Lütfen bekleyin..

Tutuklu askerlerden Başbakan’a Excel’li yanıt

06 Ocak 2014, 00:01

“Bilal Erdoğan’ın adı bir Excel dosyasında çıktı, biz de bir Excel dosyasından alındık” diyen ve çoğunluğu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan olan askerler Başbakan’a mesaj gönderdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

CHP Cezaevleri Komisyonu üyeleri Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Manisa Milletvekili Özgür Özel, Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, yeni yılın ilk günü Mamak Cezaevi’ne giderek, Balyoz davası mahkumu 59 askerle görüştü.

“Bilal Erdoğan’ın adı bir Excel dosyasında çıktı, biz de bir Excel dosyasından alındık” diyen ve çoğunluğu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan olan askerler, milletvekillerinin notlarına göre şunları söyledi:

EKTİĞİNİ BİÇİYOR

Askeri Casusluk davası başlamadan 5-6 ay önce yayın yapılarak bu davanın altyapısı oluşturuldu. Balyoz davası yapılırken de benzer şeyler oldu. İddianameler ortaya çıkmadan polis fezlekeleri polis suçlamaları basında yer aldı. Şimdi bundan AKP şikâyet ediyor ama aslında ne ektiyse onu biçiyor. Cemaat, sadece devlette değil TSK’da da etkili. AKP bugün nasıl yeni görev verecek polis bulamıyorsa, yarın iktidara gelecek hükümetler de atayacak asker bulamayabilirler.

Hanefi Avcı tutuklanmadan önce gitti Genelkurmay Askeri Savcılığı’na ifade verdi. Genelkurmay bunu açıklamalı, burada TSK’nın imamının açıklandığını düşünüyoruz.

2003 Balyoz Semineri’nin koordinatörü şu an Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı. Balyoz’da plan subayı olarak görev yaptı. Biz içerideyiz, bu planın plan subayı bizim güya darbe yapacağımız Cumhurbaşkanı’nı koruyor. Karar verilmiş, bu işin hukuki olarak çözülmesi mümkün değil, yeniden yargılama olsa da aynı heyet yargılayacağı için başka bir sonuç çıkması mümkün değil.

UTANA SIKILA

Excel dosyasında Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın ismi çıktı. Biz bu Excel dosyalarından dolayı yargılanıyoruz, içerideyiz. TÜBİTAK da bu mevcut yargının devamıdır, oradan bir şey beklememek lazım, çeteye ulaşılacaksa TÜBİTAK’a ve KOM’a girilmelidir. Başbakan’la ilgili WikiLeaks belgeleri çıktı, Başbakan ‘İmzam mı var’ dedi. Başbakan’ın oğluyla ilgili rüşvet dosyası çıktı, ‘İmzam mı var’ diyor. Bizim de imzamız yok ama toplam 4 bin yıl ceza yedik.

Genelkurmay Başkanlığı utana sıkıla, kısık sesle konuşarak, siyaset yapmadığını söyleyerek, bundan istifade ederek itibarını kurtaramaz. İnceleme bitirilmeli ve kamuoyuyla paylaşılmalı. Kuvvet komutanlarının hazırlamış oldukları raporlar var, bu raporların arkasında dursun Genelkurmay Başkanlığı.

VATANA İHANET

Deniz Kuvvetleri tarihinde hiç hücumbot çarpışmadı. Deniz Kuvvetleri’nde hiçbir dönem bu kadar şehit olmamıştı. TSK’nın düşmana ihtiyacı yok, bu kadar şehit verildiğine göre düşman bizi görevden alanlardır. Yıldırım denizaltısı kaza yaptı, İzmir’de römorkör devrildi. Bunların olmasının sebebi yetkin subayların görevden alınmasıdır. Hiçbir dönemde hiçbir ülke bu kadar kayıp vermedi. 2’nci Dünya Savaşı’nda bile bir ordunun deniz kuvvetleri bu kadar lağvedilmedi. Şu an resmen deniz kuvvetleri lağvedildi. Analar ağlamıyor deniliyor. Bu ölenlerin hesabını kim verecek?

Herkes masum olduğumuzu biliyor ama biz yatıyoruz. Balyoz davası görülürken vatana ihanet suçu işlenmiştir. Çok gizli planlar basına servis edilmiştir. Planlar değiştirildi deniliyor ama coğrafya değişmediği sürece plan değişemez. Bu konuyu hukuk çözemez, hukuk bitmiştir, bu konuyu siyaset çözer. Hükümet, Balyoz’u gündeme getirerek hırsızlıkları unutturmaya çalışıyor. Bizim masumiyetimizden faydalanıyor. Kadıyı kime şikâyet edeceğiz? Birleşmiş Milletler kararına bakılınca Yargıtay’ın lağvedilmesi gerekir. Bu işin sorumlusu en başta Başbakan’dır, ardından Genelkurmay Başkanı’dır.

İHRAÇLAR DURSUN

Cumhurbaşkanı, Başbakan ‘Kumpas var’ diyor, bizi kim kurtaracak? Dijital verilerde adımız soyadımız var diye yargılanıyoruz. İddianamede bu veriler bu kullanıcı adları sanıklara mı ait diye Genelkurmay’a sorduk, Genelkurmay ‘Sanıklara ait değil’ demesine rağmen hâlâ buradayız. Hiç olmazsa ordudan ihraç önlensin ki haklarımız kaybolmasın. Genelkurmay Başkanlığı emekliliğimizle ilgili işlemleri durdursun. Anayasa Mahkemesi kararı verilmeden, yeniden yargılamalar yapılmadan özlük haklarımız korunmalıdır. Ailelerimiz kaldıkları yerlerde tam bir tecrit yaşıyorlar.”   -haberand

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
metin şahin
1567 gün önce
ülke bundan sğnra kaça bölünğr acaba?Bilen var mI?
metin şahin
1567 gün önce
ülkw bölünmüş bile.
freedom_anotoli
1568 gün önce
bugün görevlerde ki insanlara..ayıp olan bir beyan..Denizaltının kazası ve digerleri siz görevde olsaydınız olmayacakmıydı...ayıp gercekten
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=