Lütfen bekleyin..

Kılıçdaroğlu: Binali değil 'Milyonali'

04 Şubat 2014, 15:36

Kılıçdaroğlu, Binali Yıldırım'a 'Milyonali' ismini taktı

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında komnuştu...

İşte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında Sabah-ATV satışına ilişkin sürece vurgu yaptı:

KOD ADI: BEYFENDİ

21 temmuz 2013. Recep Tayyip Erdoğan mütahiti arıyor. Diyor ki “sen faruk’a da söyle o da gelsin” Cemal Kalyoncu gidiyor. Konu ne Sabah ATV. Sahibi kim Çalık. Ama Çalık yok. Başçalan var. Çalık zor durumda bir şey yapmamız lazım. Oturuyorlar parayı nasıl aktarırız diyorlar. Karar veriyorlar. Bir grup müteahide salma salacağız. Yeni bir şirket kuracağız, parayı gazeteye aktaracaız. Para havuzunu kim idare edecek? Binali Yıldırım. Bin ali dersek yanlış olur. Milyon Ali dememiz lazım. Mehmet Cengiz 100 milyon dolar, Nihat Özdemir, İbrahim Çeçen… Eğer üçüncü hava alanına dahil ederseniz 150 veririm diyor. 8 işadamından 630 milyon dolar topluyor. Salmayı salıyor. Kimin talimatıyla? Beyefendinin talimatıyla. Orada kod adı başçalan değil. Beyefendi.

Sabah ve atv için işadamlarından ihale karşılığı para toplanmış TIKLA OKU

MİLYON ALİ SEN İZMİR’DE HANGİ YÜZLE YÜRÜYECEKSİN

Milyon Ali için diyor ki beyefendi ile görüşülecek. Ne yapılacaksa ben söylerim. Kim? Celal Koloğlu. Düzgün iş yapan bütün müteaahit arkadaşlarıma sesleniyorum. O görevden ayrılması lazım Koloğlu’nun ben müteahhitlerin ne kadar zor koşullarda çalıştığını, hangi taleplerle karşılaştığını biliyorum. Ama onun sözcülüğünü yapan birisi İNTES’in başında olamaz. Milyon Ali topluyor bunları PTT tesisinde.

2 ay içinde 8 iş adamından 630 milyon dolar istiyor. 30 milyon dolar ödemiş biri. Telefonda diyor ki görmediniz mi simsiyah olmuş. Bu arada biri atlatmış. Çarşambaya vereceğim, cumaya vereceğim diye… İşi toparlıyorlar. Mehmet Cengiz diyor ki hakikaten iyi iş oldu. Bin ali kalırsa yaşadık diyor. Sen neymişsin be milyon ali… Şimdi kalkmış bu İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı. Sen İzmir sokaklarında hangi yüzle gezeceksin. Milyon ali kalacak. İhaleler dağıtılacak. Düzene bakın siz. Önümüzdeki grup toplantısında ses kayıtlarını dinleteceğim. Bu sefer yetişmedi. Para verdin ihale aldın diyenlere ben ihale de almadım diyor birisi. Meraklanma biz alıştık, bir hafta sonra normal karşılarsın sen diyor. Birisi de biz o kadar keriz değiliz. Vermek gerekiyor ki veriyoruz diyor. Bunlardan birisi bir inşaat firması sahibi. Ben eve geldim, hanımın filan yüzüne bakamadım. Soyundum yatağa girdim. Dün bana işkenceydi diyor ve yine bu kişi, ,Türkiye duyarsa yer yerinden oynar diyor. Türkiye duydu.

SABAH ESKİ SABAH MI, ATV ESKİ ATV Mİ?

Hala mağduru oynuyor başçalan. 630 milyon dolar. Senin başkanlığında, Bin Ali’nin koordinatörlüğünde para toplanıyor. Bunlar gazete mi? Sabah eksi sabah mı, ATV eski ATV mi? Başçalanın hizmetindeler. Sabah Akşam CHP’ye küfredelim. Ar damarınız çatlamadıysa gazetelerinizi kapatın.

Bunlar bu parayı verdi güzel. Devlet ne kadar ihale verdi peki? Onu da çıkardık. Bu firmalara 87 milyar 832 milyonluk ihale verilmiş. 100 milyon dolar ne olacak. O kadar nakdim yok diyor birisi, Ziraat Bankasında kredi ayarlanıyor. Ben muhasebede nasıl göstereceğim diyor biri, birisi parayı vermek için bir de vergisini verdim diyor. Türkiye’nin nasıl soyulduğunu artık halkın öğrenmesi lazım. Hırsızın kimliğini öğrenmesi lazım. Başbakan koltuğundaki kişinin ihale dağıttığını öğrenmesi lazım. İşte bunun için başçalan diyoruz.

İHALEYİ DAĞITAN BAŞBAKAN

İhaleyi dağıtan başbakan. Hani İhale Kurumu vardı. Birileri bunun hesabını vermek zorunda değil mi? İhale mevzuatını 136 kez değiştirdiler. O kadar ileri gitmişler ki, gazetelerden birinin genel yayın yönetmeni, halk bankası genel müdürüne, maaş ödeyeceğim bana 2 milyon gönder diyor. O banka senin babanın çiftliği mi. İş bu noktaya gelmiş. Devlet yok, çete tarafından yönetilen bir ülke var. Tapelerde göreceksiniz. Millete küfür ediyorlar. Biz bu parayı veriyoruz, milleti de bilmemne yapacağız diyorlar.

RÜŞVETLER TÜRGEV’E

Ben TÜRGEV ile ilgili bir soru sordum. İhaleyi veriyorsun, rüşveti TÜRGEV’e yatır diyorsun. 99 milyon dolar yattı mı Vakıflar Bankasından dedim. Tık yok. Bir şey söylesek yıldırım hızıyla cevap verir. Şimdi soruyorum bu bağış mı rüşvet mi? Bu paranın derhal vakıflar bankası tarafından MASAK’a bildirilmesi gerekiyordu. Niye bildirilmiyor. Sen bu vakfa vergi muhafiyeti verdin ne yaptı da bu muafiyeti tanıdın. Tüm bu Sabah-ATV olayları içinde Bilal Erdoğan’ın da özel bir rolü var. bilmeniz için hırsızları onu da dinleteceğim. Madem TÜRGEV kamu yararına çalışıyor, niye bilançosu açıklanmıyor. 99 milyon dolar… 200 milyon lira. Hangi şirketler TÜRGEV’e ne kadar bağış yaptı. Grup başkan vekilleri, milletvekilleri, bu soruları meclis kürsüsünden dile getirin. Fezlekeleri de dağıtacağız size. Buradaki tapeleri aktarın. AKP’li vekiller dinlesin. Vicdanları sızlayacak mı? Devleti soyan çetenin atdından gidecekler mi gitmeyecekler mi?

Allah büyük. Bir tepki ile karşılaşıldığında, hata yapan, itiraf ettiği zaman Allah büyük deriz. TOKİ’nin bir broşürü var. Umudun ve güvenin adı. Ön sözü Başbakan yazmış. “Sonuna kadar, son nefesimize kadar çalıyoruz” demiş. Evet çalıyoruz demiş. Ortada ciddi bir yolsuzluk var. Bütün köylerde, beldelerde, illerde, bu yolsuzluğu anlatacağız. Sizin cebinizde Recep Tayyip Erdoğan’ın eli var. Temel’e sormuşlar, arka cebinde parası var soymuşlar. Hiç farketmedin mi demişler, farkettim de benim elim mi başkası mı emin olamadım demiş.

Başçalan yalan söylemeden duramıyor. Biz içeride alıştık. Bir ülkenin başbakanını yabancı bir elçi yalanlarsa bu olmaz. İki örnek vereceğim 7 Haziran 2013 gezi eylemleri var. Yurttaşlarımız ölmüş. Bu arada Ali İsmail Korkmaz’ın davasını izliyoruz yakından. Çocuğunuzun sopalarla dövülüp öldürülmesini istemiyorsanız bu davayı unutmayın. Yoksul bir ailenin üniversitede okuyan çocuğu. Eylemlere katıldı diye sokak ortasında sopalarla katlediyorsunuz. Başçalana soruyorlar, Ali İsmail Korkmaz davası için ne diyeceksiniz. Yargıya intikal etti diyor. Senin yolsuzluk dosyaların da yargıya intikal etti ama, savcıyı görevden aldın, bakanın müsteşarın telefon etti. Çifte standardı görün. Kimsenin çocuğu sopalarla caddenin ortasında öldürülmesini istemeyiz.

SEN NASIL UTANMIYORSUN?

Erdoğan sadece bizim ülkemize özgü değil Wall Street’te de oldu diyor. 17 kişi öldü diyor. Tak. ABD büyükelçisi, eylem oldu ama hiç kimse ölmedi diyor. Sen başbakansın nasıl yalan söylersin.

Geçen salı grupta konuşuyor. İngiltere’de de David Cameron gazete kapattı diyor. İngiltere büyükelçisi hiç gazete kapatılmadı diye açıklama yaptı. Yalancısın diyeceğiz. Ben yalan makinesiyim dedi. Ne diyeceğiz daha. Sen nasıl sıkılmıyor, nasıl utanmıyorsun.

KARAMSAR OLMAYACAĞIZ

Bütün yurttaşlarıma söylüyorum. Karamsar olmayacağız. Zaman zaman başbakanın aşağıladığı bir bakan var. Bursa’da konuşmıuş. Biz şu kadar emekliye maaş ödüyoruz. AKP giderse gelen parti maaş ödeyemez diyor. Yani biz giderken her şeyi soyup soğana çevireceğiz. Para kalmayacak diyor. Sen halkı tehdit mi ediyorsun. Maaş ödenecek. Emekliye, işçiye, tütün üreticisinin emeğinin karşılığı senin ödediğinden fazla ödenecek. Çünkü bir kul hakkı yemeyiz.

TRT YAYINI KESTİ

Not geldi,  yolsuzluklara değinince TRT kesmiş. TRT zaten bunları yayınlayamaz ki, ne fark eder. Bunları biliyoruz. Milletin parasıyla yayın yapıyor onu da biliyoruz. Orada da hortum mekanizmaları var. Onların ki küçük. AK Partili bir vekil “Erdoğan Allah’ın bütün vasıflarını üzerine toplamış” diyor. Eğer sen Başçalan’ın kimin vasıflarını üzerinde topladığını öğrenmek istiyorsan şeytana bakacaksın. Kahramanmaraş’ta 16 yaşında bir çocuk bakkaldan 27 lira çalıyor. Hapse atılacak, 27 ay hapis cezasıyla. Ben merak ediyorum. Bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. 27 lira aldı diye, 16 yaşındaki bir çocuğa 27 ay hapis cezası veriyorsunuz. 85 milyar Euro’yu götüren neden ortada geziyor? Bu millet bunları unutmayacak. Asla karamsar olmayacağız, beraber olacağız. Birlik içinde olacağız.  Erdoğan istediği kadar gezsin. Gittiği her yerde fırça yiyor. İstersen binlerce korumayla git. Senin değerin artık sıfır. Millet rahat bir nefes alsın.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=