Lütfen bekleyin..

Başbakan Erdoğan: Evlatlıktan reddederim

17 Ocak 2014, 19:54

İmam hatip liselerinin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Başbakan Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, imam hatip liselerinin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Burhan Felek Spor Salonu'nda düzenlenen, "100 Yıllık Hikaye İmam Hatip" etkinliğinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak "Benim evlatlarımdan biri yolsuzluğa karışsın bir saniye yanımda tutmam evlatlıktan reddederim" dedi. Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, 25 Aralık Yolsuzluk, rüşvet ve kara para aklama soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan isimlerden biriydi.

BİLAL ERDOĞAN HAKKINDAKİ TÜM İDDİALAR İÇİN TIKLAYINIZ

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:    

Tüm imam hatip gönüllülerine teşekkür ediyorum, rabbim onlardan razı olsun. mekanları cennet olsun. Fahri Kainat efendimiz, Hazreti Peygamberimiz buyuruyor ki “İnsanoğlu öldüğü zaman amel defteri kapanır. Yalnız üç kişinin amel defteri açık kalır. Ve sevap yazılmaya devam eder. Sadaka-i cariye verenlerin, hayırlı bir evlat yetiştirenlerin faydalı ilim bırakanların amel defterleri kapanmaz. Öldükten sonra da sevap yazılır”

İnanıyorum ki imam hatiplerden yetişen dürüst ahlaklı salih, onların kabirleri inşallah nur ile dolacak. Elbette bu anlamı merasimde, katsayı zulmüne son veren böylece imam hatip okullarının kapısındaki kilidi söküp atan yol arkadaşlarımı özellikle tebrik ediyorum. sizlere layık olabildiğimiz için mutluyum. Üniversitelerde başörtüsü zulmünün sona ermesi için mücadele eden yol arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum. kamuda başörtülü çalışmayı tesis edenlere yürekten teşekkür ediyorum. 30 Mart 2012 tarihinde kod numarası olarak 444 diyorum. Yani 4+4+4 düzenlemesini yasalaştırarak, imam hatipler üzerindeki kara bulutları dağıtan milletin evlatları üzerindeki baskıya son veren Ak Parti grubuna, hükümetimize, TBMM’ye, sayın Cumhurbaşkanımıza da buradan şükranlarımı ifade ediyorum.   

Şunu asla unutmayın sevgili kardeşlerim, o alemlere rahmet olarak gönderilmiş bir peygamberdi, o yaradanın habibim diye seslendiği efendilerin efendisiydi, o hatemül enbiya idi. O son peygamberdi. O Miraç’ta peygamberlere namaz kıldıran imamdı. Onu ve ashabını aç bıraktılar. İşkencelerden geçirdiler. Dışladılar, toplumun dışına ittiler. Dayanamadı, o çok sevdiği Mekke’yi, evini yurdunu terk etmek zorunda kaldı. Sığındığı bir manada, yol arkadaşı, onun hüzünlendiğini görünce şu ifadeler döküldü “Korkma, çekinme, hüzünlenme. Allah bizimle beraberdir” dedi.

O sabır ve tahammül Hazreti peygamber ve yol arkadaşlarına, Mekke’nin fethini zaferi nasip etti. İşte imam hatiplerin, imam hatip mensuplarının da yolu budur. Biliyorum çok zulme uğradınız, ama hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmadık. Merhametlilerin en merhametlisinden ümidimizi asla kesmedik. Kaderin üstünde mutlaka bir kader vardır dedik. hiçbir şey yapamadığımız zamanlarda seccadelerimize sığındık.

SİNSİ VİRÜS GİBİ BÜNYEYİ İŞGAL EDENLERDEN OLMADIK

Biz sabırsızlardan olmadık. Tahammülsüzlerden olmadık. Bütün tahriklere rağmen, eline silah alanlardan olmadık. Yerin üstü varken, siyaset varken, yerin altını tercih edenlerden, sinsi bir virüs gibi bünyeyi işgal etmeye çalışanlardan olmadık. 

Milletimizle bağımızı irtibatımızı hiçbir zaman koparmadık. Üstad “Öz yurdunda garipsin öz vatanında parya” Üstad Necip Fazıl’ın dilimizden hiç düşmeyen bu anlamlı dizesinden, garip yada parya kelimelerini değil, öz yurt ve öz vatan kelimelerini öne çıkaracağız. Burası bizim öz yurdumuzdur, öz vatanımızdır, biz bu milletin fertleriyiz, ta kendisiyiz. Biz bu aziz şehitlerin torunlarıyız. 76 milyon biz hep birlikte bu ülkenin sahipleriyiz. 

Şunu herkesin bilmesini istiyorum. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir. Adalet mücadelesi, hukuk mücadelesi. Bizim mücadelemiz milletin değerlerini yüceltme, yaşatma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz türkiye mücadelesi, yeni Türkiye, büyük Türkiye mücadelesidir. Gayri meşru yollarla haktan kopamayız. Şahsi hırsları, güç ve iktidar gözü dönmüşlüğünü öne çıkarıp, sıraat-ı müstakimden sapamayız. Menzile ulaşmak için her yöntemi mubah göremeyiz.

Bize gelen emir son derece açıktır. Emrolunduğun gibi dosdoğru ol. Ancak doğru olursan kazanırsın. Ancak dik durursan başarırsın. Rüzgara göre eğilen yön değiştiren, ilke tanımayan çizgi tanımayan ahlak ve edep tanımayan hiçbir mücadele zafer kazanamaz. Başarı sağlayamaz. Menzile ulaşamaz. İşte biz böyle bir mücadelenin içinden geliyoruz.

Şunu unutmayın, hak mücadelesini yeni Türkiye mücadelesini imam hatip okulları mücadelesini işte böyle meşru ilkeli bir zeminde verdik veriyoruz. Bu zeminden hiç ayrılmayacağız. Milletten ve milletin öz değerlerinden asla uzaklaşmayacağız. Şunu da özellikle bilmenizi istiyorum. Endülüs’ün saraylarında bir hüküm dikkatinizi çeker. “Allah’tan başka zafer sahibi yoktur” onun için ben bugün buradan, bu kapalı sporsalonunda, sizlerin huzurunda ,sizlerle birlikte, canlı yayın yapan tüm televizyon kanallarından milletime ve dünyaya sesleniyorum.

Kardeşlerim şunu unutmayınız. Hangi makamda olursak olalım. Kibri gururu yanımıza yaklaştırmadık ve yaklaştırmayacağız. Ve şunu unutmayacağız. Müslüman o kimsedir ki, onun dilinden ve elinden tüm Müslümanlar emindir, salimdir. Müslüman Müslümana tuzak kuramaz. Bırakın, başka insanlara da tuzak kuramaz.

TAYYİP ERDOĞAN'IN DA HATASI VARDIR...

Ben buradan bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Bizler özellikle Müslümanlar olarak, ubudiyet anlayışımızı gözden geçirmek zorundayız. Biz Allah’tan başka mabud tanımıyoruz. Bunu bileceğiz. Faniler bize mabud olamaz. Cumhurbaşkanı’nın da hatası vardır, Tayyip Erdoğan’ın da hatası vardır, TBMM Başkanı’nın da hatası vardır. Bunları bileceğiz göreceğiz. Hiçbir insan sorgulanamaz değildir. Hepimizin sorgulanabileceğimizi bilmemiz lazım. Onun için kendimizi gözden geçirmeye mecburuz.

Sevgili muhterem hocamız Bekir Topaloğlu’nun bir hatırası var ki anlamlı 1955 yılında istanbul’da, ben orada hazırlık kursa gittim. Bir gün matematik öğretmeni öğrencileri topluyor diyor ki “çocuklar öğretmenler kurulu olarak toplandık. Sizleri tebrik etmeye karar verdik. Şu okul bahçesinin dışından, bahçeye sarkan meyve ağaçlarına günlerdir el süremdiniz. Bir tanesini bile koparmadınız. Her gün altında oynadığınız halde o ağaçtaki elmalara dokunmadınız. Sizi bunun için tebrik ediyoruz diyor.”

Bu gururu bu şerefi inşallah son nefese kadar onurla taşıyacağım. Yetmez dört çocuğum da elhamdülillah imam hatipte okudular, oradan mezun oldular. İkisi Kartal, ikisi Kadıköy olmak üzere. Ben onlardan razıyım, rabbim de razı olsun inşallah.

BİR TANESİ YOLSUZLUĞA KARIŞSIN EVLATLIKTAN REDDDERİM

Son zamanlarda evlatlarımla ilgili olarak ana muhalefetin yapmış olduğu çamur atma propagandaları, şunu çok açık net söylüyorum. Benim evlatlarımdan bir tanesi böyle bir yolsuzluğa karışsın, bir saniye yanımda tutmam, evlatlıktan reddederim. Bu kadar açık konuşuyorum. Evlatlarımın sosyal faaliyetleri üzerinde, kendileriyle alakası olmayan, vakıflarla ilgili çalışmadan rahatsız olan bu lider, önce kendisi aynaya baksın aynaya. 

Oradaki iş adamlarımızın mallarına tedbir koymaya kalktılar. Hak tecelli etti bu tedbir kalktı. Niye? Bu iş yapılmasın, kredibilitesi sarsılsın. Şimdi üçüncü köprü yapılıyor. Şu anda kuleler 160 metreye ulaştı. Yahu bundan rahatsız oluyorlar be. bir üçüncü köprünün istanbul’a yapılmasından rahatsız oluyorlar. En önemli sorun trafik. Bunlar bittiği anda daha da rahatlayacağız. Marmaray bunları rahatsız etti. Marmaray 153 yıllık rüya. Suyun 62 metre derinliğinden Marmaray’ı yaptık. Fatih gemileri karadan yürüttü, biz de araçları denizlerin altından yürütüyoruz, farkımız bu. Nice hayırsever, nice yürekli gönül dostları sizin için hizmet ettiler. Allah onlardan rahat olsun.

Geceleri biz yurtta yatarken biz bakarken, Yusuf amcamız, üstü açılan öğrencilerin üstünü örterdi. Bunların hizmetleri unutulamaz. Bir başkası bakarsın, üstümüzü örterdi. Bunlar unutulamaz. Onları rahmetle anıyoruz. Bu milletin fertleri inanın sizin için gece gündüz dua ettiler. Sizin için millet için ülke için fedakarca mücadele ettiler. İktidar peşinde olmadılar, para peşinde hiç olmadılar, örgüt kuralım demediler. Paralel devlet kuralım demediler. Saadet zinciri oluşturalım demediler. Hükümetler kurup hükümetler yıkalım demediler. Uluslararası şebekelere maşalık yapalım demediler. Devlet içinde devlet olalım demediler. Ananas cumhuriyeti kuralım demediler. Onların bir tek derdi vardı. Ülkenin milletin dertlerini, kutsallarını öğreten inançlı gençler yetiştiren imam hatip okulları ayakta dursun istediler. İsimsiz bir kahraman olarak geldiler.  

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
muslu
1524 gün önce
hah hah guldurmeyin basbakan bizi bilal bu kadar servete nerden ve nasil sahip oldu madem oyle diyorsun neden oglunu savci ifadeye cagirdiginda gondermedin de savcilari surgun sandin biz bu sizin yalanlariniza cok gulduk ..bizler size inanacak kadar avanakmiyiz yok yok hic inandirici degilsin basbakan
AKIN
1524 gün önce
Gözlerimizin içine baka baka herkesi hallaç pamuğu gibi savurup, ordan oraya atıyorsunuz. . Neden mahkemler, polisler, herkesin yerini değiştiriyorsunuz. Onlar neyin paralelinde olsalar da yolsuzluğun parelelinde değilller. Kıskıvarak yakalandınız.. Bundan sonra ne söylerseniz söyleyin aklıselimler size inanmaz. Daha ne açıklarınız çıkacak. Ateşin üstünü külle örtüyorsunuz. On yıldır yaptığınız güzel şeyleri bir ayda darmadağınık ettiniz. Bunun suçunuda paralel denen yan ebinize atıyorsunuz.
bhadır
1524 gün önce
ALALHUEKBEEERRR! ALLAHUEKBEEERRR! ALLAHUEKBEEERRR!.YAHU GUNDE 555 BUCUK KEZ ALLAHUEKBER CEKTIGIM HALDE NE AYAKKABI KUTULARIMA PARA DOLDU,NE ODAMA PARA SAYMA MAKINESI GIRDI,NE DE SANDALCIKLARIM OLDU.BIR SANDALCIGIM BILE OLSAYDI ONUNLA HEYBELI'DE HER GECE MEHTABA CIKACAKTIM.ON YERIMDEN CATLIYORUM BE!BU KADAR YAKARMAMA RAGMEN ALLAH BANA TEK KURUS YOLLAMADI.HEP BASKALARINI GORDU.SUCUM VE GUNAHIM NE?HE HE HEEEEEEEE!!!
SALİH
1524 gün önce
APO ile görüşen ŞEREFSİZDİR demiştii 3 gün sonra görüştükleri ortaya çıktı...10 yıldır ne dese tam tersini mutlaka yapmış oluyor, demekki Bilal oğlan sağlam götürmüş malı...
11 yıldır şunuda yanlış yaptık dediğini duyan varmı ? Ego ,enaniyet almış yürümüş sokağın tavanına ulaşmış
karga akp
1524 gün önce
yargılanmaz denetlenmez alehte yazı bile yazılamazsa gerçekler gizli kalır. birde zaten iğrenç kokular var hükümette gemilerde ,ayrıca dünürlerde 10 yılda patlama yaptılar incelenmesi lazım sonucuna göre hepsini red edersin bi izin ver sultayı diktayı bırak
kargalar bile gülüyor bende gülüyorum tabii
Gurbetci
1524 gün önce
Bu kadar bir yalan muslumana yakismaz, Kimsenin ucuncu kopruden rahatsiz oldugu yok. Bu ulkenin genelkurmay eski baskani hesap veriyorda, daha dune kadar bir seyi olmayan oglun neden gidip hesap vermiyor. Bu korku neden>
itibar?????
1525 gün önce
araştırmaya soruşturmaya izizn verilmezse nasıl bileceğiz senin güzel oğlanın suçsuz olduğunu milleti bu kadar ahmak görmeyin
Ümit özyürek
1525 gün önce
Koyunuz ama o kadarda degil tayyip bey soyun sülalen neyle zengin oldu düne Kadar oglun bursla okuyordu basbakan oldun dünyanin en zengin basbakani oldun niye kime sorarak memurlari ordan oraya sürüyorsun
EMEKLİ
1525 gün önce
YA ARKADAŞLAR BİLAL NE YAPMIŞKİ ALTI ÜSTÜ YETİM HAKKI YEMİŞ YOLSUZLUK YAPMIŞ ARACI OLMUŞ ÇOÇUK DEVLET MALI YEMEMİŞ VATANIN TOPRAĞINI SATMAMIŞ SİZDE ÇOÇUĞU SUÇLUYONUZ YETİM MALI YEMENİN CEZASI YOK SİZ HALA BİLMİYONUZ O ESKİDENMİŞ DEVLET MALI DENİZ YEMİYEN KERİZ ŞİMDİ DEĞİŞTİ YE YETİM MALI ZENGİN VE İTİBARLI OL ANLADINIZMI ŞİMDİKİ POLİTİKAYI
patomyalı
1525 gün önce
BİLALI, BAĞIMSIZ MAHKEMELER TARAFINDAN YARGILANMASINI VE AKLANMASINA MANİ OLAN,ASIL ERDOĞAN YARGILANMALI...BU İŞİN UCUNDA; RECEP BABA TAYİP ERDOĞAN VAR..ERDOĞAN DEMİYOR MU?;''HIRSIZLIK BABADAN OĞULA GEÇER,OĞULDAN BABAYA DEĞİL!'' DİYE KASETİ YOK MU?VAR....ERDOĞAN BU DURUMDA ÇOK DOĞRU SÖYLEMİŞ OLUYOR...
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=