Lütfen bekleyin..

AKP Ankara'da istifa !

03 Ocak 2014, 18:44

AK Parti Ankara İl Disiplin Kurulu Başkanı avukat Melik Bayat, son dönemde yaşanan gelişmeler nedeniyle görevinden ve partiden istifa etti.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Ankara İl Disiplin Kurulu Başkanı avukat Melik Bayat, son dönemde yaşanan gelişmeler nedeniyle görevinden ve partiden istifa etti. Avukat Melik Bayat, istifa dilekçesinde önemli noktalara işaret etti. İktidar sorumluluğunun yolsuzluğun üstüne kararlılıkla gitmeyi ve şeffaf olmayı gerektirdiğini vurgulayan Bayat, "Maalesef bugün özellikle, hukukun üstünlüğü tartışılır hale gelmiştir. Bu şartlar altında, yıllardır hizmet etmeye çalıştığım partimde, siyasete devam etmemin, yanlışlara ortak olmak anlamına geleceğini düşünmekteyim." dedi.

"DAR OLİGARŞİK YAPI KABUL EDİLEMEZ"

AKP'de davet üzerine görev aldığını anlatan Melik Bayat, "Partide görev aldığım günden bugüne kadar, şahsım adına hiçbir beklenti içinde olmadım. Her zaman, siyaseti millete hizmet için bir vesile olarak kabul ettim. Bugün gelinen noktada, bırakın parti teşkilat mensuplarını, milletvekili hatta, bakanları bile devre dışı bırakan 'dar oligarşik bir yapının' parti politikalarını belirlemede, tek yetkili haline gelmesi kabul edilemez bir durumdur. Bu durum, partimize büyük zarar vermektedir. Bu oligarşik yapının, politikaları ve yanlış yönlendirmeleri, milletimizi kutuplaştırmaktadır. Bu yapının hasmane tutumu, aynı zamanda kendi seçmeni olan ve "insanlığa hizmetten başka hiçbir gayesi olmayan" toplumun bir kesimini, hedef haline getirmiştir." diye konuştu.

"AKP, KENDİ SEÇMENİNDEN YENİ BİR DÜŞMAN ÜRETME ARAYIŞINDA"

AKP'nin kendi seçmeninden "yeni bir düşman" üretme arayışına girdiğine dikkat çeken Bayat, "Paranoyalarla toplumun hemen hemen her kesimiyle çatışılması, temel hak arayışlarına kulak tıkanması, "yolsuzluk ve rüşvetin üzerine gidilmesi" gibi masum ve haklı taleplerin parti yönetimindeki "dar oligarşik bir yapının" yönlendirmeleri doğrultusunda "komplo, dış güçlerin tertibi, darbe" olarak nitelendirilmesini kabul edilemez bulmaktayım.

Partimiz belki de hiç farkında olmadan, milletin ortak aklından, sağduyusundan ve demokrasiden giderek uzaklaşmakta ve maalesef otoriterleşme eğilimine girmektedir. Iktidar sorumluluğu, yolsuzluğun üstüne kararlılıkla gitmeyi ve şeffaf olmayı, gerektirir. Maalesef bugün, hukukun üstünlüğü tartışılır hale gelmiştir." ifadelerini kullandı.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
3417
1539 gün önce
11 seneden beri şimdimi akılları başına gelmiş yazık bu kadar zamanı boş geçirmişler demekki
mustafa
1539 gün önce
Yine aynı nakarat ; AKP deki oligarşik yapı......Bahsettiğiniz o yapı sizin beyinlerinizde.
uğur
1540 gün önce
hazan yaprakları gibi şapır şapır dükülüyorsunuz-döküleceksiniz !!!...
ALİ
1541 gün önce
siz onları ananızı anlatın be gö"""""""ler
Delidadaş
1541 gün önce
Cemaatin yan kuruluşu internet gazeteleri sizi de biliyoruz biz :) Nemalanacağınız yerler kesilince bu kadar ağlamaya başladınız
hakbel
1541 gün önce
YİNE MAZLUMU OYNAMA NİYETİNDELER. SEÇİM YAKLAŞIYOR HEDEF ALACAKLARI KİMSE KALMADI. KENDİ İÇLERİNDEN HEDEF OLUŞTURUP HATALARINI KARŞIYA YÜKLEMEK. UYANIN EY MİLLET
Vural geçmez
1541 gün önce
Namusu şerefi olan kim varsa bu hırsızlık şirketinden ayrılır... Bu kadar delil varken delil karartan AKP nin bütün vekillerinden şüphe duymaya başladım.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=