tan MHP'ye çirkin niteleme !

05 Şubat 2014, 23:39

"Maşa"

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun TBMM Genel Kurulu'nda dinlettiği ses kaydıyla ilgili, "Birileri Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin içine virüs gibi sızmış. O paralel yapı dediğimiz yapı virüs gibi sızmış, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekaasını yok etmek için uğraşıyor ve sizi de Sayın Halaçoğlu maşa gibi kullanıyor" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair "Torba Kanun Tasarısı"nın 4. Bölümü'nün görüşülmesine devam ediliyor.
     
CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Ak Parti'nin ileri demokrasi adıyla açtığı yolu diktatörlükle sonlandırmaya doğru hızla gittiğini, bu yolda önündeki internet engellini kaldırmak için çaba sarf ettiğini ileri sürdü. "Bu yolun sonu karanlık. Dönün suratınızı muhalefete. Bugün çıkardığınız bu yasalar, yarın sizi yargılayacaklar" diyen Ören, muhalefet olarak iktidarı girdikleri yanlış yoldan döndürmeye çalıştıklarını söyledi.
     
Ören, hükümeti temsilen Genel Kurul salonunda bulunan İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya dönerek, "15 gün içinde hangi kıstasları göz önüne alarak 6-7 bin polisi yerinden aldınız başka yere atadınız? Bu kadar hızlı bu kadar süratli olabilmesi için bu polislerin, bu emniyet müdürlerinin fişlenmesi gerekliydi. Gerçekten fişleme mi yaptınız? '28 Şubat'tan ağzımız yandı, aman şimdi sıra bize geldi" diyip gerçekten fişleme yapıp, 15 gün içinde emniyet müdüründen polise kadar 6-7 bin kişinin yerini değiştirdiniz" diye seslendi.
     
MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy da geçmişte internet üzerinden MHP'li yöneticilere yönelik görüntüler yayınlandığında AK Parti'nin gerekli tepkiyi göstermediğini ileri sürerek, iktidarın artık "ucu kendisine dokunduğu" için tedbirler geliştirmeye çalıştığını savundu.
     
"İnternet koruculuğu yasası"
     
HDP Mersin Milletvekili ve Eş Başkanı Ertuğrul Kürkcü, önerge üzerine yaptığı konuşmada, teklif ile Türkiye'nin otoriter rejimlerle aynı hizaya sokulduğunu iddia etti. Düzenleme ile "internet koruculuğu" sistemini geliştirileceğini ileri süren Kürkcü, internet servis sağlayıcı firmalarına da bir dayatma yapıldığını söyledi. Kürkcü, "Bu büyük oyuncular, müşterilerinin bilgisini devlete peşkeş çekecekler midir? Onların ihbarcısı olacaklar mıdır?" diye sordu.

"Sansüre karşı çıkmanız gerekmiyor mu?"

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, önerge üzerine yaptığı konuşmada, basın özgürlüğünün anayasal güvence altında olduğunu hatırlattı. TBMM Genel Kurulu'nda daha önce dinlettiği ses kaydının doğru olup olmadığının kendisine sorulduğunu ifade eden Halaçoğlu, kaydın bir bölümünü yeniden dinletti.
     
Bu sırada AK Parti'li bazı milletvekillerinin "Yaptığın yakışıyor mu?" diye sorması üzerine Halaçoğlu, şu ifadeleri kullandı:
     
"Peki, hırsızlık yapan adama yakışıyor mu diye sorulur mu? Allah aşkına adam tutmuş resmen Anayasa'nın 28. maddesini ihlal ediyor, sansür uyguluyor. Bir televizyona direktif veriyor, susturuyor, kaldırtıyor. Burada yazıyor, burada söylüyor, telefon görüşmesiyle ve ondan sonra diyorsunuz ki 'bu yakışıyor mu?' Peki, Başbakan'ın yaptığı yakışıyor mu? Ayrıca sizin yaptığınız yakışıyor mu? En azından sansüre sizin de karşı çıkmanız gerekmiyor mu? Bunu kim kaydettiyse de yanlış yaptı ama Başbakan daha çok yanlış yaptı. Ama Başbakan'ın talimat verdiği televizyon ondan da büyük yanlış yaptı. Basın ahlaksızlığını yerine getirdi. İnsan onuruyla yaşar."
     
Ses kaydının içeriğini aktaran ve hala savunulmasını anlayamadığını belirten Halaçoğlu, "Şu Meclis'in bu gibi sansürlerin önüne geçmesi gerekir, kim yaparsa yapsın. Ama siz hala bununla ilgili tutmuşsunuz hala ileri geri, 'Efendim yaptı mı, yapmadı mı? Bunu burada söylemeniz yakışık alıyor mu ?' diyorsunuz. Ayıptır. Elimde yetki olsa Başbakan'ın konuşmasını engellesem, televizyonlara baskı yapsam yakışık alır mı?" dedi.
     
Halaçoğlu, ses kaydına konu olan televizyonun haberlerine artık inanmayacaklarını, programlarına da katılmayacaklarını söyleyerek, "Ta ki yönetimini değiştirene kadar, ta ki özür dileyip, basın ahlakını yerine getirmeye söz verene kadar. Siz istediğiniz kadar takla atın, ne söylerseniz, söyleyin mızrak artık çuvala sığmıyor" ifadelerini kullandı.

"Siz de pankartçılığa başlamışsınız"
     
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da sataşma gerekçesiyle söz aldı. Kürsüye geldiğinde MHP sıralarının önüne asılan internet düzenlemesine tepki niteliğindeki pankartları gösteren Elitaş, "Siz de pankartçılığa başlamışsınız, tebrik ediyorum" dedi. Elitaş, Halaçoğlu'nun dinlettiği ses kaydının doğru olup olmadığını bilmediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:
     
"Doğru olup olmadığını bilmiyoruz ama gizlilik kararı alınmış bir soruşturmayla ilgili bir konuyu buraya getirmek sizin yasaları ihlal ettiğinizin göstergesidir. En önemli mesele, Sayın Başbakan'ın o kişiye talimat verip vermediği meselesinden öte, bir ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanı, yetkili kurum ve kuruluşları dinlenebiliyorsa, bir ülkenin istihbarat teşkilatının en gizli, mahrem olan bilgileri kamuoyunda ve Halaçoğlu gibileri tarafından bütün insanlarla, bütün dünya ile paylaşılıyorsa o zaman dikkat etmek gerekir. İşte onun için diyoruz ki; bakın şu anda bulunduğunuz tehlikenin farkında değilsiniz. Sayın Başbakan'ın bu söylediği şeyi burada ifşa ederken, AK Parti'yi yaralarken, 'siz böyle yapıyorsunuz, müdahale ediyorsunuz' derken, içinde bulunduğumuz tehlikenin farkında değilsiniz. Birileri Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin içine virüs gibi sızmış. O paralel yapı dediğimiz yapı virüs gibi sızmış, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekaasını yok etmek için uğraşıyor ve sizi de Sayın Halaçoğlu maşa gibi kullanıyor."
     
Halaçoğlu da tekrar söz alarak, "Maşa gibi kullanılanların kimler olduğunu biz çok iyi biliyoruz. 12 yıldır beraber olduğunuz paralel yapılanma ile kimler sizi kullandıysa siz kendiniz itiraf ediyorsunuz. Kimler kullanmışlar, gözüküyor. O gizli yapılanmayı 12 senedir farkına varmadan birlikte hareket ettiyseniz, o gizli yapılanmadan haberiniz yoksa ve bugün ondan şikayet ediyorsanız, o zaman siz devlet işinden hiç anlamıyorsunuz demektir. Bu konunun mahkemeye intikal ettiğini ne zaman duydunuz, mahkeme ile hiç alakası yok. 'Paralel devlet' diyorsunuz, 'milli ordunun kumpasa uğradığını' söylüyorsunuz. Siz o zaman yok muydunuz, neredeydiniz? Şimdi mi aklınız başınıza geldi?" diye konuştu.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Mehmet Yafes
1530 gün önce
AKP, bal gibi MHP'den tırsıyor. AKP'nin oyları MHP'ye kaymaya başladı. Farkındalar. Panikliyorlar...
ayhan
1533 gün önce
BAHÇELİ YÜZÜNDEN MHP LİLER AKP KARŞISINDA ŞAMAR OĞLAN OLDULAR....BAHÇELİ,AKP Yİ MECLİSTE DESTEKLEYE,DESTEKLEYE YÜZSÜZLEŞTİRDİ. BAHÇELİNİN BESLEDİĞİ KARGA ŞİMDİ MHP NİN GÖZÜNÜ OYUYOR...
Mehmet uyar
1534 gün önce
Sayin elitas diyorki ben bilmiyorum bu kayit dogrumudur,yani basbakan fastan telefon acip habertürk yayin yönetmenine böyle bir talimat vermismidir,sayin elitas git ozaman basbakana sor böyle birsey yaptinmi diye neden süpeye düsüyorsun ,tabi sende basbakandan firca yerimkorkusuyla soramassin.
ali
1534 gün önce
KAYSERİNİN YÜZ KARASI
TURAN
1535 gün önce
Ne zaman adam oluruz????? Başbakanın bir telefonu ile son dakika haberini kaldırmayacak kadar göte sahip olduğumuz [email protected] arkadaşlar yukarıdaki yorumu FATİH ALTAYLI nın e-postasına gönderdim....Küfür etmeden sizinde benzeri yorumlar göndermenizi tavsiye ediyorum hatta face de falan yayabiliriz...Böylelikle sesimiz daha gür çıkar..GÜNDEM OLUŞTURURUZ..
faruk
1535 gün önce
AKP"de onurlu bir insan yok,hala hırsızlığı savunuyorlar seçmeni ile birlikte HIRSIZLARR.......
faruk
1535 gün önce
AKP"de onurlu bir insan yok,hala hırsızlığı savunuyorlar seçmeni ile birlikte HIRSIZLARR.......
cesaret
1535 gün önce
bu ayakkabı kutusu partisi tam bir cirkef hırsızlar toplulugu
miktat akci
1535 gün önce
Varol vekilim.Bunlar devlet yönetmeyi ne bilsin?Daha kendi kendilerini suçladıklarının bile farkında değiller.Bunlara hırsızlıktan güveni kötüye kullanmaktan dava açılmalı.Ayrıca aptalıktan dava acılırmı bilemiyorum.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
Erken seçim tarihi belli oldu.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=