Lütfen bekleyin..

AKP’nin oyu 10 puan düştü

01 Şubat 2014, 11:59

An­ket­ten ye­rel se­çim­ler­de AK­P’­yi üze­cek so­nuç­lar çık­tı...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Ge­zi­ci Araş­tır­ma Şir­ke­ti, 18-19 Ocak ta­rih­le­ri ara­sın­da 36 il­de 5.292 ki­şi­yle gö­rü­şe­rek seç­men­le­rin nab­zı­nı yok­la­dı.

An­ket­ten ye­rel se­çim­ler­de AK­P’­yi üze­cek so­nuç­lar çık­tı.

An­ket­te va­tan­da­şa ilk ola­rak “Bu­gün be­le­di­ye se­çi­mi ol­sa han­gi par­ti­ye oy ve­rir­si­niz?” di­ye so­rul­du. AK­P’­ye yüz­de 39.9 des­tek çı­kar­ken, CHP’­nin oy ora­nı yüz­de 31.3, MHP’­nin 19.2, BDP’­nin 7.8, di­ğer par­ti­le­rin oy ora­nı ise yüz­de 1.8 ola­rak be­lir­len­di.

Geçen se­çim­­de yüz­de 50 oy alan AK­P’­nin oyu 10 pu­an düş­müş ol­du.

Seç­me­ne, “Ai­le­niz AKP dö­ne­min­de zen­gin­leş­ti mi?” so­ru­su da yö­nel­til­di. Hal­kın yüz­de 46.7’si “Fa­kir­leş­ti­k” der­ken yüz­de 14.4’ü “Zen­gin­leş­ti­k” de­di.

AKP ik­ti­da­rı­nın ba­şı­nı ağ­rı­tan 17 Ara­lık rüş­vet ope­ras­yo­nu­nun adalete olan gü­ve­ni sars­tı­ğı da or­ta­ya çık­tı. “Yar­gı­ya gü­ve­ni­yor mu­su­nuz?” so­ru­su­na an­ke­te ka­tı­lan­la­rın yüz­de 62.3’ü ha­yır ya­nı­tı­nı verirken, gü­ve­nen­le­rin yüz­de ora­nı ise 37.7’de kaldı.

Etiketler : gezici, anket, akp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
tekin
1481 gün önce
rakamları şişirin CHP MHP en üstlere taşıyın ama unutmayınki allahın izniyle AKP yi daha güçlü olarak en üstlere bu vatan perver millet taşıyacaktır
1482 gün önce
Daha bunlar iyi günleri hele... Bu köprünün altından çook sular geçecek hele...!
MEHMET
1482 gün önce
HALA AKP YE YÜZDE 39 OY ÇIKIYORSA.YAZIK. BU MİLLET YA HALA UYUYOR.YA MİLLETTE OLANLARA RIZA GÖSTERİYOR.Kİ O ZAMAN BU MİLLET ERDEMİNİ KAYBETMİŞ DEMEKTİR.
muammer
1483 gün önce
akp' nin oyu hala %39.9 çıkıyorsa toplumun akıl ve ruh durumu acilen bir gözden geçirilmelidir...
hajraturan
1483 gün önce
%40 a düşmesi hiçbir şey ifade etmez.
bütün bunlara rağmen %40 oy alacaksa bu iktidar, yazıklar olsun
Metin
1483 gün önce
Ey AKP! Son sözü size halk, sandıkta söyleyektir. Şişirin anketleri şişirin. Vatandaşı da başka illere sürgün gönderemezsinya. Ama bugün, ama yarın..yaptınız usülsüzlüklerin hesabı er veya geç bir gün size sorulacaktır, bunda kuşkunuz olmazın!
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Ve AKP Esad'a yanaşma sinyali verir...
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Diyarbakır İl Başkanı'nı..
AKP'de MHP rahatsızlığı !
Bahçeli ve Erdoğan son noktayı koydu.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=