Lütfen bekleyin..

Bahçeli: AKP ciddi oy kaybı yaşadı

04 Şubat 2014, 15:24

Bahçeli partisin grup toplantısında konuştu...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bahçeli yayınlanan seçim anketleri için konuştu: Ismarlanmış anketler, uydurma ve yandaş araştırma şirketleri AKP’nin değirmenine su taşımakla meşgul olup algıları yönlendirmek için canla başla mücadele vermektedir. Hamd olsun AKP inişe geçmiş, çok ciddi oy kaybı yaşamaya başlamıştır.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, yolsuzluklar üzerinden hükümete yüklendi.

Teknik takibe takılan dinlemeleri gündeme getiren Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın sit alanlarına villalar diktiğini, o vilların en küçük ayrıntısına kadar ilgilendiğini, Sabah ve ATV'nin satışında Başbakan'ın ve Bakan Binali Yıldırım'ın nasıl rol aldığını, işadamlarının millete küfür ede ede ihale karşılığı kendilerinden istenen 100 milyonlarca dolar parayı verdiklerini hatırlatarak, "Kursaklarından geçen haram, burunlarından gelecek" dedi.

Öte yandan Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın önünde iki yol olduğunu söyledi:

"Başbakan ya mahkemeye hesap verecek ya da tası tarağı toplayıp okyanus ötesinde soluğu alacaktır."

İşte Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Bizler bu oyunları 45 yıldır boza boza bugünlere geldik. Oyunları yırta yırta bugünlere geldik. Demokrasiden asla ayrılmayız, kararlı olduğumuzu herkes bilsin. Bizim kaybedecek bir anımız, feda edecek bir insanımız yoktur. Kaybedecek değerlerimiz yoktur.

Twitter delikanlılığından medet umanlara itibar etmeyeceğiz. Başka da bir şans kalmadıktan sonra son sözümüzü herkes duyacak, Türk milleti adına neleri göze aldığımızı herkes görecektir. 8-9 Şubat’ta partimizin 45. yılını kutlayacağız. Türk siyasetine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

ENFLASYON RAKAMI, BEKLENENDEN YÜKSEK

Merkez Bankası Başkanı itibarını tartışmaya açmıştır. Dolar kurlarıyla ilgili kehanette bulunan başkan bunda da yanılmıştır, hesap tutmamıştır. Enflasyon rakamı beklenenden yüksek çıkmıştır. Sağlanamayan finansal istikrar Merkez Bankası’nın inandırıcılığı kalmamıştır. Zamanında alınmayan tedbirlerden dolayı uğranılan zararlar faiz yükseltilmesiyle kapatılmaya çalışılmıştır.

Başbakan’ın ümüğünüzü sıkarız, ağır bedelini ödeyeceksin diyerek rest çektiği faiz lobisi herkesi şoke etmiştir. Faiz lobisinin kabaran iştahını vatandaşımızın gırtlağından kesmiştir. Başbakan Faiz lobisinin eteğine sarılmıştır. 166 milyar dolarlık döviz açığı bulunan sektörün, faiz artışıyla ilgili kredilerde yaşananlar büyük facia yaratacaktır. B ve C planları olduğunu yüzsüzce ifade Başbakan Erdoğan faizcilere sancaktarlık yapmaktan geri durmamıştır. Bu hastalıklı iktidarı halkımız mutlaka alt edecektir.

AKP ÇOK CİDDİ OY KAYBETTİ

Geçen 91 yılda kayıp ve üzüntülerimiz olduğu kadar kazançlarımız da vardır. İktidar tek partinin tapulu malı değildir. İktidarın muhalefete düşmesi, muhalefetin iktidara yükselmesi siyasetin gereğidir. Ismarlanmış anketler AKP’nin değirmenine su taşımakla meşguldür. Hamdolsun AKP çok ciddi oy kaybı yaşamıştır.

Başbakan terör estirdikçe milletimizin daha da kaygılanacaktır. Başbakan ve hükümeti demokrasiyi kambur olarak görmektedir. Türk milleti Erdoğan’ın nefret saçan dilinden, politikalarından tiksinme noktasına gelmiştir. Tüm hesaplarını iktidardan hiç gitmemek uğruna yapmıştır. Ayakkabı kutuları dolarlarla dolsun diye oy vermedi vatandaşımız.

"BAŞBAKAN MİLLİ İRADEYİ DOLANDIRDI"

Başbakan milli iradeyi dolandırmıştır. Hükümet suça batmış, her yanı kapkara kesilmiştir. Bu kadar karaya bürünmüş bir iktidar daha görülmemiştir. Türkiye hırsızların koltuklarda oturduğu günleri yaşamaktadır.

O BAKAN, ABA ALTINDAN SOPAYI GÖRÜNCE...

AKP saltanatının dehşeti yaşamaktadır. Türkiye. 43 gün içinde istifa etti 8 tane AKP’li bakan. Görevden alındığını duyunca açıklamalarda bulunan ama aba altından sopayı görünce “Liderimden özür dilerim” diyen eski Çevre ve şehircilik bakanı tüm beyanlarının altında kalmıştır. Bu bakanların konuşma yapmadan önce kendileri aklamaları gerekmektedir, bu demokrasinin ahlakıdır.

Başbakan AKP’ye bazı tuzlukların da sızdığını açıklamıştır. Her lafını ihanetle bitiren Başbakan, kendi ihanet söylemlerini nasıl açıklayacaktır. Vatansızların turbosu olmayı nasıl izah etmektedir. Küresel hesapların tutunduğunu, İmralı canisiyle işbirliği yapıldığını biliyorduk da tuzlukların sızacağını hiç düşünmemiştik.

Başbakan ağzından çıkanın farkında değildir. Başbakan seni ve hükümetini Tuz gölüne atıp kireç banyosu yaptırsak ardından Van gölünde aklasak yine temizlenemez, yine aklanamazsın.

BAŞBAKAN'IN HOLOGRAMI HUKUK CAMİASININ ÜZERİNE DÜŞTÜ

Başbakan’ın hologramı görüntüsü tüm hukuk camiasının üzerine düşmüştür. Sanal medyaya düşen telefon dinlemeleri ibretliktir. Başbakan villaları zincir gibi dizmiş, ağabey dediği işadamlarını rahatlatmak için bakanları kuklaya çevirmiştir. Kim sesini çıkardıysa yol temizliği yapmıştır.

Ne varsa Başbakan için normal olmuştur, sıradan kabul edilmiştir. Başbakan’ın milli iradeye ihanet ederek kendisi ihya etmesini görmelidir. Birçok ihaleyi alan sonradan görme işadamlarının kendi aralarındaki konuşmaları artık son raddedir. Başbakan Erdoğan medya şirketlerinin el değiştirmesinde aktif rol oynamıştır.

AKP’nin kuytusuna yatarak ihale kazanan işadamları uykularından olsalar da, yüzleri simsiyah olsa da milyon dolarları tıpış tıpış Başbakan’a vermişlerdir. Bunlardan bazı işadamları  ilk kez haraç verenleri teselli ederken, biz alıştık sen de alışırsın diyerek yüzsüzlüğünü göstermektedir. Medyaya düşen şerefsizliklerin altından nasıl kalkacaklardır. Bunlarda mı iftiradır?

İLAHİYATÇILAR NEDEN SUSKUN?

İlahiyatçılar neden suskundur? Türkiye rüşvetin cirit attığı bir yer haline gelmiştir. Ananas ve tespihe kafa yoracağına o işadamları kendisini ele verdiğinde ne yapacaktır onu düşünmelidir. Tasa tarağı toplayıp okyanus ötesinde soluğu alacak veya yüce divanda hesap verecektir.

BAŞBAKAN SIKIŞTI, DÜĞMEYE BASTI

Başbakan telefon dinlenmelerinden sızlanmaktadır. Kendini masum göstermeye çabalamaktadır. Ortam dinleme alışkanlığı bugünkü kadar kuralsız olmamıştır. Başkalarını dinlerken hiç sesi çıkmayan başbakan neden şimdi sızlanıyor. Başbakanın dinlemeleri yapılmamış olsaydı, medya yıkılmasaydı her şey eski tas eski hamam devam edecekti.

Subayların, askerlerin konuşmaları ifşa edildiğinde Başbakan’ın çıtı çıkmamıştır, oralı bile olmamıştır. Özel hayatlar delik deşik edilmiş ama başbakan üç maymunu oynamıştır. Telefonla konuşmak işkenceye dönmüştür. Böcek sürüsü yolunu şaşırmış en sonunda başbakanın ofisine gelmiştir. Ofis ve resmi konutuna bulunan cihazlarla ilgili soruşturma açılmıştır.

Adli sürecin nasıl ilerleyeceği bizim için önemlidir. Başbakan dinlemelerin sınırsız olmayacağını toplama da 6 ayı geçmeyeceğini öne sürmüştür. Başbakanın telefon dinlemeleriyle ilgili hazırladığı yönetmelik yolsuzluğu örtmek için. Başbakan sıkışmıştır, düğmeye basmıştır.

Etiketler : bahçeli, mhp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
aliihsan
1504 gün önce
ne demek ikbal rumuzlu bütün medya her türlü olumsuzluklara rağmen ciddi oranda akp nin oylarını konuşurken hiç sesiniz çıkmıyor tepki göstermiyorsunuzda bu zamana kadar ilkeli duruşu ile ğerçekleri konuşan bahçeliye niye tepki gösteriyorsunuz taniki muhalefet partisinin bir genel başkanı halka bu olumsuzlukların karşılığı akp nin oylarında ciddi bir düşüş olduğunu halkına anlatıyor niye bunda hemen tepki gösteriyorsunuz has parti genel başkanı partisine ihanet etti doğru yol partisi genel başkanı süleyman soylu partisine ve partililerine ihanet etti anap dsp saadet bbp bdp hdp nin genel merkezlerine bir bakın kimlerin ekmeklerine yağ çalıyorlar öyle ulu orta konuşmayın
ikbal
1506 gün önce
Sn. Bahçeli akp nin oyları düşüyor diye üzülüyorsunuz madem,oy yardımı yaparak akp yi kazandırınız!..
İKBAL
1506 gün önce
Sn.BAHÇELİ,AKP'NİN OYU DÜŞÜYOR DİYE ÜZÜLECEĞİNİZE, OY YARDIMI YAPINIZ DA,AKP'NİN OYLARI YÜKSELSİN...
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=