Lütfen bekleyin..

Erdoğan'dan Gülen’e ağır suçlama!

28 Ocak 2014, 13:34

Erdoğan, Gülen cemaati için "bu örgüt Türkiye düşmanlarının maşası olmuştur" ifadelerini kullandı

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Erdoğan, "Hizmet aşkıyla yola çıkan bir çok samimi kardeşimize rağmen örgüt Türkiye hasımlarının maşası olmayı tercih etmiştir." sözleriyle Gülen'i hedef aldı.

Partisinin grup toplantısında konuşan Babakan Erdoğan'ın gündeminde 17 Aralık süreci ve hükümet cemaat kavgası vardı. İslam'ın kimsenin tekelinde olmadığını söyleyen Erdoğan, cemaat mensuplarından iradelerine ipotek koydurmamalarını istedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları:

İÇTE VE DIŞTA HAZIMSIZLARA RAĞMEN EKONOMİ SAVRULMUYOR

Şunu içerideki ve dışarıdaki hazımsızların bilmesini istiyorum Türkiye 11 yılda ekonomi sağlam zemine oturtuldu. Türkiye ekonomisi içeriden ya da dışarıdan yapılan sabotajlar karşısında savrulmuyor.

Ekonomi kötü giderse hükümet yıpranacak, ama çalışanlara, çiftilere, esrafa ne olacağını zerre kadar umursamadılar. Gezi'de bunu örneğini yaşadık. Yatırımcılara türkiye'deki yatırımlarını çekme çağrısında bulunanlar oldu. 

Onlar tüketmeyin dedikleri halde 2002 yılında 91 bin adet otomoil satıı gerçekleşti. 2011 yılında 594 bin otomobil satışı gerçekleşti. 2013 yılı boyunca 665 bin yeni otomobil satışı gerçekleşti. 2013’te 2 milyon 591 bin yeni buzdolabı satıldı. Çamaşır makinesinde durum aynı 2013’te 1 milyon 992 bin adet çamaşır makinesi satıldı ve yeni bir rekor elde edildi.

DÜNYANIN HER YERİNDE BU YAPILANIN ADI İHANETTİR

İstikrar ve güven ortamı sayesinde, Türkiye uluslararası yatırımlar için cazip ülke haline geldi. Yabancı sermaye ülkeye gelmeye devam edecek. Ama öyle görünüyor ki TÜSİAD gibi kuruluşlar, kendi ülkelerine yabancı kalmaya devam edecekler

Bir takım işveren örgütlerinin uluslararası sermayeye, uluslararası finans çevrelerine yaptıkları çağrıları, kendi ülkelerine yaptıkları tehditleri de artık finans çevreleri dikkate almıyor, itibar etmiyor. Dünyanın hiçbir ülkesinde kendi ülkesini yurtdışına kötüleyen, uluslararası yatırım çevrelerine kendi ülkesini karalayan bir işveren örgütü bulamazsınız. Dünyanın her yerinde de bu yapılanın adı ihanettir

DENSİZLEŞEBİLİYOR

Hala utanmadan sıkılmadan Suriye'nin dışişleri bakanı Cenevre'de kalkıp Türkiye'ye hakaret edebilecek kadar densizleşebiliyor.

Suriye'deki bu insanlık dışı katliam yüzyıl, hatta belki binlerce yıl unutulmayacaktır. İnanın Suriye hatırlandıkça, Suriye meselesi karşısında dik, insani ve ilkeli bir duruş sergileyen Türkiye'nin tavrı da hatırlanacaktır

MİT TIRLARINA ALÇAKÇA SABOTAJ

Niçin sadece kimsal silahlar diyoruz. Öbür tarafta 150 bine yakın insan konvansiyonel silahlarla öldürüldü. Vicdanlı insan odaklı dış politika anlayışıyla yaklaştık. İnsaf dışı sabotajlara rağmen yaptık.

CHP'ye rağmen dik durduk. MİT’in TIR’larına kanun dışı saldırı düzenlemelerine rağmen dik duruşumuzdan vazgeçmedik. Suriye'deki insanlık katliam belki de yüzyıllarca unutulmayacaktır. dik duruş sergileyen Türkiye'nin tavrı hatırlanacaktır.

MİT'e alçakça sabotaj düzenlese de biz kardeşlerimize yardım etmeye devam edeceğiz. Suriye'nin kardeşi olarak imtihanı başarıyla çıkacak tarihe büyük millet olarak adımızı yazdıracağız.

SİSİ YAKINDA CUMHURBAŞKANI OLUR

Kahire’de de yine kan döküldüğüne şahit olduk. Bu katliamlara neden olan Sisi mareşal oldu. Sisi mareşal oldu, askeri darbelerin taltif anlayışı budur, Kendileri çalıp kendileri oynamak süretiyle yakında cumhurbaşkanı olursa şaşmayın.

MHP'YE TAZİYE MESAJI

Hakikaten hazırlandığımız seçim arefesinde düşündürücüdür. Şişli belediyesine tamamen provokasyon amaçlı saldırı düzenlendi. İki kez van adayımızın evine ses bombası atıldı. 

Seçim bürolarına yapılan saldırı sebebi ne olursa olsun milli iradeye yönelik bir saldırıdır.
Bu tür saldırıları şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybeden kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm MHP camiasına başsağlığı mesajlarımızı şahsım grubum ve partim adına iletiyorum.

İSLAM KİMSENİ TEKELİNDE DEĞİLDİR

İslam hiç kimsenin tekelinde değildir. Hizmet etmek, yardımlaşmak, paylaşmak, eğitim, bilim, talebe yetiştirmek gibi kavramlar insani kavramlar, hiç kimsenin, hiçbir örgütün ipoteği altına giremez

SAİD NURSİ GÖNDERMESİ

Ömrü zindanlarda geçmiş dik durmuş ülkesinde durmuş gönül insanların istismarını da bizim kabul edebileceğimiz tavır değil.

İŞİ GÜCÜ BIRAKARAK SİYASİ PARTİ GİBİ DAVRANMALARI KABULLENEMEZ

Herkesi dışlayan, horlayan bir hareket tarzına asla girilemez. Hizmet teşekkülü iddiasındaki hareketlerin işi gücü bırakarak adeta siyasi parti gibi davranmaları, şantaj, çirkin görüntü ve ses kayıtlarıyla anılmaları kabullenilemez

HİZMET AŞKIYLA HAREKET EDEN SAMİMİ KARDEŞLERİMİZE RAĞMEN

Bu örgütün yönetimi ile mensupları arasında maalesef çok büyük bir farklılık olduğu ortaya çıkmıştır. Hizmet aşkıyla hareket eden samimi kardeşlerimize rağmen, bu örgüt gitmiş büyük Türkiye hasımlarının maşası olmayı tercih etmiştir

İRADESİNE İPOTEK KOYDURMASINLAR

Binlerce insanın gayreti karanlık çeverlere peşkeş çekilmiştir. Bir anlık durmaya düşünmeye davet ediyorum. Hiçbir vatandaş kendi iradesine ipotek koydurmasın. Siyaset yapan kapalı örgütlerin oyuna gelmesin, aldanmasın. 

KAYBEDENLER LOBİSİ

Biz siyasi partinin mensuplarıyız. Bizim her hareketimiz şeffaftır. Bizim söylediklerimiz milletin önündedir. Önceki gün İstanbul'da ifade ettim hırsızlığın, yolsuzluğun her türlüsü kötüdür. En büyük hırsızlık milli irade hırsızlığıdır. Milli iradeyi gasp etmeye çalışanlar yolsuzluğun izini süremezler. Eski Türkiye'nin kaybedenleri toplu halde yolsuzluk türküsü söylüyorlar. Bunu kaybedenler lobisine söylüyorum.

CAMERON GAZETELERİ KAPATTI

Sadece BBC mi… Wall Street Journal… Bu gazetelerin patronları kimler? Geçenlerde İngiltere’de aynısını yaptılar. Cameron hemen gazetelerini kapattı. Şimdide Amerika’dan vurmaya başladılar.

Bu zihniyeti iyi tanımamız lazım. Kimler ortak davranıyor? Çok iyi tanımamız lazım. Hiç bir zaman bunları defterleri kontrol edilmedi, şimdi kontrol edilmeye başlanıca hoplamaya başladılar.

Niye rahatsız oluyorsun? bakkal defteri kontrol edilecek? Kaçak varsa kusura bakma maliye bunları yapmaya başladı diye büyük sermaya göz dağı veriyorlar. Büyük sermaye düzgün davransın ülkesini şikayet etmesin sen işi düzgün yap ama yamuk yumuk vasa orada hesabını sorarız.

AYDIN DOĞAN'A HİLTON OTELİ TEPKİSİ

Bugün bir gazete en çok satan gazete. Bugün bir başlık atıyor. Güya ben ana muhalefetin İstanbul adayından çekinmeye başlamışım o yüzden dosyayı açıklamışım. O gazetenin patronu İstanbul Hilton Oteli'nin yanındaki bahçeye inşaat yapabileceği düşüncesi ile özelleştirmeye girmişti. Ama büyükşehir başkanımız izin vermedi. Şişli Belediyesi'ne gittiler. Çünkü Şişli belediye başkanı bu konularda mahirdir. O zaman yolsuzluk sebebiyle ihraç ettiniz bugün hangi sebeple aday yapıyorsunuz.

İSTANBUL'U ALAMAZSIZINIZ

Şimdi İstanbul’u alabilir miyiz diyorlar. Alamazsınız… ‘Alabilirsem’ diyor ‘bu oteli büyütebilir miyim?’ Onu da yapamasın çünkü onun da üzerinde de Çevre ve şehircilik Bakanlığı var. Biz senin çevre katliamı yapmana izin vermeyiz. Kim çevreci kim çevreci değil bunlar çıkıyor. Milletin hazinesine iradesine parasına sahip çıkan iktidar var.

ONU KİMSE YUTMAZ

Dershaneler meselesinde, Suriye meselesinde, terör meselesinin nasıl halledeceğine siyaset değil de yargı mı karar verecek. Biz yargının bağımsızlığı mücadelesini referandumda sağladık. Yargı sadece bağımsız değil tarafsız olacak dedik. Bağımsızlığı iste ama tarafızlığına gelince orada tarafım de. Onu kimse yutmaz.

SİYASİ PARTİ KUR MESAJI

Milletin iradesine mille önünde kendisini hesaba çekecek olan siyasi iradedir. Milli iradesini siyaset yapacaksan tek yolu var. Bütün görevleri bırakırsın, siyaset yaparsın. Tek çıkış yolu budur.

AK PARTİ SANDIKLARDAN GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

Bize yolsuzluk, rüşvet iftirası atanlar aslında çok büyük bir soygunu, milli irade hırsızlığını örtme çabasının ve telaşının içindeler. 30 Mart'ta da yine AK Parti sandıklardan gümbür gümbür bu ülkeyi aydınlatarak geliyor, gelecek"

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Emine N.DEMİREL BAYRAMOĞLU
1548 gün önce
Suriyedeki katliamdan bahseden başbakan,kendi ülkesinde katliamlar yaparak onbinlerin hayatını sona erdiren PKK'ya neden arka çıkıyor? "Terör bitti" yalanıyla şehit kanlarıyla kazanılmış vatanımızı bölüp, hangi hakla canilere teslim etme cüretinde bulunabiliyor? Yarın bir gün de sana "kusura bakma" denileceğini unutma ..
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=