Lütfen bekleyin..

MHP'nin adayı Devran Kutlugün: Yenimahalle'nin "Şehr'ül Emini" olacağım

08 Ocak 2014, 12:54

MHP Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Kutlugün Açıklaması

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

"Herşeyden önce Yenimahalle'nin "Şehr'ül Emini" olma arzusu ve kararlılığındayım. Şehr'ül Emin, yani şehrin en emin kişisi olmayan bir belediye başkanı, şehrine önderlik edemez, vizyon kazandıramaz"

MHP'nin Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Devran Kutlugün, düzenlediği basın toplantısında, belediye başkan adaylığı ilk açıklanan isimlerden olduğunu belirterek yaklaşık bir yıldır aktif olarak seçim kampanyası yürüttüğünü söyledi.

Her seçimde tercihini sürekli değiştiren Yenimahalle'nin, Mart ayındaki seçimde belediye yönetiminde MHP'yi iktidara getireceğine inandığını ifade eden Kutlugün, yerel seçimlerin Türkiye'nin geleceği açısından bir dönüm noktası olduğunu dile getirdi.

30 Mart'ta vatandaşların sadece belediye başkanı seçmeyeceğini, aynı zamanda Türkiye'nin kaos ortamından çıkışının da işaretini vereceğini savunan Kutlugün, "Türkiye'nin yeni döneminin işaret fişeği Yenimahalle'den yükselecektir" dedi.

Yenimahalle'ye ilişkin projeler geliştirdiklerini anlatan Kutlugün, "Hele bir belediyeyi alalım, gerisine sonra bakarız" demediklerini, hazırladıkları projeleri uygulamak, hedeflere ulaşmak için belediyeyi almak istediklerine işaret etti. Kutlugün, şöyle devam etti:

"Yenimahalle'yi atalete, çürümüşlüğe, alzheimera teslim edemeyiz. Kendi yaşı ilçemizin yaşının 2,5 katı olanlar, Yenimahalle'yi geleceğe taşıyamaz. Aynı şekilde, Yenimahalle'nin ruhunu bilmeyen, her zerresine nüfuz edememiş olanların da bu ilçenin geleceğine ışık tutması mümkün değildir. Yenimahalle'nin dinamizmine, enerjisine, potansiyeline, yüreğine uygun bir belediye başkanına ve yönetimine ihtiyacı var. Biz, arkadaşlarımızla birlikte, işte buna talibiz."

Yenimahalle'nin mücavir alan sınırlarının değiştirildiğini hatırlatan Kutlugün, "sandık hesabıyla mücavir alan sınırlarıyla oynanmasını onaylamadığını" bildirdi. Düzenlemenin "CHP'ye havlu attırdığını" öne süren Kutlugün, şöyle konuştu:

"En önemli oy depolarından birini kaybeden CHP'nin bu seçimde Yenimahalle'de belediye başkanlığını kazanma şansı kalmamıştır. AKP'nin, böyle bir şark kurnazlığı ile belediye yönetimini CHP'nin elinden alma hesabı da tutmayacaktır. Belediyecilik konusunda Yenimahalle'de zaten sınıfta kalmış olan AKP, iç ve dış politikada yaşadığı başarısızlıklar ve yolsuzluk rezaleti ile halkımızın nezdindeki son kredisini de harcayıp bitirmektedir. Yenimahallelinin değişim talebine cevap verebilecek tek parti MHP, tek siyasi aktör de MHP adayı olarak şahsım kalmıştır."

Üretken, akılcı ve vizyon sahibi bir belediyecilik anlayışını egemen kılmayı hedeflediklerini belirten Kutlugün, ilçenin ekonomik potansiyelini, kendine veya yandaşa rant yaratmak için değil, tüm Yenimahalleliler için kullanacaklarını anlattı. Kutlugün, şunları kaydetti:

"Bizim yönetimimizdeki Yenimahalle Belediyesi, her yaş, görüş ve inançtan insanı aynı muhabbetle kucaklayacak, onlara aynı şevkle hizmet verecektir. Sınırları içindeki tüm hemşehrilerimizin mutlu ve huzurlu olacağı, başka yerlerde yaşayanların ise gıptayla izleyeceği bir Yenimahalle'yi kurmakta kararlıyız. Yenimahalle'yi Ankara'da fark edilmesinin yanında, Türkiye'nin tamamında bilinen ve örnek alınan bir ilçe haline getirmek istiyoruz. Herşeyden önce Yenimahalle'nin "Şehr'ül-Emini" olma arzusu ve kararlılığındayım. Şehr'ül-Emin, yani şehrin en emin kişisi olmayan bir belediye başkanı, şehrine önderlik edemez, vizyon kazandıramaz. Bunun için herkesin hak ve hukukunu gözeten, koruyan ve kollayan bir belediye başkanı olmak prensibiyle hareket edeceğimin sözünü veriyorum.

Herkesin emeğine, alın terine, hakkına saygılı, bu hakları koruyan ve geliştiren bir belediye başkanı olmayı taahhüt ediyorum. İşi ehline, emaneti emin olana teslim etmek, yöneticilik anlayışımızın temelini oluşturacaktır. Kapısı ve yüreği tüm Yenimahallelilere açık, her zaman onların yanında olan, onlarla istişare halinde bulunan bir belediye başkanı olacağımı ifade etmek istiyorum. Hizmet söz konusu olduğunda bahane değil proje üreten, iş üreten bir belediye başkanı olacağımdan hiçbir hemşehrimin şüphesi bulunmasın."

-"Yenimahalle'de ikinci partiyiz"

Açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kutlugün, yaptırdıkları anketlere göre Yenimahalle'de üç parti arasındaki makasın çok dar olduğunu belirtti. Kutlugün, "Biz, Yenimahalle'de ikinci partiyiz. Birinci parti CHP, üçüncü parti Ak Parti" dedi. 

Yenimahalle'nin mücavir alan sınırlarının değişmesinin ardından 74 bin oyun Çankaya bölgesine aktarıldığını ifade eden Kutlugün, "Geçen seçim sonuçlarına baktığınızda CHP'nin 44 bin, MHP'nin 10 bin ve Ak Parti'nin 9 bin 500 oyu Çankaya'ya geçti" diye konuştu.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=