Lütfen bekleyin..

Barış Güler'e güzel haber (!)

02 Ocak 2014, 00:25

Uygulamaya konulmamasının sebebi ortaya çıktı!

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

 İçişleri eski Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in malları üzerine konulan tedbir kararı mahkemeye yapılan itiraz üzerine kaldırıldı. Bu arada Savcı Muammer Akkaş’ın tedbir kararının hiçbir kuruma gönderilmediği için uygulamaya konulmadığı ortaya çıktı.

‘Büyük Rüşvet Operasyonu’ kapsamında tutuklanan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in malları üzerine konulan tedbir kararı mahkemeye yapılan itiraz üzerine kaldırıldı. Savcı Muammer Akkaş ’ın yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınmasına karar verilen 41 kişiden 7’sinin mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin karar ise hiçbir kuruma gönderilmediği için uygulamaya konulmadı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş yaptığı ikinci yazılı açıklamasında ‘kararlar uygulanmıyor’ demişti.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/15299.jpg

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş’ın yürüttüğü soruşturmada, nöbetçi mahkemenin gözaltına alınmasına karar verdiği 41 kişiden 7’sinin mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin 25 Aralık 2013 tarihli kararın hiçbir kuruma gönderilmediği için uygulamaya konulmadığı ortaya çıktı. Ayrıca ‘17 Aralık Operasyonu’nda eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in malları üzerine konulan tedbir kararı da mahkemeye yapılan itiraz üzerine kaldırıldı. İstanbul 18’inci Sulh Ceza Mahkemesi, ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’ndan bir gün önce gözaltına alınacak kişilerin mal varlıklarına tedbir konulmasına karar vermişti. Karar operasyonun yapıldığı gün Türkiye genelindeki tüm bankalar, sanayi odaları, ticaret odaları, tapu daireleri, vergi daireleri, trafik şube müdürlükleri ve noterlere gönderilmişti.

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/15333.jpg

TEDBİR KARARI NASIL UYGULANIR?

Mahkemenin koyduğu tedbir kararı, Türkiye genelindeki tüm bankalar, sanayi odaları, ticaret odaları, tapu daireleri, vergi daireleri, trafik denetleme şube müdürlükleri ve noterlere gönderiliyor. Tedbir alınan kişi ya da kurum, hisseleri, taşınmazları, taşıtları, makine ve ekipmanları, bankacılık yatırımlarını satamıyor ve devredemiyor, hesapları da bloke oluyor. Ayrıca şirketler tasfiyeye sokulamıyor ve kapatılamıyor.     

Savcı da ‘Uygulanmıyor’ demişti

Soruşturmayı yürüten Savcı Muammer Akkaş önceki gün dağıttığı basın açıklamasında, mahkemenin verdiği kararların uygulanmadığını belirterek şöyle demişti: “Bugün hâlâ mahkeme tarafından dosyadaki delillere dayanılarak verilen arama ve gözaltına alma kararlarının infaz edilmemeye devam edildiğini, buna dayalı olarak delillerin karartıldığını ve bazı şüphelilerin kaçmış olabileceğini, adına yargı görevini icra ettiğimiz milletimin yanılmaz vicdanına sunuyorum. Kamuoyunun takdirlerine saygıyla arz olunur.”

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ali Tuzcu
1573 gün önce
Sahtekarların mumu bir enerji santralı gibi, açlıktan bitap düşen fanatik taraftarlar bahşiş diye yorumluyorlar ya diyecek bir şey yok. M.Güler, Allah büyük, çıkacak aheste aheste. Bitirmeye çalışın bakalım bu vatanı ama.... bitiremeyeceksiniz.
ali köse
1573 gün önce
gariban soğanekmekyerken bunlar havyarı beğenmeyenler
ddavut
1573 gün önce
Güçlü olan bu dünyada hep kazanır zaten,öbür tarafı Allah bilir.
murat yılmaztürk
1574 gün önce
her şey ortada...!
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
YSK, İYİ Parti dahil 10 siyasi partinin 24 Haziran'daki seçimlere katıl..
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=