Lütfen bekleyin..

'Abdullah Gül yeni parti kuracak'

22 Ocak 2014, 21:15

Ankara kulisleri bunu konuşuyor...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai DETAY Ankara Kulislerinin konuştuğu iddia: Abdullah Gül'ün B planı hazır...

"A. GÜL'ün, B planı da hazır durumda. AKP'nin, 3. dönemi olan vekilleri ile bağlantıları devam ediyor. Eğer Cumhurbaşkanlığı konusunda Erdoğan ile GÜL anlaşamazsa, 2015 yeni bir partinin "ilk" seçim yılı olabilir."

Cemaat-AKP çatışmasında Cemaat'ten yana saf tutan ve ilginç kulis bilgileri paylaşan adlı hesap 15 meddelik dikkat çeken bilgiler paylaştı.

İddiaya göre "yeni parti" fikrinde AKP içerisinden Abdullah Gül ile "gizli toplantılar" yapan kişi ise Ali Babacan...

Ayrıca Bülent Arınç'ın da temasları olmuş...

İşte 'nın iddiaları:

A. Babacan gibi bir isim, "oligarşik danışman kadrosunun" yükselişine denk gelen 2009'dan itibaren, neden "pasif" bir göreve getirildi?

A. Babacan, herkesin "yetkin" kabul ettiği bir adam olmasına rağmen, A. GÜL'e olan yakınlığından dolayı, devre dışı bırakıldı.

A. GÜL ile "gizli" toplantılar yapmasından dolayı, ceza olarak 2009'dan itibaren pasif duruma çekildi. Fakat gözden çıkarılamadı.

1- A. Babacan, geleceğin "Zapsu'su" olarak görülüyor ve bağlantıları çok güçlü durumda. AKP'nin ona ihtiyacı hala devam ediyor.

2- Birkaç yıl öncesine kadar GÜL ile "ortaklık" boyutunda hareket ediyordu. Üçüncü kişi ise B. Arınç'tan başkası değildi.

3- Fakat A. Babacan, henüz taraf seçmemişti. O yüzden ona bir seçim şansı tanımak adına hükümetin çevresinde tutuldu.

4- Erdoğan'ın, A. Babacan'ın rakip saflara katılmasına gönlü razı gelmedi. Fakat dışarıda bırakılması gerekiyordu. Ona bir teklif sunuldu.

5- A. Babacan'a, Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı adayı olması önerildi. Esas amaç, partideki güçlü isimleri, basit görevlere atamaktı.

6- Aynı teklifin benzeri, Manisa için Arınç'a da teklif edildi. Fakat Arınç, daha büyük mevkileri istediğini belirterek, reddetti.

7- Daha düne kadar, "M. Gökçek'in adaylığı tehlikede" diye basına sızdırılan haberin nedeni, Babacan'a görevi kabul ettirmekti.

8- Babacan, "belediye" teklifini tüm ısrarlara rağmen kabul etmedi. Gözden çıkarılan Gökçek de adaylığını korumuş oldu.

9- Babacan, Türkiye siyasetinde var olmaya devam edecek. Keza, Gül ile olan gizli toplantıları, birkaç ay öncesine kadar devam etmekteydi.

10- GÜL'ün partideki "güçlü" noktalarını, belediye "adaylıkları" ile dağıtan oligarşik danışman kadrosu, bunu resmi politika haline getirdi.

11- İ. N. Şahin'e, "Ordu Belediyesi'nin" teklif edilmesi de bu politikanın ürünüydü. Fakat başarılı olamadılar.

12- A. GÜL'ün, B planı da hazır durumda. AKP'nin, 3. dönemi olan vekilleri ile bağlantıları devam ediyor.

13- Keza Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar yaşanacak sürece göre, "yeni bir parti" kurulması dahi gündemdeki ihtimallerden biri.

14- A. Babacan, şu anda seçim aşamasında. Fakat AKP'ye desteği sürecek. Çünkü aksi takdirde, kendi "siyasi kariyeri" de bitebilir.

15- Netice itibariyle, eğer Cumhurbaşkanlığı konusunda Erdoğan ile GÜL anlaşamazsa, 2015 yeni bir partinin "ilk" seçim yılı olabilir.

HABER FEDAİ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
şahin
1548 gün önce
ALLAH DAN BAŞKA ALTERNETİFSİZ YOKTUR.BAZILARI BUNU UNUTMASIN HİÇ KİMSE KALICI DEĞİLDİR.
olcay KOÇYİĞİT
1548 gün önce
hiç kimse hiç bir yerde kalıcı değil RABBİMDEN başka
şehri16
1548 gün önce
o zaman gül
turkut
1548 gün önce
kahramankentli.haber söylenti olabilir ama yaptığın kısa yorumunda kendini karga yerine koyduğunun farkındamısın yorum yazarken cümlelerinize dikkat ederseniz yorumda kendinizi yazmazsınız
kahramankentli
1548 gün önce
bu iddialara kargalar bile güler
DETAY HABER Kategorisindeki Diğer Haberler
Yandaşlar hangi algı operasyonunun peşinde ?
"Anketler Erdoğan'ı kızdırmaya devam ediyor... "
"Saray anketleri tehlike alarmı veriyor..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=